Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Во Струмица се запишав ама не влегов во овие 20 така да ме примаа во Штип и партиципацијата за вонредно ми е 400 евра или поточно на 2 рати по 200. Пишува и на официјалната веб на факултетот во Штип
Ама тука станува збор за Факултетот во Скопје, не вака да ги заплашуваш луѓето :)

A moze li nekoj da mi objasni zosto za e-biznis drzavna kvota se plaka 400 evra? Toa e najvisokata cena za drzavna kvota i ja ima samo ovoj smer!!!
За ова прв пат слушам, колку што знам до сега плаќаа по 200 евра, сигурна си за ова, или и тоа си го слушнала од муабети?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ne ne :pos2::pos2::pos2:toa ne go slusnav od muabeti, tuku go procitav na konkursot!!! Toa e od ovaa godina taka ili i prethodno bilo tolku???

I da ve prasam uste nesto dali nekoj znae dali listata na bodovi za ekonomski ke ja ima utre na web stranata????? Za da ne mora da idam do tamu:helou:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Хахахаха...до лани беше 200 евра како на сите смерови.
А за на интернет биди сигурна дека ќе нема,а ќе ви бидат објавени дури после 2 попладне и тоа на факултет.Лани што јадови ме фатија додека чекав од 11 на факултетот до 3 попладне,дали сум влегла или не...уф уф...ај со среќа на сите,ма да уште сега да си знаете дека до тука(до уписите хехехехе) факултетот е најлесен,а кога ќе почнете од октомври е тогаш ЕПТЕН ќе ви треба среќа!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нека не ве плаши (не)Мирна,имате закон професори,поготово ако математика НЕ ви падне Драги Јанев.

Лесно е прв семестар,само глејте на првите колоквиуми да не испопаѓате,зашто сепак е потешко од средно...
После тоа,уживајте и не се плашете од списоци,кафе кога ви душа сака.
Е сеа,има и бубалици///:helou:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Нека ги примат прво па после ќе мислат на другото, ај да не ги плашиме уште не почнати :pos2::pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не е страшно,само пазете се од еден тип во вецето...цело време е таму,а лани снема една студентка :(:(
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Чека млади и згодни збунети бруцошки:)
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
I da ve prasam uste nesto dali nekoj znae dali listata na bodovi za ekonomski ke ja ima utre na web stranata????? Za da ne mora da idam do tamu:helou:
Прашував денес на студентски (за братучед ми) и ми рекоа дека резултати ќе се објавувале во 8:00.

На веб лани ја немаше листата, па не е за очекување дека ќе ја има оваа година.
Тоа што е за очекување е да има некои ненормални граници за Финансиски и Е-бизнис... лани за тие смерови конкурираа катраљон луѓе.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Не е страшно,само пазете се од еден тип во вецето...цело време е таму,а лани снема една студентка :(:(
Јас кога се запишував бев до WC и брзајќи влегов во женското :)kesa:) и немаше жива душа во вецето.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Срам да им биде ако не објават резултати на веб страната и на 5-ти.
21 век еј...се запишуват деца од цела Македонија и за да видат дали се примени треба да одат до Скопје (или да замолат некого да виде).
Срамота...
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Срам да им биде ако не објават резултати на веб страната и на 5-ти.
21 век еј...се запишуват деца од цела Македонија и за да видат дали се примени треба да одат до Скопје (или да замолат некого да виде).
Срамота...
Веќе им е срам.
Во превод... нема ни на 5-ти да ги има. Ќе си дојдете ко сите и ќе се туркате со уште 300-400 луѓе барајќи се на ЕДЕН објавен список.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom