Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
aj mir vkukja...bile albanci ili sho znam jas


izbegale so nechija poddrshka za da isprovociraat neshto. tuka se gubi poimot od kriminalec (prichina za zatvorskata kazna) i terorist (cel za nestabilizacija).

Koga sakash da provocirash eden sistem so tvoi viduvnja i nemash podrshka od golemiot del na edinkite koj go sochinuvaat toa opshtestvo toa ti e batka "the_great" terorizam i se kaznuva na soodveten nachin.
или пак со ничија? *hint* читај погоре што ги чекало на косовска страна од границата.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ti ako si patriot doagja ovde od tetovo, ne pisaj od istocna makedonija... i donesi i semejstovo so sebe, ke ti gi smestame ubavo... :pusk:
ќе дојдам не се секирај а кога ќе дојдам на сестра ти има убаво да и го сместам
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Me zabole kurot ako nekoj tuka nema dozvola od nasha strana sepak e ova makedonska strana i makedonska drzava, nemozete ednash da go svatite. Mene me zabole kurot kako se ponashate vo Albanija, barem nie ne zemvame deca i so nozevi mu pisheme na stomacite.
нека не те боли кур бе...твој проблем. Ако така се изразуваме ни мене не ме боли кур што во 99% македонско население каде што албанец не стапнува одеднаш изникнале албанци и тероризирале малолетник. Или па не си помислил на таа опција? Си имаш памет, користи го и донеси заклучоци. А што се однесува на странита, јас гледам една страна. Колку за лустрација, мојот македонски изгледа каде каде подобро од твојот...или мене ми се чини?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Факт дека тука лежи проблемот, но не навлегувам повеќе. Исто така е факт, дека како што има албанци што немаат врска од култура in general, така и македонци. Форумов ни е доволен доказ, нели?
И пак, има разлика...Има и Македонци кои се на исто културно ниво колку албанците, ама не фаќаат пушки во рака и не се асоцијализираат...реално.

А форум како форум, јавен медиум на кој може да уествува кој стигне, и да пише што стигне, се додека е во рамки на некоја граница.

ЕДИТ(до форумџиите): ПРЕКИНЕТЕ СО НАВРЕДЛИВИТЕ ПОСТОВИ И ПРЕПУКУВАЊЕТО!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
нека не те боли кур бе...твој проблем. Ако така се изразуваме ни мене не ме боли кур што во 99% македонско население каде што албанец не стапнува одеднаш изникнале албанци и тероризирале малолетник. Или па не си помислил на таа опција? Си имаш памет, користи го и донеси заклучоци. А што се однесува на странита, јас гледам една страна. Колку за лустрација, мојот македонски изгледа каде каде подобро од твојот...или мене ми се чини?
Ti ako mozesh da kazish H jas prstot go secam...:pos2:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
И пак, има разлика...Има и Македонци кои се на исто културно ниво колку албанците, ама не фаќаат пушки во рака и не се асоцијализираат...реално.
значи нема разлика, тие со мозок дали албанци дали македонци не се фаќаат за оружје. разликата е во другиот дел од населението.

А форум како форум, јавен медиум на кој може да уествува кој стигне, и да пише што стигне, се додека е во рамки на некоја граница.
Да, но затоа постојат модератори кои што веќе 5-6 постови нагоре треба да бришат некои работи, и од албанецот,и од македонецот.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ti ako mozesh da kazish H jas prstot go secam...:pos2:
Дил. Кога сакаш да ти го изговорам? :) Не сум од типот на грејт кој пцуе и вреѓа, симни се малце на ниво. Не те вреѓав, посочував на факти. А за прстот, спремај ножот.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Три дена и за тебе. Што се однесува до останатиот дел од постот:
herojstvo vi lici ova? da ubivash 16 godisno momce? herojstvo vi lici, da pukas po civili, zeni i deca, gragjani na RM?

btw, prasajte gi vasite specialci, kade vi e helikopter, i okllopnite vozila...:pos2:
Не ја извртувај вистината, акцијата е насочена јасно - кон вооружени криминалци кои се закана по безбедноста. Без разлика од кој етникум да се, никој неможе да си игра локален шериф и да мафта со оружје. Следствено, ќе си ги сноси последиците.

so ovaa go zapecatavte sudbinata na drzavata... nemate vise da imate mir...

pozdrav od Lirim jakupi- NACISTOT
А вакви изјави носат перманентен бан.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Луѓе ајде немојте вака со препукување и останете на темата, иначе мислам дека редно беше да се започне ваква акција додека не биде предоцна и работите не излезат од контрола
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не ја извртувај вистината, акцијата е насочена јасно - кон вооружени криминалци кои се закана по безбедноста. Без разлика од кој етникум да се, никој неможе да си игра локален шериф и да мафта со оружје. Следствено, ќе си ги сноси последиците.

Така е, шериф е само еден, Тачи :) идемо даље на друга локација, треба и на други места.
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Полека бе луѓе смирете се. Не мора поради една легитимна акција на македонската полиција повторно да има војна. Макар и војна на зборови. Кој што си барал тоа ќе си добие.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ova shto se sluci deneka navistina ne e dobro.Kolku sakate prajte alash veresh so umot no edno teba da se znae ova e katastrofA.Sekade vo seloto e krsh napraveno i kradeno sve shto se moze a i ma i zrtvi i toa 2 civili 6 naoruzani albanci i 4 specijalci i plus eden helikopter shto gagjal vo xhamija.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ova shto se sluci deneka navistina ne e dobro.Kolku sakate prajte alash veresh so umot no edno teba da se znae ova e katastrofA.Sekade vo seloto e krsh napraveno i kradeno sve shto se moze a i ma i zrtvi i toa 2 civili 6 naoruzani albanci i 4 specijalci i plus eden helikopter shto gagjal vo xhamija.
Collateral Damage....јебига.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom