Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
ajdeeee rabotava sekoe razlicno pa valjda edno ke trefnes xaxaxa :pos2:
a na pr ako zavrsam ja porano so prvite prasanja so NE MI SE VERUE ke treba da cekam da projdat tie 30 min pa da si produzam ili kako? zaso moze dur baram u kniga za prvite drugo prasanje da si zirnam xaxaxaxa i ke mi rece KOLESKE SE GLEAME- NIKAD :pos2:
EEEJj ова ке биди јака финта...

и да мора да чекаш 30 мин можиш да земиш да повторуваш од тоа што паѓало(ќе прашаш од тие од 9)

Дали има некој што полага до девет ??? И ако има дали ќе сака да ги напиши прашањата одма кој ќе излези од полагање... од клубот на факултетот...

ако стигниме точно да ги прочитаме ќе знаеме што да повториме во времето меѓу кејсовите и повеќекратниот
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
да бе... треба да си ненормален да ги учиш 20000 дефиниции за точнно неточно пошто само 5 прашања и 5 поени ќе има.

еве прашања менаџмент... само точните одговори се дадени
овие прашања се од либро.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
EEEJj ова ке биди јака финта...

и да мора да чекаш 30 мин можиш да земиш да повторуваш од тоа што паѓало(ќе прашаш од тие од 9)

Дали има некој што полага до девет ??? И ако има дали ќе сака да ги напиши прашањата одма кој ќе излези од полагање... од клубот на факултетот...

ако стигниме точно да ги прочитаме ќе знаеме што да повториме во времето меѓу кејсовите и повеќекратниот
Мислиш некој може напамет да запамти секој збор од прашањата?

Прилично неверојатно е тоа :|
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Често се паѓа 20то од овие прашања, каде што одговорот под б) кај меѓупероснални односи става друг збор, не ми текнува кој беше, така да ако ја видите таа опција добро прочитајте дали пишува односи :pipi: и не мора толку да ги учите дефинициите, повеќе обрнете внимание, на сликите, табелите обавезно а и цртичките, т.е си знаете, мора да знаете се, ама ајде малце позитивно и не туку дремете по форум, седнете и учете, ќе биде ;)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Кога седам на форум нема никој активен на оваа тема, сега ќе се исклучам, а кога ќе дојдам после има што да видам :pos2: од вчера ова ми се случува :pos2:
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
Дечки ај со среќа утре менаџмент, ќе ви треба :) И после резултати, кој преживее, нека пише импресии
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Aјде и од мене со среќа на сите .........Уствари кршете нозе .......Па утре резултатите обесете ги на форумов :baeh:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бегај,срамота ќе биде тоа :)

Гледав ова "прашањава",ако не прави трикови,би требало да знам 70 до 80 посто од нив.
Утре отсабајле што ќе учам пак,предност.

Ако прави трикови,со зборче овде,запирка онде,сите сме наебале и така :)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
една колешка од факс нон - стоп вика ќе биде , така да не се секирајте нема ништо страшно.
кој си учи си учи ...
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ах таа колешка :pos: така е, трикови со запирки нема, ама со зборчиња хмм , како и да е, не се брзајте, читајте ги убаво одговорите
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Јас немам повеќе сила, така да ќе ги учам прашањата од Либро :uvo:
Мора нешто од тие да се падне, тоа се најбитните .........Се согласувате?:coffee:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ако до сега не ги научи, а утре полагаш, не знам :toe: Ако мислиш дека ќе можеш, слободно, немаме ние ништо против :icon_razz па да битни се нормално и тие
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Научив пола,38 прашања за некои 15 мин,по прво читање.
Кој ми верува? :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Професорот не прави трикчиња со зборови и запирки и слични ствари.
Со такви трикови ќе се соочите во вторник.
Само господ нека е со нас и се ќе биде во ред :)
Се разбира треба и да имате учено:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom