Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Ај луѓе кажете до која страна се учи за колоквиумите по
Деловно етика
Основи на сметководство
Економија - спомнаа до 143 ама дали е сигурно тоа ...

поздрав
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
А што слушав денес муабети, требало некое домашно по сметководство или математика да се однесе за потпис ?
Сметководство тоа на вежби што ќе ви ги дава демонстраторката домашните ке треба да ги напишете. Тоа е за потпис од асистент. Најверојатно ке ви дадат и без домашните, но посигурно е да си ги препишете... за 40-тина минути сите се средуваат :)

Пс. не гледаат мн мн што пишува во нив ;)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Кажете некој совет за првиве колоквиуми по Економија на инвестиции и Финансиски менаџмент. Особено ме загрижува Економија на инвестиции, немам претстава каков тип на прашања би можел да постави. Ќе ви бидам благодарен ако некој каже некоја корисна информација. :helou:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.666
Поени од реакции
2.879
daj finansiski kazete sovet ja neznam so da pravam i so menadzment marketing i megunarodna ekonomija :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
I mene mnogu me interesira za finansiski? Kakvi prasanja postavuva, a isto slusam i zadaci ke imalo? Zadacite dali se kako tie vo ucebnikot ili?
I uste nesto dali nekoj so sigurnost znae do koja strana ni e prv kolokvium?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
А што слушав денес муабети, требало некое домашно по сметководство или математика да се однесе за потпис ?
треба сметководство, а јас ако сега бев пак прва никогаш не би го напишал домашното, само саати изгубени во препишувње... нит го гледаат нит ништо и пак даваат потписи.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
daj finansiski kazete sovet ja neznam so da pravam i so menadzment marketing i megunarodna ekonomija :)
I mene mnogu me interesira za finansiski? Kakvi prasanja postavuva, a isto slusam i zadaci ke imalo? Zadacite dali se kako tie vo ucebnikot ili?
I uste nesto dali nekoj so sigurnost znae do koja strana ni e prv kolokvium?
За финансиски пазари мислите или?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ми текна нешто во моментов, морам да го споделам...:
Чак Норис не учи менаџмент на памет, него со логика!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
ми текна нешто во моментов, морам да го споделам...:
Чак Норис не учи менаџмент на памет, него со логика!
Само Чак Норис точно може да ги одговори прашањата од case study :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ne za finansiski menadzment
Финансиски менаџмент се повеќе на логика прашањата, треба да го знаеш материјалот - не се класични прашања.
Јас бев на испит, бидејќи по колоквиуми било тапа, требало ем нив да ги пројдеш, ем домашни, ем присуство и слично...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Само Чак Норис точно може да ги одговори прашањата од case study :pos:
е де бе, како изгледаат тие прашања!? јас ги гледам кејсовиве и претпоставувам дека во нив треба да се препознае нешто што било во темата, што не е нешто тешко. Што е невозможното ме интересира...
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ај ве молам некој што ги има симнато од порано прашањата по маркетинг и менаџмент (прв колоквиум) што беа постирани на http://ekonomskifakultet.wordpress.com/ нека ми пише приватна порака да му дадам маил да ми ги прати! ВЕ МОЛАМ
 
M

myspirit

Гостин
Ај ве молам некој што ги има симнато од порано прашањата по маркетинг и менаџмент (прв колоквиум) што беа постирани на http://ekonomskifakultet.wordpress.com/ нека ми пише приватна порака да му дадам маил да ми ги прати! ВЕ МОЛАМ
и јас сакам, ве молам писете ми и мене фала:smir:
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Ke moze li nekoj da me informira za koga e zakazan kolokviumot po "strategiski menadzment"??? Pozdrav :helou:

Само Чак Норис точно може да ги одговори прашањата од case study :pos:
Samo kreativci mozat da odgovorat na prasanjata od case study!!! ahahahahahahahaha :baeh: mnoooogu se interesni, prosto neobicni...hahaha zadovolstvo da ti e da gi razmisluvas...i na kraj pak da ne gi smislis ahahahahaha!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom