КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Значи ке инвестира 100 евра во сијалици ке ја нашминка салата.Салата треба потхитно да му се одземе на Перо ја има на концесија за 250 евра на месец на 25 години со 1 вработен за 5 години само паркетот го исфарба а од Струмица за кирија зама неколку илјади евра кирија
Салата ја направи мотел и ресторан значи таму може да инвестира вели немал обврски за инвестиции во салата а зошто ја зема таа сала тоа е сала или мотел салата со неколку илајди евра ке биде реновирана
Салата мора одма да му се одземе и да ја земе градот не знам градоначалникот што чека до сега бидејки салата е и така градена со самопридонес на градот
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
tolku zavrsi za strumica fiba kupot ama nema sansi da gi tepaat cedevita
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе не давале повеќе од 2100 души да има во салата...и сите треба карти да си купат пред време.......шо ке прааме има ли некој купано карта?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе не давале повеќе од 2100 души да има во салата...и сите треба карти да си купат пред време.......шо ке прааме има ли некој купано карта?
Ќе си купите карти и ќе си гледате кошарка. Ако не, нема кошарка. Дома пред ТВ.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
tolku zavrsi za strumica fiba kupot ama nema sansi da gi tepaat cedevita
Зошто одма негативно?

Зошто одма гледате негативно...
Каков Македонец си ти бе?...Ако играше Работнички убаво ке беше нели..
Секако ке велеше ке победиме..ке одиме натака,нели е така?
Така е и овде само што со тимот за кој не навиваш...
Ако имаш барем нешто македонско во себе...за момент ке го оставиш навивањето за твојот омилен клуб и ке гледаш како на репрезентативен план...во тоа светло не претставува сега Струмица...и треба сите заедно да ја бодриме..таа е таа што сега не претставува на меѓународен план и тоа треба да се почитува...

За цели 2 дена се игра мечот...сигурен сум дека ке издвојуваме победа...над 4...

Се гледаме во сала..:wink:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ee aman be 2100 karti e kak...emi kak ke dojdat 4000-5000 narod drugite nema li da gi pustat..glupo e tva nema da ima atmosfera....kak koga igra kometal kapaciteto na kale e 2000 a se polni do daska..a sega na nas ne biva juuuuuuuuuuuuuuuuu be
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Во право е СРВ, со овој однос на локал патриотите струмички, од симпатична екипа што ми беа лани, сега ми се поодвратни и од Работнички
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Картите се по 150 денари и можат да се најдат во Маракана Барса и Моцарт мислам.ОД утре после 10 и 30
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ц, ц, ц...
Да не дојде човек на форум, што ќе види...адолесценти попалени како млади мајмуни бараат закачка насекаде со секого, а врска немаат од кошарка...
 
V

Viktoranius

Гостин
Картите се по 150 денари и можат да се најдат во Маракана Барса и Моцарт мислам.ОД утре после 10 и 30
Да, да утре поарно да си одаме порано за да земеме карта оти утре ако не земеме ништо од гледањето.
 
П

Паспарту

Гостин
ee aman be 2100 karti e kak...emi kak ke dojdat 4000-5000 narod drugite nema li da gi pustat..glupo e tva nema da ima atmosfera....kak koga igra kometal kapaciteto na kale e 2000 a se polni do daska..a sega na nas ne biva juuuuuuuuuuuuuuuuu be
еве ти доказ дека незнаеш што зборуваш, затоа не лупај зелени сегде кај што ќе стигнеш! па не значи дека ако има само 2100 карти во продажба дека и толку гледачи ќе има во сала. кога игра кометал во кале 2000 карти се во продажба, а останатите 500-1000 се делат на навивачите и пријателите на клубот односно спонзорите. затоа другпат информирај се подобро што значи сето тоа па извади некој коментар од џеб. ја ти гарантирам дека во вторник ќе има најмалку 4000 гледачи иако се пуштени само толку малку карти во продажба.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
еве ти доказ дека незнаеш што зборуваш, затоа не лупај зелени сегде кај што ќе стигнеш! па не значи дека ако има само 2100 карти во продажба дека и толку гледачи ќе има во сала. кога игра кометал во кале 2000 карти се во продажба, а останатите 500-1000 се делат на навивачите и пријателите на клубот односно спонзорите. затоа другпат информирај се подобро што значи сето тоа па извади некој коментар од џеб. ја ти гарантирам дека во вторник ќе има најмалку 4000 гледачи иако се пуштени само толку малку карти во продажба.
Така е но да нема некое правило од ФИБА или е дошла испекција од ФИБА и се дозволиле 2100 што не ми се верува поверојатно е како што велиш ти бидејки нашиот народ сака гратис без пари да влезе утре ке треба рано да се станува да се купи карта
 
П

Паспарту

Гостин
Така е но да нема некое правило од ФИБА или е дошла испекција од ФИБА и се дозволиле 2100 што не ми се верува поверојатно е како што велиш ти бидејки нашиот народ сака гратис без пари да влезе утре ке треба рано да се станува да се купи карта
дада има ограничување поради безбедност ама во македонија никој не го почитува тоа :) плус кога ќе почнат на врата да се појавуваат комшиите,внуците, правнуците, синовите на редарите тешко дека ќе ги врати некој назад, само од нив ќе се наполни 1/4 од салата :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
pa za kartite se fativte!!!! posto gledam site se palite nesto ajduci do smrt i bla bla bla zasto ne vi obezbedi klubot karti???? ili vie nemate vodzi i nema koj da ve organizira i sve na svoja raka idete
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom