Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ne be ozbilno? Montaza li e? Ne sum ja videl sea ja gledam prv pat, na politika e postirana zatoa mi e cudno?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
gledas---ti davaat prst a tebe malku ti e a plus si i dojdenec gostin na taa teritorija a druze ne si ti toj sto kazuva dali ke se slavi ili ne i ne pustaj zabi mnogu :kesa: a kade sto ima samo eden albanec toj kuti kako pickica
ete toa e toa cista proba i po se izgleda deka kaj nas samo vojna treba da ima i kolku sto se sekavam koga ve samarea srbite dojdovte kaj nas vo makedonija i bevte precekani a ti gledas kako vrakas.znaci koga treba places a samo koga imas eden moment da gi pokazes zabite odma "rzis
taka ne odi toa ili ke ziveeme zaedno ili odi si od kade sto si dosol smesen si
imam dosta prijateli albanci koj sto ne gi sakaat kosovarite voopsto a vie od makedonija i tie od albanija site ste razlicni i nikoj so nikogo ne se saka znaci zivej i teraj binis uzivaj go zivotot ne pokuvaj
moze i bez niv da ostanes loso e ako go nema bato usa koj ima interes energija i biznis kojznae sto ke se slucuva
Dobro be druze ako nisto drugo uveren sum deka barem imas nekolku grama poveke funkcionalni i upotreblivi mozocni kletki za razlika od toj sizofrenicki " pravoslaven " hibrid, i deka ke ja sfatis ironijata, sarkazmot vo mojot post. Aj vrati se strana nanazad i pogledni uste ednas na sto se odnesuva toj moj post i koja e poentata.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Добро сега таа сликата е навредлива за муслиманите.Малку претеравте.
А ти Василе смири живци.Има многу пријатели Срби Македонија,ама во црквата нивна сите се радикали.
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
Dobro be druze ako nisto drugo uveren sum deka barem imas nekolku grama poveke funkcionalni i upotreblivi mozocni kletki za razlika od toj sizofrenicki " pravoslaven " hibrid, i deka ke ja sfatis ironijata, sarkazmot vo mojot post. Aj vrati se strana nanazad i pogledni uste ednas na sto se odnesuva toj moj post i koja e poentata.
heeeeeeee
me nasmea so mozocnite kletki a se nemam vrateno nazad da vidam sto si pisal citam samo prva strana znaes kako konjite samo pravo gledam me mrzi da citam gluposti koj znae so se pisuvalo prd toa ima eden tovar mislenja a i te gledam nacitan decko si sto citase bukvar ili:uvo:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
heeeeeeee
me nasmea so mozocnite kletki a se nemam vrateno nazad da vidam sto si pisal citam samo prva strana znaes kako konjite samo pravo gledam me mrzi da citam gluposti koj znae so se pisuvalo prd toa ima eden tovar mislenja a i te gledam nacitan decko si sto citase bukvar ili:uvo:
Ne be, slikovnici so po edna bukva na sekoja strana, ama edna ista bukva se povtoruva na 10 stranici. Jebiga, povtoruvanjeto majka na znaenjeto.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
rabotava e shto macedonceto sedi na dve stolcina,( so grcite grc se pravi so bugarino bugarin so srbino srbin)e zato site go dupat macedonceto.....
 
Член од
16 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
rabotava e shto macedonceto sedi na poveke stolcina(so grco grc se pravi, so bugarino bugarin, so srbinot srbin, zato site go dupat macedonceto i ke go dupat doprva nazat mu e zimata....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Работата е во тоа што Русите со Американците си направија “дил“ за поделба на територии за влијание.Еве како тоа изгледа кратко време по прогласувањето независност на Косово:toe::

Весникот "Времја новостеј" пишува дека од завчера во Москва се одржува дводневен научен симпозиум за Кавкаската Албанија (древна држава во источно Задкавказје, северно од реката Кура до Каспиското Езеро) и лезгинските народи, а низ азербејџанските и грузиските медиуми се наведува дека собирот на Азербејџан ќе му даде "скапоцен подарок" - уште еден конфликт. Според весникот, во 1991 година Лезгините се најдоа поделени со границата меѓу Русија и Азербејџан, а според пописот на Баку од 1999 година регистрирани се 178.000 Лезгини, додека во соседната република Дагестан ги има уште приближно 300.000. Лезгините тврдат дека нивниот број од двете страни на границата е милион лица, наведува "Времја новостеј".
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=AC70D474093BF14AA173551E415EF332
или:
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=92971
 
Член од
14 март 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
So procesot na demarkacija makedonija veke ja prizna nezavisnosta na Kosovo
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
So procesot na demarkacija makedonija veke ja prizna nezavisnosta na Kosovo
Па да!
Демаркацијата, ако не се лажам, ја работиме ние, со косовските власти и УНМИК...
Значи, се демаркира границата без присуство на Србија во процесот, и останува уште формално да објавиме дека сме признале независност на Косово.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom