Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Професорката рече дека прашањата ќе бидат исти како на првиот колоквиум и дека сака најмалце 700 студенти да положат преку колоквиуми.
Дали тоа можеби значи дека прашањата ќе се релативно “лесни“? Бидејќи од други сум слушал дека втор колоквиум бил најтежок.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
(live from computer lab n2)
Palime gasime!
Marketing sobravme 10 poencinja od prezentacija!Ne bese nisto strasno profesorkata bese Ok! Sega ostanuva da se nauci ubavo za vo vtornik!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Дали тоа можеби значи дека прашањата ќе се релативно “лесни“? Бидејќи од други сум слушал дека втор колоквиум бил најтежок.
Штом таа кажа дека сака најмалце 700-750 души да положат преку колоквиуми значи ќе бидат прашањата лесни :)
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
daj ve molam kazete ( nekoj od postarive sho go ima polagano ) management sho kako pagja na II kolokvium ... PLZZZZZZZZZZZ :shok:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
менаџмент до која страна е за втор колоквиум :salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
(live from computer lab n2)
Palime gasime!
Marketing sobravme 10 poencinja od prezentacija!Ne bese nisto strasno profesorkata bese Ok! Sega ostanuva da se nauci ubavo za vo vtornik!
Овој па место да работи:kesa:

Chains,што не дојде на посета,јас бев Ди-Џеј кај нас,ги рокав If I were Gay,I feel Pretty,после маестралната Show me your genitals од Jon Lajoie (фала Кејти:back:),жените бар у несвест паѓаа на последната.
И лесна вежба беше,туку пиши,Дигитална е во недела колоквиумот?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Овој па место да работи:kesa:

Chains,што не дојде на посета,јас бев Ди-Џеј кај нас,ги рокав If I were Gay,I feel Pretty,после маестралната Show me your genitals од Jon Lajoie (фала Кејти:back:),жените бар у несвест паѓаа на последната.
И лесна вежба беше,туку пиши,Дигитална е во недела колоквиумот?
Кецот или двојката :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Глеам сите поздравувате од факултетот, па ај и ја да ве поздравам од читалната. :)
Патем да не знае некој до која страна ќе биде Меѓународна Економија колоквиумот, не успеав да станам од сабајле, а тука не глеам никој познат :(
 
N

NeMiRnA

Гостин
Наум,не до која страна,си комбинираше женичката,се на се има уште 30 страни,стокова размена,размена на услуги,на капитал и на работна сила.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Значи ќе биде до 190 страна?
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Овој па место да работи:kesa:

Chains,што не дојде на посета,јас бев Ди-Џеј кај нас,ги рокав If I were Gay,I feel Pretty,после маестралната Show me your genitals од Jon Lajoie (фала Кејти:back:),жените бар у несвест паѓаа на последната.
И лесна вежба беше,туку пиши,Дигитална е во недела колоквиумот?
Да педер во Недела е дигитална колоквиумот!Не ме факај за збор но мислам дека слушнав во 1 саат ќе бил!
Кај си бе сабајлево на предавање?Со шахистот после бевме во читалната:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom