Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
информациони на испит ако го паднеш теоретскиот дали може да полагаш на ексел ?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Па мислам дека да, барем лани така можеше.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Еј дечки, а да ми каже некој нешто сеа за усниот дел од испитот англиски 1 ,кои текстови ги дава, шо прашува???? :raz:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па сите нормално :) :) :)
Не беа само 12 текстови? Прашањата се нешто у стилот на тие прашања шо се после секоја лекција.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
добро полагаше ли некој денес менаџмент?
па Шуки не е нормален кај даде десетина прашања што никаде ги нема..или се збутани во книга...од околу 570 студенти што полагавме положени се триесетина....дај боже да спушти граница зошто паднав за 5 бода....
а тоа сакав да прашам некој знае ли до сега дали ја спуштил отпосле границата?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Да, ја има спуштано отпосле границата, но тоа никогаш не се знае.
Еднаш ја спушти дури за 10 бода, ама тоа мислам дека беше колоквиум.

Така да, почекај и ќе видиш.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
добро полагаше ли некој денес менаџмент?
па Шуки не е нормален кај даде десетина прашања што никаде ги нема..или се збутани во книга...од околу 570 студенти што полагавме положени се триесетина....дај боже да спушти граница зошто паднав за 5 бода....
а тоа сакав да прашам некој знае ли до сега дали ја спуштил отпосле границата?
Нема да ја спушти,така кажа асистентот,освен ако утре не се разбуди ептен расположен(што не верувам по изгубените избори):pos:
И јас полагав,многу ми беше тешко,не се многу надевав многу после тестот дека ќе положам,ама не ми се веруваше дека толку малку има положени(мене ми кажаа дека се 21)

Ај се надевам ќе ја спушти за да положиш ама тешко,дури ни увид нема,нема да биде фин ич оваа сесија


Едит:Ми текна уште нешто,нели асистенот беше рекол дека за 1-2 часа ќе има резултати,тестовите беа прегледани уште во 12 а ние таму чекавме до 4 да ги објави, уствари чекавме да дојде Шуклев за да ја одреди границата и да ги истакнат резултатите.Значи по некоја моја логика ако сакал да ја спушти ќе ја спуштел тогаш,убаво видел тој колку се положени ама....
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Сакам да прашам, некој што полагал однесување на потрошувачите или ќе полага утре (испит, не колоквиум), дали се паднале прашања што се однесуваат конкретно за Македонија?

И уште некоја корисна информација е добредојдена :)
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
леле значи ни увид нема да има...абе ептен е безобразен....а тоа да дека чекавме до 4, а резултати рекоа во 11 уште дека ќе има за саат...не знам што да кажам вајда денес бил нервозен што не го избрале али па ние не сме му криви :toe: ...фала во секој случај :smir:

Едит: БејбиГрл ај дај боже да спушти утре граница па да се израдуваме и да положиме:vozbud:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
а за мал бизнис знае некој ? исто е тестот тежок како приемен за наса ко основи на менаџмент ?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Англиски на усно дава еден текст да го раскажеш, едно прашање од писмата и една дефиниција од друг текст.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
dali znae nekoj dali treba poslednata tema analiza na vremenski serii za na ispit vo juni po statistika
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
има некој полагано финансиски на испит да ми каже како е ?
 
Б

БејбиГрл

Гостин
има некој полагано финансиски на испит да ми каже како е ?
Јас го немам тој предмет ама ми текна дека минатиот пат седев со енди другари и баш збореа за тој предмет и кажаа дека ги давал истите прашања што ги давал на колоквиумите,како што разбрав оптички било.Толку :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
има некој полагано финансиски на испит да ми каже како е ?
Јас го немам тој предмет ама ми текна дека минатиот пат седев со енди другари и баш збореа за тој предмет и кажаа дека ги давал истите прашања што ги давал на колоквиумите,како што разбрав оптички било.Толку :)
За менаџмент зборите? Ако е за тоа кој има тестови нека дава :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom