Причината за потонувањето на Титаник

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
е јас документарен филм за титаник имам гледано илјада пати! екипажот на титаник при тргувањето да плови по атланскиот океан го заборави двогледот,второ не понесоа со себе доволно чамци за спасување, е сега кога удрија во санта ледот беше прекасно,побараа помош али најблискиот брод по име Карпатија најбрзо можеше да стигне за 4 часа, екипажот бидејки немаше двоглед онака од далеку мразот им изгледаше доволно голем за да можат да го преминат т.е. мислеа дека можат да го преминат беа уверени во тоа, е сега од кога удрија во мразот, тој пресече 5 комори наеднаш и така да го преполови бродот,а ако пресечеше помалку можеби ке имаше надеж,али кога го пресече беше касно и така да најголемиот,легендарен брод досега запишан во истроијата како најголем и нај луксузенброд ТИТАНИК за жал потона....и мене ми е жал ама толку од приказната! какви мумии какви бакрачи!
Види ова за двогледот малку е смешно.Брод со над 2000 луѓе, со толку централи со обезбедувачки надзор, надзор од морнари и чувари навечер во надгледувачките кули на бродот, еден двоглед го заборавил.Да не го заборавил капетанот двогледот дома на клавирот?
Волкав број со еден двоглед, малку е смешно.Извини вака стварно.
Тоа за петте дела го имаше во филмот Титаник.Немало никакви пет дела, тој бил направен така, али работата е во филмот не кажаа дека бродот уште кога удрил се разделил на три дела, оти металот му бил слаб.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.454
Поени од реакции
47.311
Ја знам дека имало бајаги наши во Титаник........... најлогично објаснување ми е :):):)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.262
Поени од реакции
1.087
Јас мислам дека сакал капетанот сакал да сврти под рачна околу сантата да се направи шизик пред другите, демек Титаник го вози :smir:

Инаку се е веќе познато за Титаник, барајте мистерија во некоја друга тема не во Титаник. Бродот потона од недоволно јаката конструкција и од недоволната прегледност во тој предел од морето.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Види ова за двогледот малку е смешно.Брод со над 2000 луѓе, со толку централи со обезбедувачки надзор, надзор од морнари и чувари навечер во надгледувачките кули на бродот, еден двоглед го заборавил.Да не го заборавил капетанот двогледот дома на клавирот?
Волкав број со еден двоглед, малку е смешно.Извини вака стварно.
Тоа за петте дела го имаше во филмот Титаник.Немало никакви пет дела, тој бил направен така, али работата е во филмот не кажаа дека бродот уште кога удрил се разделил на три дела, оти металот му бил слаб.
_________________________________________________

vidi vamu! ne deka mene mi istekna toa so dvogledot tuku toa bese to4no sto se slu4ilo,e sega deka izgleda smesno toa e najmalku vazno, pri4inata za potonuvanjeto na Titanik e ODAMNA ODAMNA razjasneta i ne znam shto se bunite, ili ne sakate ili ne mozite da sfatite! Se e jasno se udri vo santa ledot go prese4e i gotovo THE END! ako ve interesira do detali jas ne mislam cel dena da objasnuvam pa taka da povelete gledajte dokumentarni filmovi na Discovery science ili na drugite! Ako veke mozite da sfatite sto se raskazva oti so takov pamet ne odite dolgo!:tapp:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
значи мистеријата е разјаснета. и сега што треба да постираме на темава?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
toa ne bese nikakva misterija,pa kamoli "nerazjasneta", sto ve 4udi ajde kazete,slu4ajot e odamna rasvetlen i sto ima 4udno! jas ne znam zosto voopsto sve ja otvorile temava,tuka se e jasno i glasno!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
toa ne bese nikakva misterija,pa kamoli "nerazjasneta", sto ve 4udi ajde kazete,slu4ajot e odamna rasvetlen i sto ima 4udno! jas ne znam zosto voopsto sve ja otvorile temava,tuka se e jasno i glasno!
Затоа што излезе Мумијата, поради неја ја отворија темата се двоумат некој. :toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не ми се веруа многу многу во ова...
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Да и сега мумијата е на дното на океанот и пола од рибите во океанот умреле од проклетство....ајде, глупости....
 
П

Паган-др

Гостин
За тоа со мумијата јас не верувам, јас ке си останам на верувањето дека се удрил Титаник во санта мраз. А сеа ако се докаже дека била мумијата крива (мада не верувам) е тогаш ке биде нешто друго...
 
Член од
17 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
незнам од каде слушнав или прочитав... ама знам дека кога се качувале патниците во бродот некоја стара баба викала да не се кашчуваат дека ке потоне ама сите мислеле дека е луда и не се замарале со нејзе. а причината е удар во санта мраз и невниманието на морнарот...позз до сите...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
и јас читав во една книга дека титаник наводно потонал оти пренесувал мумија
ама сепак удрил во мраз
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
А јас мислев дека удриле во санта лед и потонале...
Него, се знае каде е мумијата сега? :)
и јас го мислев истото...сепак,знае некој нешто повеќе за таа работа?
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
и јас го мислев истото...сепак,знае некој нешто повеќе за таа работа?
читај ги постовите на прадходните страни во темава. сите заклучија дека причината за потонувањео не е мумја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom