Фан Клуб : Фени Индустри

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Радуле е најдобар у МЗТ што играл во последните 2-3 сезони ( после мујо и јане) така да не е фер што зборувате против дечкото...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Радуле е најдобар у МЗТ што играл во последните 2-3 сезони ( после мујо и јане) така да не е фер што зборувате против дечкото...
Дечко , те молам напушти...

Не ми кревај притисок споменувајќи го тој идиот а уште помалу у иста реченица со некои други играчи кои оставиле белег у клубот...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Радуле е цар моментално за тие таму што се бре :tapp: Биди горд шо имаш таков играч одколку тие таму мрсолковците
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Радуле е цар моментално за тие таму што се бре :tapp: Биди горд шо имаш таков играч одколку тие таму мрсолковците

Радуле е говно бре...Ти си го глеал 3 пати у живот пошо толку пати влегол у игра кај вас додека играше, а јас 30 пати го иам гледано и тоа не само во дресот на МЗТ...Знам што зборам, нема душа дечкото, нема срце за да игра во МЗТ а за муда да не зборам...Ако е најдобар од најлошите тоа не го прави добар играч..Титула да ми донесе јас ќе го пцујам и нема да добие аплауз од мене пошо само за своја статистика гледа и не се замара со другите што се на теренот пошо само он постои и мисли дека е Белиот Џордан....

Јас да бидам горд...Он треба да биде горд што има таков навијач како мене..:smir:
 
K

kaiser soze

Гостин
Дечко , те молам напушти...

Не ми кревај притисок споменувајќи го тој идиот а уште помалу у иста реченица со некои други играчи кои оставиле белег у клубот...
Со оглед на тоа дека Хелд ако добро сум запознат ќе ја напушта екипата,како и други играчи што се спомнуват по новините,нема друга алтернатива освен Радуле да ја доиграе сезоната во Мзт.Не дека е некој сјаен играч,баш напротив,ама у услови кога Мзт нема некои посебни аспирации,нема друго.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Со оглед на тоа дека Хелд ако добро сум запознат ќе ја напушта екипата,како и други играчи што се спомнуват по новините,нема друга алтернатива освен Радуле да ја доиграе сезоната во Мзт.Не дека е некој сјаен играч,баш напротив,ама у услови кога Мзт нема некои посебни аспирации,нема друго.

Трагично ортак....Си знаеме ние како е...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
FERSPED RABOTNICKI IMA PODOBAR
RASPORED OD FENI INDUSTRI
"spediterite" samo doma,
"celnicnite" na gosti
Kosarkarite na Fersped Rabotnicki vo finisot od ovaa liga
ke go imaat najdobriot raspored. Pred se zatoa sto site tri
preostanati natprevari se gi igraat na domasen teren.
Na 21 januari ke go docekaat mladiot belgradski sostav na Mega HL.
Sosema sprotiven e rasporedot na Feni Industri. Vo istiot
termin nasiot sampion igra vo Brasov. Na 11 fevruari
sleduva novo gostuvanje, kaj Svisslion Takovovo vo Vrsac,
dodeka prvata faza kavadarcani ja zavrsuvaat kako gosti na
Cerno More vo Varna na 18 fevruari.
Osven toa, na 11 fevruari, vo "Gradski park" doaga Levski, a
edna sedmica podocna Fersped Rabotnicki go docekuva i
Rilski Sportist na nasiot Aleksandar Todorov, vo koj
verojatno ke se bie bitkata za prvoto mesto vo grupata "B
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Опасно е при мечкарите, ште не пребијат там като малки деца :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom