Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Колку предмети треба да избереш?
Избери Надворешна Трговија... иако професорката е помалце лоша и колоквиумите се на пишување доста добро предава а и книгите и се лесно разбирливи.
И Менаџмент на Човечки ресурси да си одбериш, кај Бојаџиоски, асистентот предава одлично и вежбите му се доста интересни.
Исто така доста важен е и деловниот јазик :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Колку предмети треба да избереш?
Избери Надворешна Трговија... иако професорката е помалце лоша и колоквиумите се на пишување доста добро предава а и книгите и се лесно разбирливи.
И Менаџмент на Човечки ресурси да си одбериш, кај Бојаџиоски, асистентот предава одлично и вежбите му се доста интересни.
Исто така доста важен е и деловниот јазик :)
A vie vo vtora kolku predmeti ste imale,poso imame 6 zadolzitelni i valjda use 2 izborni! Inace bas mislev jas Menadzment na cov.res. i Angliski da biram. Aj kazi ako mozes neso za jazikov,sto profesor/ka e,dobra-losa?
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
дали работи студентски прашања?и знае некој дали може да се пријави испит после одредениот датум(10.07.2009) за пријавување?сакам да пријавам уште еден испит?
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
raboti studentski i jas bev da prijavam ama devojceto kaj sto se zakazuva za prva godina e na odmor do 12 ( mi rekoa da dojdam togas ) - za sekoj zakazan ispit posle 10.7 se plaka 400den na smetka (ke ti kazat tamu)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Може некој да ми каже дали со 90 бода можам да влезам во државна квота на Економски или...???
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Искрено... тешко... :raz:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Еј а за овие предмети да ми даде некој инфо: интересни/досадни, лесни/тешки, добар професор/заебан професор и слично :)

1. Маркетинг на услужни дејности
2. Надворешна трговија
3. Маркетинг истражување
4. Менаџмент на човечки ресурси
5. Финансиско сметководство
6. Однесување на потрошувачите
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj opet mala pomos,edna koleska go propustila rokot za prijavuvanje ispiti vo juli,dali ima drug rok ili neso kazni ova-ona,ili sega e vise kasno?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па најверојатно ќе си плати 500 - че и ќе и дадат да пријави.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Ke moze nekoj da mi kaze sociologija sto kako dava na ispit dali ima esej?
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Можно е да ме примат на финансиски со 91.8 поени?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Можно е да ме примат на финансиски со 91.8 поени?
Па многу тешко, речиси невозможно. Лани мислам дека некаде со 92 - 93 бодови не влегоа. Мој совет е да се пишеш на друг смер па после да се префрлиш.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
dada, na nadvoresna trgovija na primer tamu ima najmalce guzva...:) bar taka bese..
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
ако можи некој да ми каже дали смерот финансиски менаџмент е подобар од сметководство и ревизија или...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom