Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
Lele lugje ne mi se gleda TV , osobeno onie srpskite :) Razocarani se.
Sledno sto mirisam e , napad na srbite vrz hungarcite vo Srbija , potoas eden blic napad na Hungarskata armija , i vrakanje na Vojvodina onamu kade pripagja. I ostanuva Beograd i okolnite sela od Sumadija , koi ke baraat federalizacija ( Kralevo , Uzice, Jagodina , Kragujevac) :)

Inaku najnovite priznavanja se od : Kanada ( iako se plasea za Kvebek, megjutoa rekoa, Kosovo e poseben slucaj , i cao) , Hrvatska, Hungarija, Bulgrarija i Monako. Se ocekuva i Makedonija naskoro. A i arapskite zemji. Vo drugata OLUJA. Zatisje pred bura, kako sto rekov ednaska.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Во Војводина имат 65 % Срби,15 % Хунгарци и 1 % Македонци,така да ништо од бизнисот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Во Војводина имат 65 % Срби,15 % Хунгарци и 1 % Македонци,така да ништо од бизнисот.
:pos: Само толку имам да ти кажам за процентиве... Или и ти си пуштил РТС? Плус ти фалат точно 19 %
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не бе, тоа се кинезите кои ги увезе Милошевиќ навремето.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Lele lugje ne mi se gleda TV , osobeno onie srpskite :) Razocarani se.
Sledno sto mirisam e , napad na srbite vrz hungarcite vo Srbija , potoas eden blic napad na Hungarskata armija , i vrakanje na Vojvodina onamu kade pripagja. I ostanuva Beograd i okolnite sela od Sumadija , koi ke baraat federalizacija ( Kralevo , Uzice, Jagodina , Kragujevac) :)

Inaku najnovite priznavanja se od : Kanada ( iako se plasea za Kvebek, megjutoa rekoa, Kosovo e poseben slucaj , i cao) , Hrvatska, Hungarija, Bulgrarija i Monako. Se ocekuva i Makedonija naskoro. A i arapskite zemji. Vo drugata OLUJA. Zatisje pred bura, kako sto rekov ednaska.

Sto tropas be JADO BOZJA :pos2: !!!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
Ke se smeni procentot , i ke se vrati kako sto bilo , kade sto srbite bile malcinstvo, dodeka germancite, hungarcite, slovacite, bile mnoznistvo. Koga togas ke mora da se vrati taa bogata zemja , Balkanskata Manxhurija :)
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Канада го призна Косово

Канада ја призна независноста на Косово, изјави канадскиот министер за надворешни работи Максим Берниер.
„Го признавме Косово како независна држава”, рече Берниер синоќа и додаде дека станува збор за „единствен случај” што не може да се користи како преседан.
„Тоа не може да се спореди со Квебек”, додаде канадскиот министер.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ne ti treba RTS . Za da znaes treba da si samo malku pameten, no ti ne si ZALAM...:vozbud: :vozbud: :vozbud:
Ти жали, ама јас не жалам што ти не си воопшто паметен :baeh:

Мене не ми треба ништо, Војводина ја познавам доволно да кажам и да стојам позади тоа дека таму живее огромен процент етнички унгарци. По слободни проценки, околу 50%

А ако се верува на официјални податоци, да те потсетам колку македонци официјално живеат во Бугарија или Грција, или тебе не те интересираат македонци, затечен си на оваа земја.

А заради таквите покондиренковци кои личат на тебе, искрено што побрзо очекувам да се признае Косово па да почне трговијата уште повеќе да се развива. Преку глава ми е да јадам Соко штарк Смоки. :tapp:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Канада го призна Косово

Канада ја призна независноста на Косово, изјави канадскиот министер за надворешни работи Максим Берниер.
„Го признавме Косово како независна држава”, рече Берниер синоќа и додаде дека станува збор за „единствен случај” што не може да се користи како преседан.
Тоа не може да се спореди со Квебек”, додаде канадскиот министер.
Додека не му дојде на врата.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ти жали, ама јас не жалам што ти не си воопшто паметен :baeh:

Мене не ми треба ништо, Војводина ја познавам доволно да кажам и да стојам позади тоа дека таму живее огромен процент етнички унгарци. По слободни проценки, околу 50%

А ако се верува на официјални податоци, да те потсетам колку македонци официјално живеат во Бугарија или Грција, или тебе не те интересираат македонци, затечен си на оваа земја.

А заради таквите покондиренковци кои личат на тебе, искрено што побрзо очекувам да се признае Косово па да почне трговијата уште повеќе да се развива. Преку глава ми е да јадам Соко штарк Смоки. :tapp:
Немој со слободни проценки пошто според мои слободни проценки во Австралија има преку 2 милиони Македонци.
Официјалната статистика е оваа.
Некогаш имало 50 % Унгарци,ама...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Немој со слободни проценки пошто според мои слободни проценки во Австралија има преку 2 милиони Македонци.
Официјалната статистика е оваа.
Некогаш имало 50 % Унгарци,ама...
Ja pregledav oficijalnata statistika i cisto me zainteresira, ako znaes, koj e toj narod Yugoslavs?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ja pregledav oficijalnata statistika i cisto me zainteresira, ako znaes, koj e toj narod Yugoslavs?
Yugoslavs (Bosnian: Jugosloveni/Jugoslaveni; Macedonian, Serbian Cyrillic: Југословени; Latinic: Jugosloveni; Croatian: Jugoslaveni, Slovenian: Jugoslovani) is an ethnic designation used by some people in former Yugoslavia, which continues to be used in some of its successor countries.

Ако имаш уште нешто нејасно,прашај слободно.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom