Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Теорија се прашањата, ама не се многу тешки. Не ти треба нешто посебно којзнае какво учење, онака само пролистај некои основни работи.
На првиов колоквиум имаше мислам формула за аритметичка или геометриска низа која е точната (а ја има во таблиците што се со тебе на тест:)нешто така и исто од веројатност некои основни работи.

Ако собереш од трите теста ниедно прашање да не одговориш тоа ти е 1 оцена помалку, зашто да не се обидеш:)
а која формула ја имавте за изведување ?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не за изведување него беа дадени неколку формули и да кажеш која е точната. Основната формула што си е за аритметичка.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Не за изведување него беа дадени неколку формули и да кажеш која е точната. Основната формула што си е за аритметичка.
а нема во некоја од задачите да се изведе формулата по која ке се ресава задачата? нас ни рекоа дека ке има во едната задача.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Aj nekoj so sigurnost sto znae kolku bodovi nosat prasanjata i tocno-netocno na menadzment, neka pise najbrzo sto moze
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Mislam deka 0.8 nosat tie so T/N, 2.3 tie so povekekraten... ama ne ti garantiram.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
со колку се поминува менаџмен? :kesa:
Па нели тоа беше лесно и логично? :raz:
Мислам дека нема истакнато со колку поени се поминува, така да, да се надеваме дека ќе ја спушти границата :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Сум имал 31 бод. Точно знам секој бод од кај ми е. Се нервирам. Многу време ми отиде во учење. Се нервирам што ја знаев секоја е***а цртичка, а се падна нешто кое ни сега не би можел да го најдам во книгата.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Delovna etika pomina , sega kazete sto tocno i do kade tocno treba da se uci ekonomija i osnovi na smetkovodstvo ( i sto resavale od zadacite tie sto se redovni - da znam sto da ucam posto sum vonreden )
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Delovna etika pomina , sega kazete sto tocno i do kade tocno treba da se uci ekonomija i osnovi na smetkovodstvo ( i sto resavale od zadacite tie sto se redovni - da znam sto da ucam posto sum vonreden )
Рано ти текна да прашаш.
Економија до 129. 22 октомври полагање
Сметковотство 112. 26 Октомври полагање
А математика ќе учиш, тоа е утре!

Офф
Ај нека е за убаво 1-от пост. нека се множат
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Сум имал 31 бод. Точно знам секој бод од кај ми е. Се нервирам. Многу време ми отиде во учење. Се нервирам што ја знаев секоја е***а цртичка, а се падна нешто кое ни сега не би можел да го најдам во книгата.
Тоа е брат, но нема потреба од нервози, лани ја спушти границата на 30 поени, па сега ти останува да се надеваш.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
е де бе, како изгледаат тие прашања!? јас ги гледам кејсовиве и претпоставувам дека во нив треба да се препознае нешто што било во темата, што не е нешто тешко. Што е невозможното ме интересира...
Сега знаеш како изгледаат... :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сум имал 31 бод. Точно знам секој бод од кај ми е. Се нервирам. Многу време ми отиде во учење. Се нервирам што ја знаев секоја е***а цртичка, а се падна нешто кое ни сега не би можел да го најдам во книгата.
Ехех, колега, не вреди да се нервираш, не е до тебе - не е до сите нас.

Еве јас, во септемвриска на цел материјал и 20 дена учење имав 47.7 бода. Паднав, јебига.

Сега на колоквиуми, на третина материјал (кој веќе ми беше учен еднаш нели), со 25 дена учење вадам 48.5. Едноставно тоа не е возможно, во било кој универзум, кога ќе ги разгледаме фактите.

Чим нема граница, се надевам бар 5 бода дека ќе ја спушти, па за втор не искачам од дома.
Мајкуму :)))
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
со колку најмалку поени се минати етика ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom