Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Најверојатно ќе биде до 196 (или до кај ќе предаде) и најверојатно ќе биде на 4 декември.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Може да ми каже некој кој се смеровите во Економскиот факултет, заедно со тоа кои предмети се потребни за упис ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Може да ми каже некој кој се смеровите во Економскиот факултет, заедно со тоа кои предмети се потребни за упис ?
Смерови на факултетот ти се:
Економија
Менаџмент
Маркетинг Менаџмент
Финансиски Менаџмент
Надворешна Трговија
Сметководство и Ревизија
Е-бизнис

А за предметите ќе одлучат дополнитиелно :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ај малце да се цитирам сам
Најверојатно ќе биде до 196 (или до кај ќе предаде) и најверојатно ќе биде на 4 декември.
Сигурно ќе биде на 4 декември а колоквиумот ќе биде до таму кај што ќе предаде професорката. Денес предавала за НАФТА.
Смерови на факултетот ти се:
Економија
Менаџмент
Маркетинг Менаџмент
Финансиски Менаџмент
Надворешна Трговија
Сметководство и Ревизија
Е-бизнис

А за предметите ќе одлучат дополнително :)
Има едно 15 тина предмети, нешто што набрзина видов Географија, Математика, Бизнис, Менаџмент...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
во колку саат е менаџмент колоквиумот ?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
LUGEEEE dajte ve molam nekoj prezentacija za chapter 2 osnovi na e-biznis neka dade!!!! Ovoj Mijalce nema aber da ja stavi!!! A u ponedelnik polagam a nemam od kaj da ucam!! PLSSSSSSSSS
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
LUGEEEE dajte ve molam nekoj prezentacija za chapter 2 osnovi na e-biznis neka dade!!!! Ovoj Mijalce nema aber da ja stavi!!! A u ponedelnik polagam a nemam od kaj da ucam!! PLSSSSSSSSS
професорот рече дека не е потребна презентација, да учиме од книга. до 99та страна.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
kako be ne e potrebna prezentacija!!! Pa od kaj da znam sto e vazno u kniga? Ko sto ne sum bila i4 na predavanje,pojma si nemam!!!!
Nekoj od postarive generacii da ima super bi bilo, a uste posuper e da mi ja prati !!!!
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дајте ми меил ќе ви ја пратам, презентацијата...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
kako be ne e potrebna prezentacija!!! Pa od kaj da znam sto e vazno u kniga? Ko sto ne sum bila i4 na predavanje,pojma si nemam!!!!
Nekoj od postarive generacii da ima super bi bilo, a uste posuper e da mi ja prati !!!!
Епа кога не одиш на предавања нема да знаеш што е важно. Се зезам јас бев на сите освен на едно, ама нема преголема корист со оглед на тоа дека професорот си збори на носот. Ќе ги учиш карактеристиките и особено тие што се како дефиниции од страна дадени, сигурно нема да даде за Мајкрософт, Дел и сличните примери. Плус ако биде како првиот колоквиум, нема да има толку за памет учење, него ќе има и логика да се употреби.
 
S

<>skorpio<>

Гостин
па јас бев на сите предавања и пак ништо не разбрав од проф. што збореше. а знае ли некој отприлика на што треба најмногу да се обрне внимание?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Ај некој ако знае нека пише, дали вториот колоквиум маркетинг ке биде со ист состав на прашања како првиот ?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ај некој ако знае нека пише, дали вториот колоквиум маркетинг ке биде со ист состав на прашања како првиот ?
Истото ме интересира и за менаџмент?
Пак ли ќе треба да ги носиме книгите,кажа ли нешто денес на предавање?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ај некој ако знае нека пише, дали вториот колоквиум маркетинг ке биде со ист состав на прашања како првиот ?
Професорката рече дека прашањата ќе бидат исти како на првиот колоквиум и дека сака најмалце 700 студенти да положат преку колоквиуми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom