Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Заборавив да прашам за економија...кога ќе има испрашување т.е. потпрашување на тие што имаат над 40 поени на колоквиумите? истиот ден кога ќе се дават оценките или...?
се извинувам што сум досадна...:jaj:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Заборавив да прашам за економија...кога ќе има испрашување т.е. потпрашување на тие што имаат над 40 поени на колоквиумите? истиот ден кога ќе се дават оценките или...?
се извинувам што сум досадна...:jaj:
Гррррр... Стварно не знам, кога јас бев прва мислам дека беше после вториот колоквиум.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Заборавив да прашам за економија...кога ќе има испрашување т.е. потпрашување на тие што имаат над 40 поени на колоквиумите? истиот ден кога ќе се дават оценките или...?
се извинувам што сум досадна...:jaj:
помина тоа ко шо знам јас...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
:nesvest:

Само два дена пред нова година не бев, после колоквиумска недела беше..кога ли помина бе...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Ок е се, само едно не ми е јасно.
Зашто сите што паднале на Математика ГО ДОБИЛЕ БАШ ТОЈ ЕЛИМИНАТОРЕН ТЕСТ??? Ќе кажете не е така, не добиваат сите што паднале елиминаторен тест, ама одете прашајте ги тие 800 души што паднале, 750 од нив ќе ви кажат дека имале елиминаторен тест.
Фала богу дека на тие 750 души не може да им даде таков тест(ај не го именуваме како елиминаторен) ама дефинитивно има нешто околу ова штом се дига толкава фама. не можам да кажам дека вториот колоквиум ми беше„елиминаторен„ али не го поминав:kesa:Јанев и се е можно.Така е и докажано е!!Туку ај,криво ми е и затоа се жалам:kesa:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
:nesvest:

Само два дена пред нова година не бев, после колоквиумска недела беше..кога ли помина бе...
Оди побрзо кај Таки Фити. Колку што знам јас, оние кои имаа вкупно 80 (а јас имав 78:() одеа кај него на консултации, тој им кажуваше што да учат и после одеа на усно испитување. Сега не сум баш сигурен во ова.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Само што се вратив во Струмица.А што ќе биде ако не се појавам? Ќе имам ли проблеми кога ќе треба да земам оценка? Веќе не ми е ни важно колку ќе имам, и 6 нека ми стави...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Само што се вратив во Струмица.А што ќе биде ако не се појавам? Ќе имам ли проблеми кога ќе треба да земам оценка? Веќе не ми е ни важно колку ќе имам, и 6 нека ми стави...
Па не верувам дека може да ти пише под 8-ка, ако си имала на сите колоквиуми бар по 40 би требало да ти пише 9-ка. Мене ми е криво што не напишав семинарска, бев некаде на граница меѓу 8 и 9, да имав семинарска сигурно ќе ми пишеше 9-ка. :(
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како оди оценувањето сметководство кај Зорица? Дава ли дополнителни поени од нешто?
После 2 колоквиум ми кажа дебелион Атанаско демек се гледа во однос на првиот што ќе биде во генерација и треба според него да те оценат. Ако имаш над 93% од неговите поени ќе имаш 10ка. Мене ми фалат 2 бода ако така се оценува и сега не ни дава семинарски да правиме, а пред тоа рече дека ќе може. Другиот професор па Љубиша, кога му го спомнавме ова со процентите не гледаше како теле во шарена врата и рече дека уште немаат одредено скала.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Економија лани полагањето беше пред колоквиумот. Усно, прашуваше за тие што се портокалеви рамки во лекциите. Мене ме праша каква е побарувачката кај Кејнза и колку е важна понудата (агрегатни), и истото и кај класичарите, и ме праша што е правилото 70.

Инаку не верувам дека над 78 дава усно. Лани беше со над 40-44 поени на секој колоквиум, сума сумарум, од 120-132 па нагоре се оди на усно.

Инаку Таки е многу добар за оценки, така да и да немаш усно може пак десетка да добиеш. Имаше колеги со 140 што добиваа 10ки без усно. Јас имав 146 и бев на усно...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Има некој отидено до кај асисентот или професорот да праша шо се случува со оцеките по менаџмент?? Јас паднав на 3 и сега сум на цел испит,се надевам на поправен 3 ама ништо само 10-тина деца има пуштено на поправен.
Ке одам утре или у петок кај асистентот да прашам што се случува???
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Економија имам 126, се надевам дека ќе може на усно и во февруари за десетка ако имам шанси.Јебига, сега ако не се вратев во Струмица, не знам кога ќе се...

А Драге Јанев е закон, без проблем и дал оценка на сестра ми, дури и муабет и направил. (ако некој го интересираше:))
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Економија имам 126, се надевам дека ќе може на усно и во февруари за десетка ако имам шанси.Јебига, сега ако не се вратев во Струмица, не знам кога ќе се...

А Драге Јанев е закон, без проблем и дал оценка на сестра ми, дури и муабет и направил. (ако некој го интересираше:))
Епа кога ни пишеше оценки Таки Фити мислам дека над 120 поени беше деветка. Ама имам еден другар баш со толку поени колку тебе и со усно па му пиша десетка. А за Драги Јанев што да кажам, кавалер е чоекот, женските му се слаба страна, бар така се збори :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Епа кога ни пишеше оценки Таки Фити мислам дека над 120 поени беше деветка. Ама имам еден другар баш со толку поени колку тебе и со усно па му пиша десетка. А за Драги Јанев што да кажам, кавалер е чоекот, женските му се слаба страна, бар така се збори :)
Хаха...да :)

А да прашам, Таки за усно испрашува само некои текстови од третиот дел, т.е. од макроекономија нели? Кога ги прашав колегите да ми кажат кои текстови сите од таму беа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom