Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Kolegi, taa sesija noemvriska so e dali postoi i dali vazi za tie kolegi sto imaat pisano kvadrat na prva i dali moze da se prijavat predmeti sto se od vtor semestar:icon_ques:icon_ques
Noemvriska sesija ima za postari generacii, mislam do 2002 god. i prijavuvanje e od 20-25.10.
A za tebe najubavo da si prasas na studenski prasanja...
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Ќе се полага 1 саат (така пишува на распоредот за полагање), мислам дека беа 30 прашања (20 со точно-неточно и 10 со повеќекратен избор)
a да не беа 20 повеќекратен избор и 10 точно неточно? ако е така ко што викаш ептен тешко ќе биде...:uvo:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Колку задачи има на Математика колоквиум?
И каков тип?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
a да не беа 20 повеќекратен избор и 10 точно неточно? ако е така ко што викаш ептен тешко ќе биде...:uvo:
Не, не... 20 се т/н, 10 повеќекратен избор... освен нешто ако не смениле :raz:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колку задачи има на Математика колоквиум?
И каков тип?
Три задачи ќе има. Една од аритметичка/потрошувачки кредит/геометриска, една од комбинаторика и уште една од веројатност. Ќе има и прашања...
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Lelele jas sum u prvata grupa koj ke ceka do 1 saat! Ziva ke se izedam ako padnam posle tolku ucenje...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ме интересира како изглеа тоа маркетинк тестоt... што е тешкото?! мене ми изгледа логично и 24 пати полесно од менаџмент (сепак, не е лесно). нели можни се 20 бода, а сеа слушам ќе имало 30 прашања, wtf?!
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
ме занима математика дали прашањата по на заокружување ке бидат од теоријата или ќе бидат некои кратки задачи па да го заокружеш точното - на пример со лимеси, дали редот е конвергентен или дивергентен???

ај плс нека ми каже некој пошо не ми се уче теорија :) па да не учам за џабе, ако не треба :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ме занима математика дали прашањата по на заокружување ке бидат од теоријата или ќе бидат некои кратки задачи па да го заокружеш точното - на пример со лимеси, дали редот е конвергентен или дивергентен???

ај плс нека ми каже некој пошо не ми се уче теорија :) па да не учам за џабе, ако не треба :)
сè мислам дека беа теорија... ама не се нешто значајни, мислам дека носат мал дел од бодовите, па нема од нив да ти зависи дали си положен/паднат.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
сè мислам дека беа теорија... ама не се нешто значајни, мислам дека носат мал дел од бодовите, па нема од нив да ти зависи дали си положен/паднат.
фала :) али сепак можно е да ми притребат тие 4 поени за да поминам :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
ме интересира како изглеа тоа маркетинк тестоt... што е тешкото?! мене ми изгледа логично и 24 пати полесно од менаџмент (сепак, не е лесно). нели можни се 20 бода, а сеа слушам ќе имало 30 прашања, wtf?!
Пријателе,прво скокни па кажи ОП!

Не за џабе маркетинг е сметан за најтежок предмет на економски.теоријата сама по себе не е нешто премногу комплицирана,но тестот е ѓаволски тежок зошто професорката го прави таков да биде.Плус тоа што дава само еден саат за 30 прашања.Првиот колоквиум е така-така,но вториот е најтешкиот тест што сум го решавал во животот.од 700 студенти,300 пројдовме.мината година беше задолжителен маркетинг.но не мислам дека Снеки ќе го олесни тестот.значи БУКВАЛНО секој збор од книгата треба да го знаеш,зошто професорката менува сврзници,предлози и суфикси!

Ајде со среќа.менаџмент и маркетинг!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
фала :) али сепак можно е да ми притребат тие 4 поени за да поминам :)
Теорија се прашањата, ама не се многу тешки. Не ти треба нешто посебно којзнае какво учење, онака само пролистај некои основни работи.
На првиов колоквиум имаше мислам формула за аритметичка или геометриска низа која е точната (а ја има во таблиците што се со тебе на тест:)нешто така и исто од веројатност некои основни работи.

Ако собереш од трите теста ниедно прашање да не одговориш тоа ти е 1 оцена помалку, зашто да не се обидеш:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom