Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
Од веројатност... лани мене на заебаниот тест ми падна задача од УЧЕБНИК.. значи немој само од збирка... види ги тешките задачи во учебникот...
имаше една задача како две кутии, првата толку бели толку црни, втората онолку бели онолку црни... се вадат толку од таа и онолку од таа кутија и се стават во трета и од неа се вадат онолку топчиња и која е веројатноста во вреќа со п*** к** да истргаш... така нешто... ОТРОВ задача....
инаку интересно е лани на математика на прв колоквиум не решив ништо само ги нацртав кутиите .. положив со 16 поени....

веројатноса ако се потрудиш да ја разбериш е најлесна...
Друже ти со врски си поминал некој ти средил
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да да врски треба кај Драги :pos:

Јас на испит со каматите само напраив табела од 40 реда (везе немав што да решавам) и за трудот ми дал 8 од 10 бода.

Така да без обвинувања.

Тоше,менаџмент врска немав,реално онака :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Море Mac)) не се жали, излезе за пола-саат :)
Инаку, длабоко во срцево се надевам дека ќе положам :) Ама со оглед на тоа што грешно префрлив две прашања кои сигурно ми беа точни, ццц... Ееееее, имам многу работи да кажам, ама ќе си ќутам :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Праи кејф ова маркетингов...џабе толку извикан 100 пати полесен беше од менаџмент.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако беше четврта група,со прашањата како што каде НЕ спаѓа,можда си утнал за леснотијата :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
добро бе луѓе има ли некој што бил четврта освен мене. Ако има некој дај нека пише некои прашања со паднаа и како ги има одговорено
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас бе.

МИС со точно неточно,беше неточно (пишуваше периодично,треба редовно)
Со демографијата,точно
Со статистичките за продажба,неточно
со клуч за сегментирање,неточно
со социолошки карактеристики беа личноста и ставови (пишуваше што не спаѓа)
со телефонирањето,точно
со сегментирање кај купувачи во производна,точно
со фактори надворешни,маркетинг околина и пазари

Не ми текнува асално на некој други,пиши ќе ти кажам што беше точно/неточно :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Јас бев 4та група и паднав на финтата со не:)
Се сеќавам дека на второто прашање сите ги заокружив, имаше едно прашање каде одговорив пазари и маркетинг околина, она со процесите кај пазар на производно-услужна побарувачка заокружив 3, оние со точно-неточно повеќето ми беа точни...незнам друго,не ми текнува
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас бев 4та група и паднав на финтата со не:)
Се сеќавам дека на второто прашање сите ги заокружив, имаше едно прашање каде одговорив пазари и маркетинг околина, она со процесите кај пазар на производно-услужна побарувачка заокружив 3, оние со точно-неточно повеќето ми беа точни...незнам друго,не ми текнува
Имаше процеси кај лична потрошувачка :|

И не беше однесување по купување таму,честа грешка на луѓево беше тоа
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
а првото и второто ??

исто и она со промоција со беше и имаше за стопански нестопански дејности ....ќе ти текне
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Mac));1799231 со социолошки карактеристики беа личноста и ставови (пишуваше што не спаѓа)[/quote напиша:
Е ова не го видов:) ама ми е криво, а го знаев...
Она за МИС го забележав дека беше периодично, а не редовно. Еј а она 5тото прашање кои од тврдењата не се точни колку одговори имавте?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
два или три,не ми текнува точно.

Резултати има во 16 и 30?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Е ова не го видов:) ама ми е криво, а го знаев...
Она за МИС го забележав дека беше периодично, а не редовно. Еј а она 5тото прашање кои од тврдењата не се точни колку одговори имавте?
епа за тоа и ја прашувам имаше нешто пропорција и за стопански нестопански дејности
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom