Продавам - Купувам

L

Lu

Гостин
Се продава Зајче домашно старо 2 месеца. Цена 300 денари.


Цена 500ден.

Контактирајте ме преку пп.
Незнам за другите, али мене не ми се појавува слика, само квадратче со црвен х ми се појавува.
Стави слика убаво да се гледа.
Не барам за мене зајче бидејќи доволно животинчиња имам дома уште зајче ако земам незнам што ќе правам, него за другарками прашувам бидејќи и е роденден за неколку дена и знам дека сакаше зајче али не можеше да најде низ пет шоповите, па затоа те прашувам кој вид (раса) е зајчето и дали си од Скопје за да и го подарам за роденден.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Незнам за другите, али мене не ми се појавува слика, само квадратче со црвен х ми се појавува.
Стави слика убаво да се гледа.
Не барам за мене зајче бидејќи доволно животинчиња имам дома уште зајче ако земам незнам што ќе правам, него за другарками прашувам бидејќи и е роденден за неколку дена и знам дека сакаше зајче али не можеше да најде низ пет шоповите, па затоа те прашувам кој вид (раса) е зајчето и дали си од Скопје за да и го подарам за роденден.
Има во Аеродром во пет шопот кај поштатат од друга страна од Бисер. Од таму го зедов и ова зајче само што газдите не дозвлуваат да се чува затоа што "смрделе". Од раси не се разбирам но тој ми рече дека е Албино мислам. Старо е 2 месеца и е истренирано да не мочка и да не кака надвор од кутијата (иако имало неколку инциденти). Многу е припитомено и смирено.

А до сликата само таа ја имам во моментов но ако сакаш можеш и во живо да го видиш, а линкот функционира пробај повторно да го отвориш
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Незнам за другите, али мене не ми се појавува слика, само квадратче со црвен х ми се појавува.
Стави слика убаво да се гледа.
Не барам за мене зајче бидејќи доволно животинчиња имам дома уште зајче ако земам незнам што ќе правам, него за другарками прашувам бидејќи и е роденден за неколку дена и знам дека сакаше зајче али не можеше да најде низ пет шоповите, па затоа те прашувам кој вид (раса) е зајчето и дали си од Скопје за да и го подарам за роденден.

 
L

Lu

Гостин
Има во Аеродром во пет шопот кај поштатат од друга страна од Бисер. Од таму го зедов и ова зајче само што газдите не дозвлуваат да се чува затоа што "смрделе". Од раси не се разбирам но тој ми рече дека е Албино мислам. Старо е 2 месеца и е истренирано да не мочка и да не кака надвор од кутијата (иако имало неколку инциденти). Многу е припитомено и смирено.

А до сликата само таа ја имам во моментов но ако сакаш можеш и во живо да го видиш, а линкот функционира пробај повторно да го отвориш
Епа албино штом е, тогаш е целото бело.
Ај уште утре пак ќе прошетам низ пет шоповите и ако не најдам зајче, ќе те побарам преку ПП.
Глупости, тоа што „смрделе„ зајчињата им било изговор на газдите за да не го чуваш зајчето, инаку ако редовно се чисти неговото живеалиште воопшто нема да смрди.
 
Член од
9 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
1
Епа албино штом е, тогаш е целото бело.
Ај уште утре пак ќе прошетам низ пет шоповите и ако не најдам зајче, ќе те побарам преку ПП.
Глупости, тоа што „смрделе„ зајчињата им било изговор на газдите за да не го чуваш зајчето, инаку ако редовно се чисти неговото живеалиште воопшто нема да смрди.
Druze dali ti imas cuvano zajce ? i jas pred da zemam ne veruvav deka smrdi,no eve probaj si ke vidis kolku smrdi...
 
L

Lu

Гостин
Druze dali ti imas cuvano zajce ? i jas pred da zemam ne veruvav deka smrdi,no eve probaj si ke vidis kolku smrdi...
Druze nema zivotno sto ne sum go cuvala.
Imam cuvano zajce, morsko prase, hrcaci i sedn kup drugi zivotincinja (zelki, papagali...)
A sega mnoentalno cuvam kuce, ma;ka i akvarium so ribi.
I normalno deka ke smrdi zajceto ako ne mu se cisti redovno zivealisteto no so redovno cistenje nema voopsto da smrdi.
Eve na primer moite hrcaci, morski prasinja i zajcinja nikogas ne smrdea bidejki ubavo se grizev za niv i redovno im go cistev zivealisteto.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Baram mali macinja koj ima za davanje neka me kontaktira preku privatna poraka
 
S

stefi

Гостин
Барам кафез за зајче (значи поголем). Пишете ми пп :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
da ve zamolam ako nekoj znae da mi kazhe kade mozham da najdam ( sharpei ) rasa na kuche... i dali nekoj prodava???
 
Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Имам 3 кутренца за продавање, од мајка Хаска и татко Самојед стари се по 5 недели. Цена по договор, за повеќе информации пишете ми ПП
Еве неколку сликчиња од нив.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
L

Lu

Гостин
^ И што ќе испаднат сега овие, долговлакнести хаски :)
Шала на страна, баш интересни испаднале, многу се слатки.
А чекај чекај, ти си тој вчера што ме прашуваше за одгледувања на хаскичето твое, а ти не едно, уствари легло си имал а :)
Е како што ти објаснив во приватна порака, рано е сега на 5 неделна возраст да ги даваш, прво вакцинирај ги па после давај ги за отприлика 2 недели.

--- надополнето ---

da ve zamolam ako nekoj znae da mi kazhe kade mozham da najdam ( sharpei ) rasa na kuche... i dali nekoj prodava???
Се продаваат Шар Пеи кученца, а за подетални информации јави се на 078/ 435 - 758 или 078/ 354 - 485
 
Член од
27 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
да не подарува некој кученце со низок раст месавина или што и да е битно со низок раст ???
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Да не има некој машки лабрадор или да не знае некој што има а што сака да го спари?
Ако има ве молам ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom