Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
???

Едно мислење од постари колеги и колешки на факултет:
Вонреден сум запишан прва година на е-бизнис и мислам да идам 3-4 преку колоквиуми и останатите на испит - Што предлагате кои да ги идам на колоквиуми од прва година ? Дополнителни испити ми се деловна етика и основи на е-бизнис. Основи на е-бизнис ке идам на цел испит а за останатите предмети чекам ваше мислење?
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
кога е закажан колоквиумот менаџмент и дали може да се полага без книга?
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
кога е закажан колоквиумот менаџмент и дали може да се полага без книга?
knigata ti treba za da odgovoris na 2te prasanja t.n. Kejsovi koi nosat najveke poeni ,
posleden pat koa polagavme gi ostavija da polagaat tie sto ne nosea , samo sto tie nemozat da gi odgovorat ovie 2 prasanja t.e. prviot del od testot
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
knigata ti treba za da odgovoris na 2te prasanja t.n. Kejsovi koi nosat najveke poeni ,
posleden pat koa polagavme gi ostavija da polagaat tie sto ne nosea , samo sto tie nemozat da gi odgovorat ovie 2 prasanja t.e. prviot del od testot
да да, знам за што ми треба и знам дека претходниот пат оставаше да се полага, ме интересира дали и сега така ќе биде...да не не ми дае воопшто :tapp:
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
knigata ti treba za da odgovoris na 2te prasanja t.n. Kejsovi koi nosat najveke poeni ,
posleden pat koa polagavme gi ostavija da polagaat tie sto ne nosea , samo sto tie nemozat da gi odgovorat ovie 2 prasanja t.e. prviot del od testot

Hahahaha...da tocno e deka nosat najmnogu poeni a toa se vk.20b za dvete prasanja ama ni 5% nema da gi pogodat! Taka da zemete si ja knigata no formalno i bez mnogu nadez.....citajte gi nabrojuvanjata...crticki...crticki i samo crticki...a za Kejsovite e cista sreka!
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Dali mozhe ve molam da kaze nekoj dali angliski 1 ke se polaga na kolokviumi i odnesuvanje na potrsovacite? Ili ke bidat na dva kolokviuma
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Точно. 2009 тазе.. а и лани слушам издал исто нова.. . :vozbud:
Дали си сигурен?

Е ова стварно нема смисла, оваа година ја купив таа од лани и сега нова. Јас предлагам да протестираме против грабежов. Нели го суспендираа Шуклев? Малку му е тоа треба да се слуше гласот на студентите конечно.:tapp:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.666
Поени од реакции
2.879
ageb so ke se sprotisavuvas na novoto izdanie nemas fakti ko prvo ednostavno ima izgovor on menadzmentot se usovrsuva i mora da se nadoplni ili da se skrati neso so e zastareno a suspenzijata mu bese za kako dekan ali gabe koa i taka mu zavrsi mandatot taka da gabe ti e ako planiras da se bunis protiv knigata neso
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Дали си сигурен?

Е ова стварно нема смисла, оваа година ја купив таа од лани и сега нова. Јас предлагам да протестираме против грабежов. Нели го суспендираа Шуклев? Малку му е тоа треба да се слуше гласот на студентите конечно.:tapp:
Од негова гледна точка како што нагласи денес, 90% од студентите го почитуваат и се задоволни од неговата работа, а за останатите 10% не се замара.:)
ageb so ke se sprotisavuvas na novoto izdanie nemas fakti ko prvo ednostavno ima izgovor on menadzmentot se usovrsuva i mora da se nadoplni ili da se skrati neso so e zastareno a suspenzijata mu bese za kako dekan ali gabe koa i taka mu zavrsi mandatot taka da gabe ti e ako planiras da se bunis protiv knigata neso
Ништо не е џабе, ќе ја спомене на предавање како се бунела во деканат. Ќе добие после на популарност :pos:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Дали си сигурен?

Е ова стварно нема смисла, оваа година ја купив таа од лани и сега нова. Јас предлагам да протестираме против грабежов. Нели го суспендираа Шуклев? Малку му е тоа треба да се слуше гласот на студентите конечно.:tapp:
И јас сакав да ја зеам од лани... но слушнав нова ке имало и се премислив... си ја земав новата. Различни се кејсовите во новата, така да старата нема да ти вреди и така. А за шуклев.... Не го мењаат него... тоа знам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom