Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ке видеме шо ке направи Македониja,споко.За колко се басираме дека и вие ке го признаете?
Не велам дека нема да го признаеме..И искрено да ти кажам сеедно ми е..Ич не ги жалам сврбите...Токиа Нокиа...Нив им плати Господ за 1912, на ред сте вие со Пиринот...Можи не од нас, од Господ
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Албанците не ни викат на нас, б'лгарите, "Татари", добре се отнасјат к'м нас. Да им е честита новата д'ржава!:smir:
Абе се обложувам дека ако беше ситуацијава да Татарија не го признаеше Косово, муабетот ќе беше следниов: ам ние знајш брајча со србиве, не се тие ко вас, тие не почитувет и бла бла бла...море зато сте вие сите клошарана, зато шо не само како државен врв што сте пички и газолижачи туку и како поединци сте такви, како нација сте никој и ништо...ај да не пишам појке зш се нервирам.
btw на муабето ѕирнетего клипчево, душава ми се полнит кај шо глеам кај шо го заебават Игор овега јајцеглавиов.

 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Не велам дека нема да го признаеме..И искрено да ти кажам сеедно ми е..Ич не ги жалам сврбите...Токиа Нокиа...Нив им плати Господ за 1912, на ред сте вие со Пиринот...Можи не од нас, од Господ
Много си прав,бог ке накаже тиа кои треба.Па кои ке са ке видиме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Море душо с'рбоманска ! :wink:
Чекам да видам како МК ке признае Косово и што ке направат Србите - тогаш па ке зборуваме ! :helou:
Кога ќе постираш нешто, прво читај..А ако не гледаш, има очен лекар!

Не велам дека нема да го признаеме..И искрено да ти кажам сеедно ми е..Ич не ги жалам сврбите...Токиа Нокиа...Нив им плати Господ за 1912, на ред сте вие со Пиринот...Можи не од нас, од Господ
НЕМАМ ПРОТИВ АКО МАКЕДОНИЈА ГО ПРИЗНАЕ КОСОВО!

Много си прав,бог ке накаже тиа кои треба.Па кои ке са ке видиме.
Да, ама на Бог не можете да му се излижите па да ви го даде Букурешт...Господовата рака е бавна, но праведна и чесна, гаѓа токму кога не очекуваш...А за исходот?Не се секирам...Тој што има гнасна совест нека се секира, земјата што е дволична и слично..Но оставам на Господ..Последниот збор секогаш го има Тој...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Само господ ке накаже тиа кои треба,па зашто мислиш дека сме ние?Ти си господ и ке кажеш коj е виновен?Както пише во библиата,тоа коjто се смета за безгрешен прав да хварли камен!Ке поживееме па ке видиме кои са,согласен?
Само за тиа кои се радват да кажам дека се уште БГ НЕ е признала Косово.Това е декларациа за намера да признаеме Косово.Признаването може да биде утре.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Само господ ке накаже тиа кои треба,па зашто мислиш дека сме ние?Ти си господ и ке кажеш коj е виновен?Както пише во библиата,тоа коjто се смета за безгрешен прав да хварли камен!Ке поживееме па ке видиме кои са,согласен?
Само за тиа кои се радват да кажам дека се уште БГ НЕ е признала Косово.Това е декларациа за намера да признаеме Косово.Признаването може да биде утре.
Пак сонувам..Јас не фрлам камен..Јас само реков дека на Господ не можете да му се излижите, тоа важи и за нас, и ние не можеме да му се излижеме..Така да нека пресуди..Два Божји Заповеди:Не Лакоми, и НЕ КРАДИ!:wink:Овие запамети си ги, и прочитај ја real history, not fake...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Вие имате мегународни проблеми и кавги со името, не ние ! :toe:
Па кој нормален би сакал да го нарекуваат татар.
Односно самиот да се нарекува Бугар!!!!!!??????:smir:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Пак сонувам..Јас не фрлам камен..Јас само реков дека на Господ не можете да му се излижите, тоа важи и за нас, и ние не можеме да му се излижеме..Така да нека пресуди..Два Божји Заповеди:Не Лакоми, и НЕ КРАДИ!:wink:Овие запамети си ги, и прочитај ја real history, not fake...
Запамти и ти тиа заповеди и ке си говориме во иднина.И двамата мислиме дека Господ не може да биде излажан,ни можем да му се излижиме.Да накаже тоj како смета за добре.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Mmmm топ, и бугарите имаат фракции. Алелуја, прејз д лорд... Отварајте теми, Караканов или либералите... :pos:

Туку каде е Косово у целиот муабет? Косово Македонија ќе го признае, само во моментов имаме други проблеми. Косово не е приоритет.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Ште ме извиньавате за б`лгарскиjа... но го обарнете по вашенско:

Eдин косовар жени сина си веднага след објавјаването на независимост.
Хвашта го и му казва:

- Сине довечера пред прага на спалнјата хвашташ булката и ја внасјаш на р'це през прага, да не ст'пва по земјата штото Косово е гордо, мјаташ ја на леглото штото Косово е силно, свалјаш и дрехите штото Косово е открито пред целија свјат...

На сутринта хвашта сина си и го пита:

- Кажи к'во стана?
- Ами тате, внасох ја на р'це през прага, да не ст'пва по земјата штото Косово е гордо, метнах ја на леглото штото Косово е силно, свалих и дрехите штото Косово е открито пред целија свјат ....и си забих една чикија штото Косово е независимо!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom