Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
КФОР ја затвори границата со Македонија

"Војниците на КФОР имаат тешко вооружување и се подготвени да пукаат во случај на „прелевање на судирот на косовска територија“, додаваат истите извори." http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=85868

Само на кого се спремни да пукаат говедава? На криминалцине шо ни ги пуштија, или на нашата полиција.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
"Војниците на КФОР имаат тешко вооружување и се подготвени да пукаат во случај на „прелевање на судирот на косовска територија“, додаваат истите извори." http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=85868

Само на кого се спремни да пукаат говедава? На криминалцине шо ни ги пуштија, или на нашата полиција.
se razbira na nasata policija
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па дај дур сме загреани да тргнеме кон Приштина :vozbud:
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Па дај дур сме загреани да тргнеме кон Приштина :vozbud:
Не ни треба нас Приштина. Наместо ние најдобро е натаму да тргнат жителите албанци. И најдобро нека не ни се враќаат некое време. Но за жал ќе ја немаме ние таа среќа.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Мала иронична шала дечки...:wink:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
немој многу да улеземе у форма па да тргнеме на солун
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ве читам и ви се чудам. Знаев дека ќе има тема за оваа работа, и нормално доследно со тоа знаев дека ќе има и разни коментари од ниско интелегентни суштества.

Како прво, имаше акција, против кого се знае. Само сакам на патриотите од форумов да ги запрашам зашто не тргнаа на помош чим сакаат да убија сешиптарско што постои? Имаше една шанса, не верувам дека мвр ќе ве одбиеше. Сепак решивте на форум да мавате груда.

Групата против која се пукаше и се изврши денешната акција е супер од страна на македонските одбранбени сили, дали мвр дали војска. Го почитувам тој чекор. Дај боже да има повеќе такви акции. Единствено мразам кога медиумите кријат факти :). Коса нагоре ми се крева.

Како прво, да хеликоптер е паднат, ко второ, групата се избегани од затвор кои бараа безбедност во Македонија. Индивидуалци, криминалци како што потенцираше Баци. Да беа терористи можеби ќе имаа подршка од некого. Вистината ние албанците ја знаеме, затоа немаше никаква "терористичка" подршка, него ај да не навлегувам да издавам тајни, си имаме ние ДБК за такви работи, они нека соопштат што и како било.

Сепак, како што веќе спомнав, секоја почит за акцијата.


Off topic.

@ TрН ...се логирав поради темата со знамињата искрено, ама после видов заклучена...може јас да ти набројам по 5 души?? :):)
Тоа што некој не си го почитува неговиот народ и неговата историја, не ни заслужува да се именува како припадник на тој народ. Но за разлика од некои, јас, имам колку толку знаење. А Мисирот многу добро знаеше да избегнува одговори на прашања од полето на историја.

@ Мисир, друже, модератор си да му се сневиди, тргни го тоа Албанци од речник, стварно не ти личи, не дека ме вреѓаш, туку чисто ради убави на форумов. Што се тиче на дарданците и илирите, јас многу убаво имам кажано, постоеше на времето илирски цар Бардул, па најди ми ти мене кој го користи денеска тоа име, и царицата Теута исто, па и феноменот да арбрешите во Сицилија и Сардинија зборуваат чисто албански, и имаат албански мотиви во нивната култура. Исто така има зборено и за двоглавиот орел, кој некој спомна дека е симбол на црквата. Да, така е, дека фамилијата Кастриоти сепак биле католици, следбено со тоа верувале во црквата, следбено со тоа тој симбол (Орелот) го ставиле во грбот на фамилијата, следбено со тоа Исмаил Ќемали во 1912та го постави во денешното знаме.

Ајде мисир, следбено со твоите веќе познати карактеристики, бриши ме.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Не ме разбирај погрешно, кога станува збор за криминалци од тој калибар јас веднаш би наредил Kill on site ама мора да ги земеш во предвид и последиците од тоа, кои поради на жалост можноста во политиката се да се изврти може повеќе да ни наштети, отколку пак да избегаат и пак да ги апсиме, со други зборови глеј чекор понапред.

Независен, тоа што не ги именувам како терористи туку како криминалци, е поради тоа што мислам дека под поимот криминалец се крие напад врз системот од економски причини, а терорист го прави тоа од политички и религиозни причини, а овие како што разбрав се луѓе кои се бават со трговија на оружје, дрога и бело робје што го прави нивните причини од економски карактер а не од национален, политчки или религиозен. Ако имаш точна дефиниција те молам поправи ме, може грешам.

Јас ке те поправам...овие се криминално-екстремистички групи што во превод значи ТЕРОРИТСТИ!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
:pos2:
Bash ste smesni kakvi helikopteri kakvi bakraci, edino sto e vistina e sto koga ne vie amerika da vi go brishi gazeto ne ve biduva za nisto.
A ako prodolzite vaka ke ima uste vakvi operacii.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
TERORI WHAT? :tv: JK

Ajde malce patriotic art hehe no harm no harm..

 
Член од
12 август 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
хахаха Албанците ќе се тепале со нас
охооооо глупчовци, здробиле ги овие наште
него не сал тука нека колат секаде
kakov gllupac... herojstvo vi lici ova? da ubivash 16 godisno momce? herojstvo vi lici, da pukas po civili, zeni i deca, gragjani na RM?

btw, prasajte gi vasite specialci, kade vi e helikopter, i okllopnite vozila...:pos2:

so ovaa go zapecatavte sudbinata na drzavata... nemate vise da imate mir...

pozdrav od Lirim jakupi- NACISTOT
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
а кај ви се минимум осум борци?
херојство е да врзеш некој за стуб и да му ставеш бомби,херојство е да правиш масакри(вејце ако не ти текнува)
мирот ќе си го обезбедиме
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Нема врска америка со акцијава. Од страна на КФОР американски специјални единици се позиционирани на косовската страна од границата, за да се приклучат на акцијата, работа која што не верувам А1 ти ја соопштува. За разлика што ВМРО ги нарекува тие што бегаат од затвор терористи, а гледам и ти исто мислење имаш, тоа е друга работа. Ама како што кажав, кога не ги знаете сите детаљи, ништо чудно што не може објективно да зборувате.
И што има да сум ти смешен? нели реков дека ја почитувам одлуката да се затворат тие луѓе? Тоа смешно ти е?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
sta go pecatim be ej.. pazi sto ga pricas,che go radikaliziram be ej
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom