Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Dali nekoj znae sto treba da se uci po Bankarski menagment od 4ta god.dali ima nekoj kombinacii?:nesum:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
A inaku sto se polaga na 29ti ako e od togas kolokviumska?:nesvest:
Па ти забораваш на другите години :)
Ти ако си, да речеме втора година, можеби некои од прва, трета или четврта полагаат нешто на тој датум.

А јас од некого чув дека колоквиумска секогаш почнувала во сабота.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
До 22 декември во 10 часот, ни минута подоцна. Ако грешам нека ме поправи некој.
Патем и јас Маркетинг презентирам на 26, ама сам!!! :)
fala kolegaa ,malce kasnam ali nema veze:pos2: ej a koj 26ti ke prezentiras? sea ovoj ili u dek?aiii sam ke te izede be taa xaxaxax , ja ne se osudiv na prezentacija xaxaxa
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Дали професорката ги прашува нешто оние кои презентираат, ај нека каже некој :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Да Наум и ако не знаеш те жалам!Малце и во контекст на предадениот материјал,како мислиш да презентираш нешто ако не ги знаеш основите,па даси праша жената.:helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Значи ќе прашува во врска со презентацијата??? Па не сум луд да презентирам а да не бидам спремен во врска со презентацијата :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Снеки парче прави на презентациите.Додека презентираше една колешка,ја прекина за да праша дали податоците и се примарни или секундарни,бидејќи и изгледале дека се секундарни.Не дава да се преставиш туку веднаш да започнеш со презентацијата.Не ставајте премногу слики,не ги читајте резултатите,туку само целта на трудот,начините на кои е спроведено истражувањето, и заклучоците.И задолжително однесете ја презентацијата кај професорката да ви каже што треба што не.Принципелна е многу.

Луѓе,5 минути трае презентацијата.Што и да е 5 минути се.А 10 бода:baeh:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Chains,дојди утре ти на дигитална,јас ќе те спремам за да ја "шармираш" Снешка ^-^
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
не е толку лошо маркетинг презентацијата бе... само да не тропаш глупости и да пробуваш да се вадиш на шминка...

пр. едни колеги презентираа податоци кои покажуваат дека производот е добар (од анкети).. и на крајот викаат, ние сметаме дека потрошувачите лажеа на анкетите и ништо од ова не е вистина .. мислам WTF????
и му даде 5 поени само...
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Ok, mislev da ne ni stavile nas nekoj kolokvium na 29, zasto jas zborev za nasa generacija ne za drugite :):angel1:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Дали професорката ги прашува нешто оние кои презентираат, ај нека каже некој :)
Лани се случи професорката да најде мана во презентирањето (не и чинела табелата):tapp:

Се знае ли кога е датумот за управувачко сметководство 1 ?
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
чоече стаиле соопштение ,утре у 9 саат сабјле пред ОУ Кочо Рацин нешо за физичко!!! шо се дешава? :toe: па нели физичко е факултативен јебем ти факултетот?! шо сеа потписи нешо ке бараат? ... ај ако знае некој нешо поеќе дали е морално да се иде или шо како нека пише пошо ја не сум информирана ич!...
:smir:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
да се надоврзам со членот над мене, дали по враќање од водно сум ослободен од останатите предавања и вежби што ги имам од 12 часот? и што со оние кои имаат предавања/вежби за време на оваа активност, од 8 часот па натаму?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Dali nekoj znae sto treba da se uci po Bankarski menagment od 4ta god.dali ima nekoj kombinacii?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
чоече стаиле соопштение ,утре у 9 саат сабјле пред ОУ Кочо Рацин нешо за физичко!!! шо се дешава? :toe: па нели физичко е факултативен јебем ти факултетот?! шо сеа потписи нешо ке бараат? ... ај ако знае некој нешо поеќе дали е морално да се иде или шо како нека пише пошо ја не сум информирана ич!...
:smir:
Треба да одите до средно водно и таму има неколку професори по физичко и ставаат печати во индексите.
Мислам дека гледаат на студентски кога се заверува семестарот дали има печати од систематски и печат од професорот по физичко.
За печатите од систематски проверуваат сигурно, само за печатите по физичко не се сеќавам дали проверуваат. Ако се сеќава некој нека потврди.
Ако не ти се оди можеш да го дадеш индексот на некој што ке оди и да ти земе печат (само нека види како ке биде, дали ке треба да ги даде двата индекса од еднаш или да даде еден индекс, па после да го даде другиот, зашто ако ги даде и двата од еднаш може да не стават печат. Ама не верувам тоа да се случи зашто ке има многу гужва околу професорите и нема да гледаат толку и ке ставаат печати на сите).
А можеш и со кола да одиш и да земеш печат, ама треба порано да отидеш или преку нерези да одиш, зашто од 9 ќе има полиција и нема да пуштаат да се оди со коли нагоре.

Се надевам дека ти помогнав нешто :helou:

Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom