Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
еве будала човек!првен честитај победа па после ако сакаш можеш да се закачаш!!а и што има бре ти да ми кажуваш јас како да си навивам и како прво само ти буквално си прочитал како што е напишано.читај малку мегу редови:tapp:
ај јас ти гарантирам дека оваа вечер и да сакаш закачка нема да добиеш затоа што мегу нас владее позитивна атмосвера.а до тогаш оди бери мушмули:pos2::pos2::pos2::pos2:
So nikoj ne se zakacuvam, ni pa sakam. Samo gledam kolku "golem" fan si na ekipata od tvojot grad.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Утре е снимката во 17.00 на сител 3 телевизија.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ke se pleskame megusebno sega a ? :vozbud::vozbud:
Шејк дед ес:hump:

Metono1[mkd];2291947 напиша:
So nikoj ne se zakacuvam, ni pa sakam. Samo gledam kolku "golem" fan si na ekipata od tvojot grad.
Баце, нема врска, не сме го пцуеле Златето, како што ти кажа, читај меѓу редови, Златко не играше многу добро на почетокот, ама на крајот беше херој!:wink:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Аууу и сега?Па нели во БИБЛ имало правило кое вели : Ако на Final four има две тима од иста држава играат меѓусебно во полуфинале.:jaj:
Јебига, и мене ми дојде чудно, и официјалниот спикер у Јасмин (Мики Велики :vozbud:) кажа дека со Работнички ќе се играе у полуфинале.

Мене воа ме збуни:

The Final Four in the Eurohold Balkan League is set for March 24 and 25. Rilski Sportist and Feni Industries will play in one of the semifinals while in the other Fersped Rabotnicki will face the winner of the Serbian match-up that will start this coming Friday – Mega Hypo Leasing versus Swisslion Takovo.
http://balkanleague.net/en/news.php?id=14568
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Море важно ни тепаме сеа кој и да идат по лесни се или работнички или рилски така да ни сме финалисти со се замарате

Али во нашата КАВАДАРЕЧКА АРЕНА вечерва ја мислам дека беше СТРАШНО а воа значи до лозари е а :vozbud::vozbud:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Еве го чичко ви Дончо

 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Одлучено ли е каде ќе се игра фајнал форот?Ако е во Србија може да се скокне не требат визи а ено го дека е.Абе оно и Велес е далеку...мислам ако одиш пешки
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Одлучено ли е каде ќе се игра фајнал форот?Ако е во Србија може да се скокне не требат визи а ено го дека е.Абе оно и Велес е далеку...мислам ако одиш пешки
Или у Самоков или у Вршац ќе биде.

Ногу ногу да изојме а :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Или у Самоков или у Вршац ќе биде.

Ногу ногу да изојме а :vozbud:
А од шо зависи тоа?

Прво одиме другата недела во Охрид на купот,па после фајналфорот во БИБЛ па после утакмица со Работнички во првенството за да се одлучи кој ќе стартува прв во плеј оффот па плејофф па здравје финалната серија...Следува период на уживањеее.

Иначе утре во 12:30 на МТВ е ждрепката за купот.Фени е во првот шешир...

Фени Индустри,Работнички Фершпед,Пелистер и Амак СП...ПРВ ШЕШИР
Вардар,МЗТ,Вардар Осигурување и Торус ...ВТОР ШЕШИР

Вака на имиња желба ми е да го избегниме МЗТ не од причина дека нема да го тепаме него на таков турнир каде шо се игра секоа ден треба играчите да бидат поодморени...А ако ни се падне на пример Вардар Осигурување можиме и со Земо да играме како прва постава
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ти се понашаш како да имаш 9,а не 19.:tapp:
brat ami so tebe kako treba da se ponasam koga si nikakov mrsolko:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:

Зашто кој има митинг?Фени сепак мислам дека ќе изгуби ,не може две македонски екипи ви финал фоур.Во моментов Фершпед е појак од Фени.
de povtori go uste ednas da te vidam :pusk::pusk::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Еве го чичко ви Дончо

а бе доки е зверка невидена!му стое да се понаша вака сепак нигер е човекот!како само рипаше кога гоцевски даде 2 тројки по ред леле ептен збесна!!:vozbud:

Зашто кој има митинг?Фени сепак мислам дека ќе изгуби ,не може две македонски екипи ви финал фоур.Во моментов Фершпед е појак од Фени.
дечко еве ти го постот што го постираше пред утакмица.јас ти реков дека ке јадеш г____а и ете ти кажаа момците кој е појак.дефинитивно ги изеде......
и не заборавај ние во мак.лига ги имаме и мираковски и бошњак.не се силам и не ги предизвикувам навивачите на цпб туку јас мислам дека у моментов фени е помокен.сеа си давам за право страсно си гледам за кк.фени.
али топката е округла се е можно во спортот.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И вчера кажаа на Тв дека ке играат Фени-Работнички полуфинале и така било правилото ако има екипи од иста земја во полуфинале ке играат мегусебно.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Доналд Кол е невидена ѕврка.Човекот треба да биде прогласен за почесен граѓанин на Кавадарци.Од сигурни извори тврдам дека Доналд имал многу побогати понуди на лето но тој само рекол зголемете ми ја минимално платата и останувам тука бидејќи парите не се се во животот.Го сакал овдешниот народ и чуствувал дека е сакан.А тоа неможе да се замени со ништо друго.Сите ограат за пари и престиж Доналд игра со срце за клубот.Се радува како мало дете на секој успех.Прерано заработи 5 лични а од клупата скокаше како најватрен навивач.Секоја чест мајсторе...

Иначе сега го видов Доналд на ова влажно време носеше бели чорапи и влечки.Шо му е финтата кој го знае.Сред зимо на влечки.А на предната страна од влечките испаѓат огромни прсти ѓоа чебапи...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ти се оствари желбата Атанасе,Фени-Вардар :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
последни 23 секунди


 

Kajgana Shop

На врв Bottom