Фан Клуб : Фени Индустри

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ееее маркусе маркусе до кај стигна брату.Кајгана пред се не е географски поим за да биде наречено село.А на пример сега ја тебе да ти речам чушка ќе ме банираш.Па секако само напред...:bravo:
Уште еден дрвен адвокат..ќе се најде ли некој да дискутира за кошарката или само ќе филозофирате на подфорумот за географски поими и ќе се фаќате за ситници како пијани за бандера...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Уште еден дрвен адвокат..ќе се најде ли некој да дискутира за кошарката или само ќе филозофирате на подфорумот за географски поими и ќе се фаќате за ситници како пијани за бандера...

Лелел ме потсети на Каца на чи Ацето Видиков :pos2::pos2: Перо мој не пие ракија :pos2::pos2::pos2: тии ебате жента ѓоа некој дрвен адвокат :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Штрковите искубани во Кавадарци
Актуелниот првак Фени индустри немаше милост во дуелот со грогираниот состав на МЗТ Скопје кој е во играчка криза

Преостанатите три средби од 12. коло во Првата лига донесоа нешто ново во делот на учинокот на играчите. Ова особено се однесува на дуелот во Кавадарци каде актуелниот шампион Фени индустри немаше милост во дуелот со МЗТ Скопје (98:60), некогаш силен, атрактивен, привлечен за гледачите. Сега се други времиња, не се живее од стара слава, а тоа го потврди и мечот во кој скопјани играа само пет минути кога и водеа (8:11). Подоцна немаа сили, ниту долга клупа за нешто повеќе. Проработе машинеријата на Фени индустри чии кошаркари со голема леснина го полнеа кошот на противникот. Постигнаа и 18 тројки од 28 обиди што во кошарката значи многу.
- Конечно одигравме онака како што посакувам подолго време. Агресивно во одбраната, ефикасно во нападот, одговорно , а тоа треба да го краси нашиот тим и во иднина, вели тренерот на кавадарчани Емил Рајковиќ.
Во победничиот тим за кого единствено не играше Михајловски сите се запишаа во листата на стрелци, а најмногу забија Кол (25), Самарџиев ( 12), Ѓуров (11), Прековиќ (10), а кај МЗТ Скопје Хелд (23).



ИСКУБАНИ хахаха :pos2::pos2::pos2::pos2::kez:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Ееее маркусе маркусе до кај стигна брату.Кајгана пред се не е географски поим за да биде наречено село.А на пример сега ја тебе да ти речам чушка ќе ме банираш.Па секако само напред...:bravo:
абе другар целта на интернетот е да создаде глобално село, а кајгана е дел од тоа
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Еј да ви раскажувам една дешавка шо ми се денеси ваа вечер одам у Мерлин да јадам и седнуам таму чекам јадењето додека чекам влегоа четири дечки од скопје ги слушам дробат на скопски и си викам чекај да ги заденам му викам момци од кај сте бе они скопје од кој дел на скопје и сите центар ахааа му викам а што мислите за аеродром и едното ми вика извини друже ке те поправам мислиш за селодром?? хахаха јас му викам секоа чест друже му подадив рака заклучок од сето тоа Населба Аеродром се преименува во Селодром значи никој не ве смета како населба ве сметаат за село и тоа го слушнав од четворица ваши сограѓани така да вие останувате СЕЛОДРОМ :helou::smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Еј да ви раскажувам една дешавка шо ми се денеси ваа вечер одам у Мерлин да јадам и седнуам таму чекам јадењето додека чекам влегоа четири дечки од скопје ги слушам дробат на скопски и си викам чекај да ги заденам му викам момци од кај сте бе они скопје од кој дел на скопје и сите центар ахааа му викам а што мислите за аеродром и едното ми вика извини друже ке те поправам мислиш за селодром?? хахаха јас му викам секоа чест друже му подадив рака заклучок од сето тоа Населба Аеродром се преименува во Селодром значи никој не ве смета како населба ве сметаат за село и тоа го слушнав од четворица ваши сограѓани така да вие останувате СЕЛОДРОМ :helou::smir:
Ееее да си ибиш векот, сакаше да ги тепа децата арно ама се извадија некако сиромашките :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј да ви раскажувам една дешавка шо ми се денеси ваа вечер одам у Мерлин да јадам и седнуам таму чекам јадењето додека чекам влегоа четири дечки од скопје ги слушам дробат на скопски и си викам чекај да ги заденам му викам момци од кај сте бе они скопје од кој дел на скопје и сите центар ахааа му викам а што мислите за аеродром и едното ми вика извини друже ке те поправам мислиш за селодром?? хахаха јас му викам секоа чест друже му подадив рака заклучок од сето тоа Населба Аеродром се преименува во Селодром значи никој не ве смета како населба ве сметаат за село и тоа го слушнав од четворица ваши сограѓани така да вие останувате СЕЛОДРОМ :helou::smir:
:kesa::pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
a be mirno nekako deneska a aj eve so edna vest da ve osvezam
Двајца 17-годишници од Кавадарци, поттикнати од момче само една година постаро од нив, го нападнале и го претепале сопственикот на златарскиот дуќан „Перо“ што сакале да го ограбат. Но, во кожената торба што газдата на златарницата ја носел со себе, биле само клучевите од дуќанот. Грабежот се случил во 19 часот, на 4 ноември годинава, во подземна гаража во Кавадарци, кога двете малолетни момчиња, Н.Н. и Р.А., маскирани со заштитни маски и со ракавици, со метален пендрек почнале да го удираат 28-годишниот сопственик на златарскиот дуќан Г.Г.. Тие му нанеле телесни повреди по телото и му ја одзеле кожената чанта што ја носел со себе, во која што мислеле дека има злато, но внатре имало само клучеви. Г.Г. успеал да им избега и веднаш ги пријавил в полиција. Целиот грабеж и напад го испланирал 18-годишниот А.М., кој на почетокот на ноември ги поттикнувал другарите да го извршат разбојништвото. Поттикнувачот ги опремил со ракавици, маски и со пендрек и дури испланирал каде да се скријат двајцата крадци и кога точно да го нападнат златарот. Водачот на кражбата постојано им се јавувал на ортаците од мобилен телефон и ги известувал кога тргнал газдата со автомобилот и кога треба да стигне до гаражата. Од МВР информираат дека против Н.Н. и Р.А, ученици во трета година во средно училиште, веќе се поднесени кривични пријави за разбојништво, а против А.М. и за поттикнување.

Koi se via daa??? :icon_conf:icon_ques
Рода ми паЏа виа алооооо:kickbox::kickbox::kickbox:
aco dzo смири се ..првиот пост и одма нов шериф во градот..овај селото...Постирај за кошарката и фан клубовите
:dudlac::dudlac:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
LOZARI,Srekno deneska na Feni,iako sum za Ovce Pole,i iako znam deka ke ne pobedite sepak pred vreme ne se davame :vozbud::vozbud::vozbud: :salut::salut::salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom