Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Големата шабанерија ... Турбофолк
е така.
- зашто?
- за жал.
покрај толку типови на музика (види анкета) македонската младина (и старина) слуша тф:aplauz:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас мислам дека најслушана е Pop музиката а тука одма после неа е rock музиката. Електронската и метал музиката се навистина на многу пониско ниво.
Комерцијалата си ја прај својата работа.
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Гласав за рок убедена сум дека е светска музика иако во последно време комерцијалната музика вметнува рап:kesa: .бјак го мразам тоа

едно оф топик...нели ве нервира кога некој ке рече-Он слуша српско,како во тоа да спага само турбофолкот.Заборавате ли на Бајага,Ван Гог,Бјело Дугме,Рибја чорба???
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас мислам дека најслушана е Pop музиката а тука одма после неа е rock музиката. Електронската и метал музиката се навистина на многу пониско ниво.
Комерцијалата си ја прај својата работа.
За металот мнооогу грешиш!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Јас мислам дека најслушана е Pop музиката а тука одма после неа е rock музиката. Електронската и метал музиката се навистина на многу пониско ниво.
Комерцијалата си ја прај својата работа.
:nenene: има ПРЕМНОГУ метал бендови 1 000 000 пати повеќе одколку што има поп пејачи (а рачунај еден бенд просек 4 члена) е сега што самото име си кажува поп(популарна, комерцијализирана) не мора да значи дека најмногу се слуша (а јас мислам дека поп музиката во денешно време е мешавина од сите можни правци) така што поп музиката како исклучиво само како поп музика не е најслушана.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
izgleda premnogu rokeri imame tuka.... zasto rock nema vrska toa vie sho slushate koja e najslushna ja slusham house i mislam deka house muzikata i pop se najslushani ali ipak glasav za pop... zasto mislam gleame po televizii po radia sho najmnogu se pusta mislam deka e najkomercijalna i deka najmnogu se slusha dajte gi mislenje sho koa kje izlezete vo grad na televizija sho najmnogu se pusta od tuka doagja zakluchokot sho muzika najmnogu se slusha a ne vie sho slushata mada toa e vashe mislenje pozz... :)

ako vise taka gledas, kade se togas "domasnite" pravci kako slageri, volksmusik i slicni......??
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
glasav za "house" zatoa sto "elektronskata" muzika ima najgolem podem - a slusam "muzika so gitari" - rock - metal ama objektivno gledano so kakov zamav se "dvizi" celata "nova" elektronska muzika
site drugi pravci ke bidat "malcinstva" ...
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Ne moze tocno da se definira koja muzika e najslusana,ima luge so mozat da slusaat turbo tehno metal itn a tie luge nema kako da se klasificiraat...
Jas samo RAP si pocituvam,toa go pravam,toa go slusam
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
abe ako e za toa tuka site kazuvaat deka e najslusano toa so oni go slusaat normalno nikoj za toa so go slusa nema da kaze deka ne cini i ne se slusa.Moe mislenje za najslusano Blues i Jazz pa posle rock metal pop pa moze elektronskata muzika a za drugite neznam.I ja zaboraviv klasikata.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ја гласав за поп иако таа музика не ја поднесувам. Исто така мислам дека доста се слуша Р`н`Б. Иначе ја си преферирам Техно, Транс и Хаус.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не слушам рок не дека е најбоље туку е стварно најслушана ја слушаат сите возрасти
 

Kajgana Shop

На врв Bottom