GTA IV

Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Decki jas denes ja kupiv igrava, ali krakot so go instalirav e izglea FAIL pa pri igranje mi mrda kamerata. Ako ne se lazam toa bese spomnato nekolku strani pethosdno i nekoj rece deka ima crackfix. Pa moze pomos. Pratete mi krak po PP. VE molam

EDIT:Ok e se snajdov. Uste edno prasanje. Kako da napravam save game????
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Decki jas denes ja kupiv igrava, ali krakot so go instalirav e izglea FAIL pa pri igranje mi mrda kamerata. Ako ne se lazam toa bese spomnato nekolku strani pethosdno i nekoj rece deka ima crackfix. Pa moze pomos. Pratete mi krak po PP. VE molam

EDIT:Ok e se snajdov. Uste edno prasanje. Kako da napravam save game????
Треба да се логираш во Rockstar Social Club и во WIndows live....
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Абе дали има некоја програма за ГТА да се игра Мултиплеер :helou::helou:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Треба да се логираш во Rockstar Social Club и во WIndows live....
Зашто сите се лажете дека МОРА ова да се направи ? Напротив, не мора.
Треба кога ќе бидеш во твојата куќа, кај креветот, да стиснеш F, и ќе ти рече: If u want to save your game you must make an offline account, ќе стиснеш YES, само ќе си напишеш Username, и ти уствари си имаш офлајн акаунт, и можеш да си сејвнуваш.

Btw, да не знае некој како се бришат сејвовите? Иам напраено еден вишок, па да не ми смета итн...
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Зашто сите се лажете дека МОРА ова да се направи ? Напротив, не мора.
Треба кога ќе бидеш во твојата куќа, кај креветот, да стиснеш F, и ќе ти рече: If u want to save your game you must make an offline account, ќе стиснеш YES, само ќе си напишеш Username, и ти уствари си имаш офлајн акаунт, и можеш да си сејвнуваш.

Btw, да не знае некој како се бришат сејвовите? Иам напраено еден вишок, па да не ми смета итн...
E kaj mene ne go vika toa:S
Da ne ima neso kako krak za offline igranje???
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Добро ваљда имате многу недоразбирања во врска со играва, ќе пробам да ви ги кажам чекорите со коишто јас немам никакви проблеми со играта.

1. Инсталирајте ја играта ( при крај на инсталацијата, ќе бара да направи Release на Интернет, дозволете и да го направи тоа).

2. Ископирајте го кракот т.е. фајлот LaunchGTA4 во Default директориумот: C/Program Files/Rockstar Games/Granf Theft Auto 4. Кракот несмеам да го постирам овде, кој го сака нека прати ПП.

3. Стартувајте го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), скипнете логин, и после ќе ви се отвори поголем прозор, со копче PLAY, стиснете го копчето, и ќе бара да инсталирате Windows Live Games( не account ), кликнете на линкот, и направете го тоа.

4. Инсталирајте ги новите драјвери коишто Nvidia и ATI, ги направија специјално за GTA4. Драјверите можете да ги најдете на www.gta4.net

5. Пуштете го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), ќе ви се појави прозорче, коешто од вас ќе побара да се логирате, стиснете Skip Login, и почекајте да ви се отвори еден поголем прозор, и стиснете PLAY. Ќе добиете порака, стиснете OK. Почекајте да ви се пушти играта.

6. Ќе ви се појави главното мени за играта, стиснете Start, и почекајте да помине интрото. Откако ќе ви се пушти играта, извршете ја првата мисија, и отидете во вашата куќа, блиску до креветот пробајте да направите SAVE со кликање на F. Ќе ви се појави порака, која вика дека мора да имате направено Offline Account, за да можете да правите Save во играта. Направете Offline Account, треба само да пишете Username, не е ништо тешко и после ова ќе можете да сејвнувате.


Пратете ги чекориве, нема да згрешите.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Добро ваљда имате многу недоразбирања во врска со играва, ќе пробам да ви ги кажам чекорите со коишто јас немам никакви проблеми со играта.

1. Инсталирајте ја играта ( при крај на инсталацијата, ќе бара да направи Release на Интернет, дозволете и да го направи тоа.

2. Ископирајте го кракот т.е. фајлот LaunchGTA4 во Default директориумот: C/Program Files/Rockstar Games/Granf Theft Auto 4. Кракот несмеам да го постирам овде, кој го сака нека прати ПП.

3. Инсталирајте ги новите драјвери коишто Nvidia и ATI, ги направија специјално за GTA4. Драјверите можете да ги најдете на www.gta4.net

4. Пуштете го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), ќе ви се појави прозорче, коешто од вас ќе побара да се логирате, стиснете Skip Login, и почекајте да ви се отвори еден поголем прозор, и стиснете PLAY. Ќе добиете порака, стиснете OK. Почекајте да ви се пушти играта.

5. Ќе ви се појави главното мени за играта, стиснете Start, и почекајте да помине интрото. Откако ќе ви се пушти играта, извршете ја првата мисија, и отидете во вашата куќа, блиску до креветот пробајте да направите SAVE со кликање на F. Ќе ви се појави порака, која вика дека мора да имате направено Offline Account, за да можете да правите Save во играта. Направете Offline Account, треба само да пишете Username, не е ништо тешко и после ова ќе можете да сејвнувате.


Пратете ги чекориве, нема да згрешите.

Dali ova znaci deka nema potreba da se pravi ni social club acc???
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Пропуштив еден чекор, ама ете го средив, сега се е добро објаснето, пратете ги убаво чекорите, нема да згрешите.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
The following cheats for Grand Theft Auto IV on PC are entered during gameplay. Use the cell phone to dial one of the numbers listed below to activate the desired cheat. 948-555-0100 - Song Information
938-555-0100 - Spawn a Jetmax
625-555-0150 - Spawn a Sanchez
625-555-0100 - Spawn an NRG-900
486-555-0150 - Get a selection of Weapons 1
486-555-0100 - Get a selection of Weapons 2
482-555-0100 - Restore Health, Armor, and Ammo
468-555-0100 - Change Weather
362-555-0100 - Restore Armor
359-555-0100 - Spawn an Annihiliator
267-555-0150 - Raise Wanted Level
267-555-0100 - Remove Wanted Level
227-555-0175 - Spawn a Comet
227-555-0168 - Spawn a SuperGT
227-555-0147 - Spawn a Turismo
227-555-0142 - Spawn a Cognoscenti
227-555-0100 - Spawn an FIB Buffalo

Еве некои шифри за гта 4 ако фаќаат добро ако не нисо ја незнам посо ја неам играта а ако малце каснам со шифриве не ми замерувајте
Откако ќе убациш некои од шифрите се јавува дека ти се блокирани некои мисии после што праиме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom