Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Знае ли некој дали има резултати Финансиско Сметководство?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
И кога ги направивте бе 50 страници на форумов? Секоја чест.:vozbud:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
epa vaka koleske finansiski menadjment se polaga od 2 znam deka ima grupi so polagaat u anfiteatar 1 i u anfiteatar 2 a ima i na dr mesto treba da vidis spisocite se po reden br od toj sto si se zapisala na predavanje koa si bila vo tie spisocite

a ke mi kazes li informacija dali e tesko toa jas stignav do 3 tema i sea me mrzi da gi ucam 4 i5 vredi li da se ucat ili ne hehehe
 
N

NeMiRnA

Гостин
Па не знам дали е тешко,јас не го учев.Повеќе се насочив кон маркетинг,менаџмент и меѓународна економија.Ми кажаа дека полесно било на испит финансиски,а и малку е нереален човеков,од 75 можни,треба од колоквиуми да соберам 70.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
da i toa sto vikas i jas slusnav deka e polesno na ispit ama ke vidime utre ke idam pa so bide neka bide a megunarodna do 73 strana e taka ?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Да,да,јас го повторувам по 4 пат веќе.Да не знаеш како ќе биде,со пишување,заокружување,точно,неточно...како?!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
pa ke imalo 5 prasanja so tocno netocno na zaokruzuvanje ama niv mn mn ne gi cenela cenela poise pisuvanje ke ima takvi 10 prasanja za da dades kratok odgovor :coffee:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Од каде информацијава,потврдена од професорката или слушнато од друг?!Јас слушнав дека 20 точно не точно,10 на заокружување и 10 со пишување на кратки одговори.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
mene mi kazaa jas iskreno ne sum bil na ni edno predavanje ama toj sto mi kaza redovno odi a neznam od kaj ke gi izvadi 20 prasanja od 70 strani toa mi cudi hehe
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ги постирав негде понапред прашањата од оптичкото лани, ќе ги постирам сега пак. Инаку како што слушнав јас ќе било само на пишување 15, ама не е сигурна информацијава :(
 

Attachments

Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Макроекономија треба да се учи 1-ва, 2-ра и ( 3-та или 5-та) глава?????
Ај ако знае некој нека пише......

btw ќе биде ли некој љубезен да ги пише прашањата од втората домашна ( слушнав дека имало графици некои па најбољи ќе биде ако може да го скенира листот или па нека го слика со моб. плссссссссс) зашто не бев на предавање тогаш кога ги делел листовите
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
финансики менаџмент е многу лесно, доволное да го прочиташ само воведот, и финансико планирање и анализа... под услов да имаш добра основа од финансика математика и сметководсво... сако се сеќаваш убаво на тие предмети.. финансики извештаи и временска вредност се лесни
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Аман бе, и пишав на СРЈ на маил пред три саата ама уште ништо нема вратено :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom