Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
хахаха, каква фаца е! не знам на таа плавата како не и здосади да дреме таму 2 саати и да го прати и успат да мења слајдови.

едит: книги, економика?! оваа вика да се снајдеме, немало во печат...шпѓ
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
хахаха, каква фаца е! не знам на таа плавата како не и здосади да дреме таму 2 саати и да го прати и успат да мења слајдови.

едит: книги, економика?! оваа вика да се снајдеме, немало во печат...шпѓ
kolega taa plavata mu e asistentka i ke ja gledas uste dolgo:helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
хахаха, каква фаца е! не знам на таа плавата како не и здосади да дреме таму 2 саати и да го прати и успат да мења слајдови.

едит: книги, економика?! оваа вика да се снајдеме, немало во печат...шпѓ
Таа плавата е една од најквалитетните асистенти на Економски факултет во секаква смисла на зборот. Едноставно да ти е мерак да учиш Статистика.:smir:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Таа плавата е една од најквалитетните асистенти на Економски факултет во секаква смисла на зборот. Едноставно да ти е мерак да учиш Статистика.:smir:
e sea statistikata i merakot dva razlicni poima :)
a za asistentkata nemem komentar, edna od najdobrite ako ne i najdobra:pipi:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Baram sovet dali da go menjam sociologija za trgovsko zaso nekako tripati nedelno mnogu mi se gleda, a i knigata ne e neso mnogu malecka?

Uste edno prasanje: neso poveke ima li nekoj da kaze za prof.Kalina po statistika sto predava samo na e-biznis. Za prvpat denes fina mi izgleda..
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Baram sovet dali da go menjam sociologija za trgovsko zaso nekako tripati nedelno mnogu mi se gleda, a i knigata ne e neso mnogu malecka?

Uste edno prasanje: neso poveke ima li nekoj da kaze za prof.Kalina po statistika sto predava samo na e-biznis. Za prvpat denes fina mi izgleda..
trgovsko pravo ti e polseno od sociologija.... a za Kalina prv pat slusam
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Тоа со дополнувањето врска нема.. навика му е.. ни лошо ни арно е..

а книга статистика нема да ви даде за на испит ама ке имате формули и таблици.... барем лани нас не ни даде.. е сега ако се има сменато..
Епа сега мислам дека све е во книгата споено. Ама мислам
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Книгата е сигурно истата од лани, затоа што беше ново издание, не верувам секоја година да има нови изданија. Инаку и во книгата ги има таблиците, ама исто така и на CD од кое ќе може да си ги испечатите :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Baram sovet dali da go menjam sociologija za trgovsko zaso nekako tripati nedelno mnogu mi se gleda, a i knigata ne e neso mnogu malecka?

Uste edno prasanje: neso poveke ima li nekoj da kaze za prof.Kalina po statistika sto predava samo na e-biznis. Za prvpat denes fina mi izgleda..
Социологија е многу досаден предмет а башка и треба да идеш поредовно на предавања бидејќи професорот кажува што би можело да падне од прилика. Исто така ако го земеш социологија ќе си учиш во книга тоа што е за колоквиум како и речникот што е на крај на книгата, бидејќи од таму ќе ти се паднат еден куп прашања. Трговско не сум имал така да не сум компетентен да ти кажам какво е. А за Калина немам позитивно мислење. Мене лани ми предаваше статистика. Изгледа добра ама воопшто не е. Не го сваќај предметот како многу лесен и гледај да го исчистиш колоквиумски бидејќи знае да биде доста комплицирано на испит.
Btw. Калина предава и на смерот Економија, освен ако ја смениле годинава, во што не верувам. :helou:
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Знае ли некој дали ќе ни дозволи маркетинг да полагаме во априлска сесија, некои искуства од минатите години
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Знае ли некој дали ќе ни дозволи маркетинг да полагаме во априлска сесија, некои искуства од минатите години
Пааааааааа... Не е до професорката, ако не се лажам треба да ти дозволи деканатот.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom