Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај нека ми е со среќа - СЕ ЗАПИШАВ :smir:
А ако не те примат?:jaj: НА 10 септември ќе се запишеме, а на 5 ќе знаеме дали сме влегле. Иако добро е да бидеш оптимист:)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
прва година ти е ова, или се префрлуваше од некаде?
Пред 2 год завршив средно и сега одлучив да се пробам (планирам да учам).
Јас се надевам оти ќе бидам примен оти колку што видов повеќето беа за редовни а јас ќе сум вонреден
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
годинава имало некаде илјадарче пријавени до денеска на економски, како било другите години? во конкурс лани примале 840, значи доста ке отпаднат...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
од каде информацијава колку пријавени имало до денес...?
јас барав, нигде нема такви информации, освен од охридскиов туристички каде вчера се пријавиле 363 (бараат 320)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
па спрема бројот шо го даваат,кога ке се запишиш
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Vcera gi predadov dokumentite na ekonomski i se prijaviv za e-biznis iako neznam ama bas nisto za smerov!!!

Aj ve molam tie sto se na toj smer neka mi pomognat malce, so toa sto ke mi kazat kako e i dali e tesko!!! Kolku predmeti se ucat na angliski i dali mora mnogu dobro da go znaes jazikot za da polozis!
Odnapred fala za tie sto ke se potrudat da mi kazat nekolku raboti :helou:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
па спрема бројот шо го даваат,кога ке се запишиш
Броевите што ти ги даваат, не се пресудни. Во просек се запишуваат по 800 души, е сега кој ќе биде бруцош зависи нели, оваа година од матурата.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Ја апдејтуваат ли веб-страната оние од еконосмкиот факултет или така само им стои, колку да се каже дека имаат веб?
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ја апдејтуваат ли веб-страната оние од еконосмкиот факултет или така само им стои, колку да се каже дека имаат веб?
Тешко дека ја апдејтуваат, јас мислам дека Економски е еден од малкуте факултети кои заостануваат во тој поглед.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Тешко дека ја апдејтуваат, јас мислам дека Економски е еден од малкуте факултети кои заостануваат во тој поглед.
На повеќето факултети има листи од пријавените кандидати, на интернет, а на економски нема....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.698
Поени од реакции
3.648
Vcera gi predadov dokumentite na ekonomski i se prijaviv za e-biznis iako neznam ama bas nisto za smerov!!!

Aj ve molam tie sto se na toj smer neka mi pomognat malce, so toa sto ke mi kazat kako e i dali e tesko!!! Kolku predmeti se ucat na angliski i dali mora mnogu dobro da go znaes jazikot za da polozis!
Odnapred fala za tie sto ke se potrudat da mi kazat nekolku raboti :helou:
I jas se zapisav na e-business. Da znaes deka prva godina nema mn razlika i 99 % prva godina kaj site smerovi e ista, sto znaci predmetite ke ni bidat isti so site drugi. Sega se zapisav tuka za da vlezam a najverojatno vtora god ke se prefrlam na drug smer. Za angliskiot ne znam kolku treba da se znae, ama ke vidime.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
Vcera gi predadov dokumentite na ekonomski i se prijaviv za e-biznis iako neznam ama bas nisto za smerov!!!

Aj ve molam tie sto se na toj smer neka mi pomognat malce, so toa sto ke mi kazat kako e i dali e tesko!!! Kolku predmeti se ucat na angliski i dali mora mnogu dobro da go znaes jazikot za da polozis!
Odnapred fala za tie sto ke se potrudat da mi kazat nekolku raboti :helou:
да ти кажам смерот е супер, добар избор си направила, јас сум таму и сум презадоволна, во прва само еден е на англиски - основи на е-бизнис -, во втора се три и натака се скоро сите, за јазикот треба да го знаеш зошто и предавањата и колоквиумите или испитите и проектите се на англиски...ако сакаш уште нешто да ти кажам слободно прашај ме :smir: :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom