Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Ma zeznato e sega ce dojde DUI na vlast i ce go priznae Kosovo tie samo toa mislat vo glavite i vednas problemi od Srbija, ako se znae deka na nas patot za evropa nie e preku Srbija togas na zdravje bricenje
На нас патот до ЕУ ни е преку грција а не србија...

Башка, јас сум за признавање на КОсово - после демаркацијата на границата која еве ја за две недели ќе почне...

Башка, на темава и треба клуч...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
A bese ti vo vojna sto se vodese protiv Kosovo ???
Samo prasuvam ,za da stignes vo evropa treba prvo da ja projdes Srbija pa da prodolzis ponatamu
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
На нас патот до ЕУ ни е преку грција а не србија...

Башка, јас сум за признавање на КОсово - после демаркацијата на границата која еве ја за две недели ќе почне...

Башка, на темава и треба клуч...

Trn..kako si so geografija...evropa e na sever od nas, a i Srbija... :)
Ako cekas na grcive???...ke cekas edno dva, tri zivota , ako si besmrten slucajno..., a koga ke ima REGULARNA demarkacija so Kosovo...ke te nosam kaj Zlate na gala rucek :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
A bese ti vo vojna sto se vodese protiv Kosovo ???
Samo prasuvam ,za da stignes vo evropa treba prvo da ja projdes Srbija pa da prodolzis ponatamu
Колку проценти си сигурен ? Да не беше грција случајно пречката за понатаму ??? Темава е за косово не мешај баби и жаби :smir:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Trn a sto ce dobies ti ako go priznaeme Kosovo ?? Veruvam deka vo Sk ne zivees vo naselba kade ima albanci pa te i razbiram zosto taka mislis
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Колку проценти си сигурен ? Да не беше грција случајно пречката за понатаму ??? Темава е за косово не мешај баби и жаби :smir:
Aj objasni mi zosto mislis deka mesam babi i zabi ??
Vaka go priznavame Kosovo ok e sega sto mislis kako ce projdat site tie sto ce vlezat vo Srbija prvi na udar se kamionziite kazni ce gi vracaat od granica na lesnite kolite ce pisuvaat kazni ce se svetat Srbite vo toa sum siguren ..
Ti dali citas deka mislam tret trgovski partner ni se Srbite, jagneto kaj otide vidis li deka Srbite se pravat da ni udovolat da ne go priznaeme Kosovo
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ma zeznato e sega ce dojde DUI na vlast i ce go priznae Kosovo tie samo toa mislat vo glavite i vednas problemi od Srbija, ako se znae deka na nas patot za evropa nie e preku Srbija togas na zdravje bricenje
а ти си сигурен дека дуи ќе дојде на власт?

онака чисто информативно
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
ke bide kosovo kako tajvan samo uste mnogu problemi ke ima tamu a najgolemiot problem e sto go ima najgolemiot rudnik za lignit vo evropa a ima spekulacii deka imalo i nafta.
a znaeme deka veke vojnite i se sto se slucuva e samo energija i mok koj ja kontrolira energijata e vladetel i vladee a narod kako narod glup a zborot demokratija heheheheeeee
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Pa ce igraat na karta deka DPA na napravila nisto va priznavanje na Kosovo a tie ete toa prvo ce go napravat ,ce igraat na karta deka ne e ispolnet majski dogovor deka ne se zaposleni mnogu albanci a toa pali kaj albancite mnogu mislam nacionalizmot
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Pa ce igraat na karta deka DPA na napravila nisto va priznavanje na Kosovo a tie ete toa prvo ce go napravat ,ce igraat na karta deka ne e ispolnet majski dogovor deka ne se zaposleni mnogu albanci a toa pali kaj albancite mnogu mislam nacionalizmot
абе тие може да играат на два шпила карти... али само у случај ако Груески има желба да коалицир со нив... ма да како што ми изгледа со ДПА ќе коалицира пак
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ke bide kosovo kako tajvan samo uste mnogu problemi ke ima tamu a najgolemiot problem e sto go ima najgolemiot rudnik za lignit vo evropa a ima spekulacii deka imalo i nafta.
a znaeme deka veke vojnite i se sto se slucuva e samo energija i mok koj ja kontrolira energijata e vladetel i vladee a narod kako narod glup a zborot demokratija heheheheeeee
sega ke se vodat vojni za pitka voda i koj ja kontrolira pitkata voda e vladetel na svetot; a Galicica e najgolemiot depozit na pitka voda vo svetot, zatoa USA ni stana mnogu golem prijatel.

Tocno deka i energensite se vtor najvazen dvigatel posle vodata. A kaj ima lignit, cesto ima i nafta.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Trn..kako si so geografija...evropa e na sever od nas, a i Srbija... :)
Јас реков: Патот до ЕУ, а не Европа во географска смисла... а ако влеземе во ЕУ(иако јас НЕ сакам) србија ако сака може да биде и во азија, ич нема да ми чуе :)
a koga ke ima REGULARNA demarkacija so Kosovo...ke te nosam kaj Zlate na gala rucek :)
Не фала....се прејадов од претходниот пат кога бевме за неприемот во НАТО, па многу ми се фати :wink:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Trn..kako si so geografija...evropa e na sever od nas, a i Srbija... :)
Ako cekas na grcive???...ke cekas edno dva, tri zivota , ako si besmrten slucajno..., a koga ke ima REGULARNA demarkacija so Kosovo...ke te nosam kaj Zlate na gala rucek :)
Dali toa znacii deka patot na Grcija kon EU bese preku Makedonija, zosto nie sme sever na Grcija?

Pak vi e Beograd vo srceto, zatoa ne sakate stabilna Makedonija i sirite defetizam, za da ja izgubime nasata samodoverba i da zacekorime vo bratstvo so sakanata vi Srbija. No ste pogresile, mladite Makedonci ne se so izmien mozok kako postarite :pos::pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom