Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj ako moze pomos od tie so bile lani na menadzment i gi imaat knigite od lani. Vo tie testovite od Libro,pisuva da se obrne vnimanie na tabeli od 50 i 116 strana poso obavezno daval od ovie,ama ovie strani valjda se od stariot ucebnik. Aj nekoj neka kaze na koja strana se od ovogodinesniot ucebnik:).Pozz,krsete noze i fala:pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Aj ako moze pomos od tie so bile lani na menadzment i gi imaat knigite od lani. Vo tie testovite od Libro,pisuva da se obrne vnimanie na tabeli od 50 i 116 strana poso obavezno daval od ovie,ama ovie strani valjda se od stariot ucebnik. Aj nekoj neka kaze na koja strana se od ovogodinesniot ucebnik:).Pozz,krsete noze i fala:pipi:
Тие табели најверојатно не се ни по претходниот учебник, туку пред тој... :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
Znae nekoj nekoe drugo prasanje osnovi na marketing osven tie dve sto gi kazala profesorkata na predavanje ?? I kolku prasanja ke ima na testot ? :pipi: pozz
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
да да, деловна етика се полага од 14 часот, утре... инаку мене друго ми беше муабетот... пошто нели, прв пат полагаме - а на факс нема некој паметен да не упати, ако може некој да каже дали треба да носиме нешто друго освен индекс? уплатници, такви глупости?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Дајте некое објаснуење, како се полага Економија, сметковотство и Математика.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Дајте некое објаснуење, како се полага Економија, сметковотство и Математика.
Се полага со учење :), а ако мислиш на начинот:
економија и сметководство - оптички (боење квадратчиња)
математика - ти дава тетратка, и пишуваш во неа.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Се полага со учење :), а ако мислиш на начинот:
економија и сметководство - оптички (боење квадратчиња)
математика - ти дава тетратка, и пишуваш во неа.
е фала. Знам дека треба да се учи, него, начинот. Чим е оптички значи се е закружување, не е одгварање традиционално или има и такво?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Ќе се полага 1 саат (така пишува на распоредот за полагање), мислам дека беа 30 прашања (20 со точно-неточно и 10 со повеќекратен избор)
Во 13?!
Нели пишува од 8, од каде сега 13?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Колку што разбирам ( а изгледа дека разбирам), се мисли на времетраење на полагањето. Поздрав и ај со лесно нека ви е на маркетинг.

А да да да, моја грешка
Иначе саат и пол се полага :helou:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Во 13?!
Нели пишува од 8, од каде сега 13?
Нема да се полага во 13 (грешно си ме разбрал). Испитот ќе трае 1 саат, а ќе се полага како што пишува во распоредот од 8 и од 9:30.

А да да да, моја грешка
Иначе саат и пол се полага :helou:
Сигурен си дека 1:30 саат ќе се полага? Зашто во распоредот пишува дека ќе се полага 1 саат
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ако не се лажам, се полага само еден саат :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
да да, деловна етика се полага од 14 часот, утре... инаку мене друго ми беше муабетот... пошто нели, прв пат полагаме - а на факс нема некој паметен да не упати, ако може некој да каже дали треба да носиме нешто друго освен индекс? уплатници, такви глупости?
Па пожелно е пенкало да носиш:) А уплатници после полагањата као паднеш ќе носиш :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom