КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
најдобри во напад беа богоев и тасовски.. во одбраната Бошњак беше многу добар..... а за танчерките најдобра беше таа шо ги водаше, мислам шо играше се напред
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Само што дојдов од Струмица...и не издржав да не напишам пост...

Денес беше празник на кошарката во Струмица...
Голема победа издвојувана во второто полувреме...
Натпреварот го следев заедно со iLe(топ чоече како и секогаш...)
Тимче,Попович,Тасовски беа најдобри од кај Струмица...тие го победија овој натпревар...
Публиката морам да ја пофалам беше одлична!...таа ги понесе играчите,и придонесе за добрата игра на Струмичани...
75-69 за Струмица,Браво мајстори Македонија се гордее со вас...

Сега е на ред Локомотив,ке биде тешко,но никогаш не вели не...можно е се да се случи,иако добро знаеме со каков калибар на играчи располага Локомотив и со каков буџет исто така...

Сепак сега е време за славје...тие што беа во сала видоа каква беше атмосферата...лудила...

У А Струмица(Цедевита:pos: )

Целата организација беше одлична...брат ми настапи на полувреме...
Имаше супер настап...(кога заврши со настапот публиката викаше МАЈСТОРЕ МАЈСТОРЕ!:) се наежив)...

Може и забегав малце од темава али...
Струмичани се нешто неописливо...толку добрина не сум видел...(iLe)

Следен натпревар е во Вторник за две недели против Локомотив во Струмица..се гледаме пак...
iLe доаѓам еден ден порано кај тебе...ке ме прошеташ малце

НАПРЕД СТРУМИЦА!

 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Па читај бе...75-69

Едит:Ах да заборавив покрај се танчерките не беа лоши:)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
па даааааа!!!!:eek:lee:не ми се веруваааа!!!!дома шизнав од радост,се дерев ко будала,малку фалеше да ми се симнат комшиите одозгора:)МНОООООООООООООООООООГУУУ МИ Е МИЛООООО!!!:je::je:само напред,треба да ги бодриме нашите тимови за да имаат мотивација да победуваат...сигурна сум дека за да победат им помогна новиот ангел на небото:angel1:
 
V

Viktoranius

Гостин
Била Бонг до сега не бев видел вакво чудо како брат ти.....свака му чест.позз.

П.С ова морам да го кажам...после утакмица се сретнале Богоев и овој плејмејкерот на Цедевита и почнале некој муабет биле стари пријатели...отишле на пијачка и почнале муабет за утакмицата и на крајот кога се поздравиле Богоев му рекол на овој...."Во наредна прилика бејби" хахахахахаха се смеев како луд кога ми раскажуваа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Cedevita se oprostila od Europe

Košarkaši Cedevite nisu prošli prvo pretkolo FIBA Eurokupa. U dvije utakmice bolja je bila makedonska Strumica.
Повеќе инфо на следниот линк

http://www.tportal.hr/sport/kosarka/page/2007/11/06/0555006.html

П.С. доле можете испод текстот да оставите коментари ако сакате.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Cedevita se oprostila od Europe

Košarkaši Cedevite nisu prošli prvo pretkolo FIBA Eurokupa. U dvije utakmice bolja je bila makedonska Strumica.
Повеќе инфо на следниот линк

http://www.tportal.hr/sport/kosarka/page/2007/11/06/0555006.html

П.С. доле можете испод текстот да оставите коментари ако сакате.
Zote pisi makedonski bre.. Makedonec li si sto si (se odnesuva na komentarite so si pisal na hrvatskata strana):):smir:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
кога играт со русите?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Zote pisi makedonski bre.. Makedonec li si sto si (se odnesuva na komentarite so si pisal na hrvatskata strana):):smir:

Говори хрватски да те цео свет разуме :smir: Или беше Српски :)

Јас сум полиглота знам многу јазици ;)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Струмица закон одиграа бе.. . иако на почетокот беа малце здрвени сепак на крајот заврши со победа.. ја од дома гледав зс не стигнав .. заради школо .. . ќе бегав крајните 2 часа ама пошо ме запишаа и првите 2 таа опција отпадна.. како и да е за 2 недели верувам дека ке дадат се од нив.. и била обавезно да се запознаеме педер... иле за шетане идаме и јас и мето да знааш.. . за саше за брат ти .. стварно звер
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Cestitki i od mene za Strumica.malku me iznervira Bosnjak koga gi promas dvete slobodni frlanja,ali sepak se dobro se zavrsi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom