Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Пааа судејќи според гужвата за упишување... Финансиски менаџмент ке да е подобро... :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
eli=];2805311 напиша:
Ke moze nekoj da mi kaze sociologija sto kako dava na ispit dali ima esej?
Pa ko sto razbrav,vo juni dal 2-3 prasanja so kratok odgovor,sto znaci deka ne bilo na opticki,poso mn malce bile studenti na ispit pa imal vreme da pregleduva.
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Во Струга ќе има дисперзирани студии од економскиот факултет ,,св Кирил и Методиј,, и тоа два смера Финансиски менаџмент и Сметководство и ревизија...Сигурен сум дека ќе се запишам на еден од овие два факултета. Но тука е и проблемот. Прашањето ми е - кој факултет е поперспективен во денешно време? Кој има поголеми тешкотии? Што може да се работи со едниот, а што со другиот факултет?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Во Струга ќе има дисперзирани студии од економскиот факултет ,,св Кирил и Методиј,, и тоа два смера Финансиски менаџмент и Сметководство и ревизија...Сигурен сум дека ќе се запишам на еден од овие два факултета. Но тука е и проблемот. Прашањето ми е - кој факултет е поперспективен во денешно време? Кој има поголеми тешкотии? Што може да се работи со едниот, а што со другиот факултет?
Се... од чистач до менаџер :vozbud:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Имам желба да се запишам на Е-Бизнис али не ми е баш сигурно дека ке ме примат. Ако има некој од вас на Е-бизнис го молам да ми каже дали постои можност да се запишам друг смер ( доколку не ме примаат на Е-бизнис ) пр. Маркетинг па после да се префрлам на Е-бизнис.
Однапред благодарна :smir:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ако можи некој да ми каже дали смерот финансиски менаџмент е подобар од сметководство и ревизија или...
сметководство е катиљ смер.. имаш милијарда сметководства....боље бубај си и иди си на менаџмент
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
сметководство е катиљ смер.. имаш милијарда сметководства....боље бубај си и иди си на менаџмент
Во Струга ќе има само Сметководство и Финансиски Менаџмент... нема од другите смерови. Сега искрено, кој и да го избереш горе-доле е исто, во Скопје попопуларен е Финансиски менаџмент... но и двата се одлични смерови :)
 
M

myspirit

Гостин
сите смерови се добри на економски не ги потценуајте, синкир ако завршиш смер меаџмент мора да работиш само менаџер
 

ecc

Член од
16 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Помош

:vozbud:Во паника сум. Сакам да се запишам на смер сметководство и ревизија, во државна квота. Имам, 93,39 бодови. По Вашите пишувања со 92-93 бода лани не можеле да се запишат. Колку што ми е познато лани биле по 45 на смер. Оваа година ќе се запишуваат по 85. Имам ли шанси да ме примат???? Утре поднесувам документи. Пишете нешто. Утешете ме. Ако ги има некој резултатите од лани со бодови нека пиши.:vozbud:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
а иначе што би можела да работам со финансиски менаџмент?
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
На која страна можам да видам кои предмети се предаваат на смеровите: сметководство и ревизија, и финансиски менаџмент?...И уште нешто: како се сметаат бодовите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom