Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
задачите исто оптички или мора ко на статистика решени на посебен лист ?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
задачите исто оптички или мора ко на статистика решени на посебен лист ?
ја полагав во февруари и тогаш задачите не се решаваа на посебно, само се заокружуваше точниот одговор и пишуваше на тестот дека во обзир се зема само одговорот пренесен во шифрарникот, без разлика дали си решавал на страна или не, башка и под секое прашање пишуваше колку одговори содржи истото.:wink:
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
има некој полагано финансиски на испит да ми каже како е ?
лесно е многу...бар на мене ми беше само читај го за да го разбереш и научи ги убаво задачите,лесни се...и фино е што има колку се точни одговори...цел е за оптички читач
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
lugje znaete li nesto za organizacisko odnesuvamje dali ke bide opticki i dali nie sto sme na dopolnitelno ke polagame aedno so tie za ispit vo amf 1 vo 14:00????
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
A dali za na ispit statistika za biznis ima nesto sto ne treba da se uci?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
lugje znaete li nesto za organizacisko odnesuvamje dali ke bide opticki i dali nie sto sme na dopolnitelno ke polagame aedno so tie za ispit vo amf 1 vo 14:00????
Доколку не стои поинаку, обично е така.
Или па можеш 20 минути пред испит да отидете кај професорот/професорката и да прашате каде ќе се одвива.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
да не знае некој кога ке биде човечки ресурси .... знам на 20 ама нема распоред ни време истакнато а бојаџиоски го нема нигде
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
dali znae nekoj dali treba poslednata tema analiza na vremenski serii za na ispit vo juni po statistika
како што ми кажа еден дугар што полага ассистентката марија му рекла дека не е анализа на временски серии за на испит.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
ako nekoj drug polagal organizacisko ja znae li koja e taa asistentka sto ne cuvase nekako nova mi izgleda i dosta pozitivna :)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
А има ли некој шо полагал меѓународна економија на испит да ми каже што најчесто дава, мислам од тие прашањата за раскажување што се ???
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Можеби каснам малку јас со факултетот ама не е проблем голем.
Завршив пред 2 год. средно и сега планирам да се запишувам на економски-вонредно ќе знае ли некој дали ќе треба да полагам сега нешто па за да можам да се запишам. Оти јас бев во онаа генерација што не полагаа матура после 4та год. средно.
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Мислам дека не треба да полагаш ништо. Ќе те вреднуваат само според успехот.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Да прашам јас нешто.
Дали има некој што има полагано дополнителен/поправен тест по ЕВТ (економика на внатрешна трговија)? (Иако мислам дека првпат годинава се случува ова)

Ако има, би било од корист доколку се сети на некое прашање.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Сега го гледам конкурсот за запишување на студенти на додипломски студии и гледам на Економски факултет на Е-бизнис државна квота примаат само 34 студенти со 400 евра надоместок, а на другите насоки примаат по повеќе студенти, со 200 евра надоместок. Е-бизнис е поатрактивен, поценет или ?
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сега го гледам конкурсот за запишување на студенти на додипломски студии и гледам на Економски факултет на Е-бизнис државна квота примаат само 34 студенти со 400 евра надоместок, а на другите насоки примаат по повеќе студенти, со 200 евра надоместок. Е-бизнис е поатрактивен, поценет или ?
Поценет-не.

Поатрактивен и помодерен-да.

Но тоа не значи дека ако е поактративен дека полесно ќе се вработиш по завршувањето на додипломските студии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom