КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
хаха ти ич не си отошол за кошарката...:pos2: сепак ти бегале на таму очите
 
V

Viktoranius

Гостин
Околу танчерките...од Софија, од ЦСКА нешто биле...
Туку..мали беа за батко, т.е. мене, ама оние двете кои им беа како шефици нешто...таман како за батко...
Пффф кај мене нема за батко или не за батко....такви не се одбива бе:pos2::pos2:


П.С Му симнувам капа на тоа детенцето на полувреме...ТАЛЕНТ !
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ne znajaah oti se bugarki ama dobri bea (kam da e imalo takvi makedonki so igrat :))... taa plavata od tancerkite mi fati oko.. nesto najraspolozena bese... ama site bea zakon.. da se nadevame oti i so rostov ke gi imame pak :)
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Odlicna atmosfera , odlicna organizacija , odlicni tancerki ne bas odlicna igra na strumicani no vazno deka sme vo sledniot krug.Cestitki za pobedata i odime na lokomotiv rostov i da odpadneme ne e strasno :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Леле брат ова струмичаниве ѕверови се. Ај со среќа против Русите.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Честитки за Струмица, ѕверови сте.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Со Локомотив Ростов дома на 20 ноември, т.е. за 2 недели.
Ќе биде премногу тешко, да не речам невозможно, но додека не се излезе на мегдан...ај не коментирам.
Се работи за тим од руската лига, која по квалитет знаеме колку е повисоко од нашата, за буџет и да не збориме.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Со Локомотив Ростов дома на 20 ноември, т.е. за 2 недели.
Ќе биде премногу тешко, да не речам невозможно, но додека не се излезе на мегдан...ај не коментирам.
Се работи за тим од руската лига, која по квалитет знаеме колку е повисоко од нашата, за буџет и да не збориме.
Руската екипа како што разбрав имала буџет од 20.000.000 (евра или долари, незнам точно што) и имала аспирации за Евролига да гира следната сезона (значи да заврши на едно од првите две места во Руската Лига)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Руската екипа како што разбрав имала буџет од 20.000.000 (евра или долари, незнам точно што) и имала аспирации за Евролига да гира следната сезона (значи да заврши на едно од првите две места во Руската Лига)
Јас такво нешто слушнав, или прочитав, и ми остана долари во умот во врска со буџетот.
Прејаки се за нас, но спортски е да се надеваме.
Се разбира, со задоволство ќе го следам и овој натпревар.
Нека одигра Струмица машки, нека одигра со срце, и 50 разлика да губиме нема да ми е мака. Вечерва играта не беше на највисоко ниво, посебно во првото полувреме.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Натпреварот го гледав со Билла Бонг добаро дете , смех ,критики скандирање и се најубаво

За неговиот брат рака давам само така нека продолжи , ако го гледавте на полувремето дзверчето :):)

Samo napred strumica odame i nad ' 'ROSTOV''
 
V

Viktoranius

Гостин
Против Русите немаме шанси...и колку да бидеме оптимисти ке губеме многу разлика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom