Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Прашање до колегите од 2ра година кои денес беа на факултет. Дали има резултати по Макроекономија?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Прашање до колегите од 2ра година кои денес беа на факултет. Дали има резултати по Макроекономија?
da da imas rezultati a 20 gi istaknaa i toj den se zemaa i ocenki ama ocenki isto taka mozes da zemes i na 1 februari neznam sto da kazam samo deka prof e zakon i na site im popusti po 1 oceknka
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
da da imas rezultati a 20 gi istaknaa i toj den se zemaa i ocenki ama ocenki isto taka mozes da zemes i na 1 februari neznam sto da kazam samo deka prof e zakon i na site im popusti po 1 oceknka
Dobro we druze kaj najde rezultati jas bev denes na fax i nemase:nenene: + profesorot bese vo kabinet i ni rece deka ke gi objavi rezultatite posle vikendov. Od kaj ti se ovie informacii neam pojma :uvo:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
da da imas rezultati a 20 gi istaknaa i toj den se zemaa i ocenki ama ocenki isto taka mozes da zemes i na 1 februari neznam sto da kazam samo deka prof e zakon i na site im popusti po 1 oceknka
Јас бев на 20ти на факултет и немаше никакви резултати. И јас не знам од каде вакви лажни информации. Друже изгледа си сонувал нешто.:pos2:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
da da imas rezultati a 20 gi istaknaa i toj den se zemaa i ocenki ama ocenki isto taka mozes da zemes i na 1 februari neznam sto da kazam samo deka prof e zakon i na site im popusti po 1 oceknka
и јас бев во средата немаше резултати, господ знае што си гледал :toe:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Luge aj malce informirajte me za matematika na ispit sea vo februari? Dali gi dava zadacite od kombinaciite,dali ima izveduvanje??:nesvest:
Na koleska i kazal na ispit da mu kaze deka padnala bas na tret kolokvium.Dali ti prai razlika ako si padnal na tret?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Luge aj malce informirajte me za matematika na ispit sea vo februari? Dali gi dava zadacite od kombinaciite,dali ima izveduvanje??:nesvest:
Na koleska i kazal na ispit da mu kaze deka padnala bas na tret kolokvium.Dali ti prai razlika ako si padnal na tret?

не знам што ке има на испит но и јас денес бев и на повекето рекол демек ке има во обзир што паднале на 3 колок деца. Ама не знамшто му значи тоа:)

Ааааа ненене неколку пати му влегов у кабинет и доста е.Де за увид,де за потпис, де ме немало на список достааа еееее.А и нели женските не ги пуштал така лесно а ????:pos2:
Туку ај кажи што направи на увид, многу ме интересира :D

:) оф леле безнадежноооо значи имаше многу луѓе паднати на 3 и јас се изненадив но меѓутоа никој ама ич ич НИКОЈ не пушти да помине туку на сите им ре4е на 4 ти февруари. Но и ко што реков погоре дека ке имал обзир нешто за тие што паднале на 3 но не памтам никој да кажа дека му рекол да му каже на испит дека паднал на 3. Но ке пробаме и тоа, може ке има некоја специјална група за нас:) не се знае

Ааааа ненене неколку пати му влегов у кабинет и доста е.Де за увид,де за потпис, де ме немало на список достааа еееее.А и нели женските не ги пуштал така лесно а ????:pos2:
Туку ај кажи што направи на увид, многу ме интересира :D
ИИИИИ тоа што се однесува на женски, денес имаше дали 3-4 машки максимум:) све останато женски. Ко во харем се чуствував:)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Luge daj kazete za ispit osnovi na smetkovodstvo sto treba da se uci, dali ima negde materijali i na sto da se obrne vnimanie odnapred blagodaram
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Ве молам некој нека казе несто за испитот статистика,презентациите сто ги има на интернет се добри и помагаат ама тестовите од Либро се катастрофа,стари се и збунувачки.
Ке може некој да каже кави задачи од кои теми најмногу се паѓаат????

Теоријата не е тешка,се учи, ама за задачите има многу формули а кратко време до испит :))))
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
:) оф леле безнадежноооо значи имаше многу луѓе паднати на 3 и јас се изненадив но меѓутоа никој ама ич ич НИКОЈ не пушти да помине туку на сите им ре4е на 4 ти февруари. Но и ко што реков погоре дека ке имал обзир нешто за тие што паднале на 3 но не памтам никој да кажа дека му рекол да му каже на испит дека паднал на 3. Но ке пробаме и тоа, може ке има некоја специјална група за нас:) не се знае

Еееее сигурно пак нешто смислил,не остава Јанев работите да си течат така..:toe:Што биде,биде.Колега од мене многу среќа на испит и нормално подалеку од елеминаторна група :D А јас ќе си се спремам за цел испит во секој случај ''Јанев и се е можно":helou:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Smetkovodstvo imase nekoj kombinacii dodeka studiravme nie gi davase istite ali sea so ova optickive neznam so se desava :) Ali Marina i se e mozno. Dragi si e Dragi, ne se trudete da go razberete sakajte go onakov kakov sto si e.
Zatoa kolegi zagrejte stolici drugo niso ne vi treba:uvo:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Ве молам некој нека казе несто за испитот статистика,презентациите сто ги има на интернет се добри и помагаат ама тестовите од Либро се катастрофа,стари се и збунувачки.
Ке може некој да каже кави задачи од кои теми најмногу се паѓаат????
Теоријата не е тешка,се учи, ама за задачите има многу формули а кратко време до испит :))))
Па нели дава професорот формулите да се носат на испит. Не обрнувај внимание на тестови од Либро и сл. Најдобро се учи од учебникот и само од учебникот. Задачите мислам дека носат по 8 бодови и вежбај од збирката. Гледај подобро научи ги индексите(теорија).
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Luge aj malce informirajte me za matematika na ispit sea vo februari? Dali gi dava zadacite od kombinaciite,dali ima izveduvanje??:nesvest:
Na koleska i kazal na ispit da mu kaze deka padnala bas na tret kolokvium.Dali ti prai razlika ako si padnal na tret?
Јас го положив математика во февруари и тоа на дополниелна, ако ги имаш решено задачите од комбинациите за испит не би требало да имаш проблеми.Немаше изведување, ако мислиш на форумули.Повеке внимание на веројатноста(омилена му е).
Во случај ако не го положиш испитот и те остави на дополнителна ќе одиш кај него во канцеларија ќе ви даде три теми од материјалот т.е задачите што не ви се точни и од тие три теми ќе ви се паднат две задачи со една решена точна задача го поладаш испитот и имаш 6-ка ништо повеќе.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Еееее сигурно пак нешто смислил,не остава Јанев работите да си течат така..:toe:Што биде,биде.Колега од мене многу среќа на испит и нормално подалеку од елеминаторна група :D А јас ќе си се спремам за цел испит во секој случај ''Јанев и се е можно":helou:
Ја не ни сакам да ми даде специјална за 3 колок пошто најмалку го знам ке си ги учам јас 1 и 2 колок а 3 ке се обидам па ке видиме:) исто и ти со среќа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom