Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Добро никој не е сигурен за математика дали ке има поправен за 3 колок???? Сите што ги имам прашано за секој случај го учат цел испит.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Добро никој не е сигурен за математика дали ке има поправен за 3 колок???? Сите што ги имам прашано за секој случај го учат цел испит.
Зошто професорот не го прашате, т.е. не сте го прашале?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Зошто професорот не го прашате, т.е. не сте го прашале?

Професорот е прашан. Еден другар бил кај него да праша шо е како и овој само му рекол на 4 ти ела и не му кажал ништо друго му затворил врата само и толку не праел муабет воопшто, и сега повекето учат цел испит бидејки не се сигурни.
 
П

Паган-др

Гостин
Луѓе ај некој нека ми каже каков е испитот Основи на маркетинг. Мене ми кажаа дека се паѓале прашања од колоквиумите а на една другарка и рекле дека прашањата не се повторувале се’ до нареден февруари и сега.....Ај некој нека пише што знае посто полагам на 6-ти и веке почнува да ме фаќа страв:)
Да се разбереме. Не сум јас ова него сестра ми е.
(и дај одговорете да не плаче :))
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Да не знае некој на кој начин ке се полага применета економија? Дали на раскажување или оптички?
Фала.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Прашања од case study ќе има сигурно,така рече асистентот.

e na suklev stvarno nemoze da mu se najde krajot, denes ja spusti granicata do 16 poeni (tie sto imaat na ispit od 16-51 ke polagaat dopolnitelno 3 kolokvium), a od tret kolokvium so 45 poeni gi prati na cel ispit... bog da cuva i da brani....
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Да не знае некој на кој начин ке се полага применета економија? Дали на раскажување или оптички?
Фала.
лани се полагаше со раскажување,ако си на испит учи ги само големите лекции и оние лекции поделби што се
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
e na suklev stvarno nemoze da mu se najde krajot, denes ja spusti granicata do 16 poeni (tie sto imaat na ispit od 16-51 ke polagaat dopolnitelno 3 kolokvium), a od tret kolokvium so 45 poeni gi prati na cel ispit... bog da cuva i da brani....

a koga se polaga toj dopolnitelen test za tret del ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom