Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
ТИКВЕШ ВО СРЦЕ!!!!!!! НАПРЕД ТИКВЕШ ЛЕЕЕЕ ЗА ВАС ПЕЕМЕЕЕЕ ЗА НАС ИГРАЈТЕ ДА ПОБЕДИМЕ ПА ДА СЛАВИМЕ ООООООО ОООООО ЛААААА ЛААА ЛААААА :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ама прво сме во БТ
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро бе сеа, воа е фан клуб фени, си има таму и за Тиквеш фан клуб можите се префрлите и таму малце :smir: :zver:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ти сварно си бил :kez:хахаха каков потписник бре сомун еден колку има на сметката толку ќе можеш да извадиш оти си тегла зошто да одиме по судеви не подигнавме кредит да не гонат по судеви башака и власта е на наша страна :pos2::pos2::pos2::pos2::tv:
A на чие име ќе биде сметката? На Петко Петков? Или на здружение Лозари? Дали имате поима ккави правни последици се има, какви одгворности сноси прваното лице? Некако не сте ми упатени воопшто од ова што го гледам. А по ова што ве зачитав, очигледно некој сака да си извлече лична корист од Фени. Од 18 години самојстоност, Лозари активини 2 години, што не по нивна вина, и сега што по нивна вина. Одете таму навивајте и скандирајте против управа ако сте толку јака група додека не ви ги исполнат барањата на групата...ама не, вие и самите не ги знаете какви барања поставиле воџите...кога се бојкотира против управа се оди и се пее против нив, а вие си седите дома и чекате некој грдно да се офајди од тоа што ќе донесе 50 навивачи на кошарка. Барал сметка на мобилен...се гледа колку ниско сте со тоа...и да, ве избркале од сала...како бе може некој да избрка 50 души од сала? како тоа не ни се случува, нас, на Чкембари, Комити?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Де бе ај доста е со глупости, роман више се напиша до тунгузија не разбраа мајке му
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Значи тука дојдоме до простиот народ и паметните 4-5 души... браво бе паметни...

Паметни сте со тоа шо сакате (како шо ви викате) некој да ви направе здружение, да бидете права регистрирана навивачка група? хахахаха па здружение сами можите да си напрајте... можите да си плаќате по 100 денара месечно чланарина... да си се финансирате...

Какви се тоа барања до управата... управата си има задача да го финансира клубот БРЕ „ПАМЕТНИ“ а не навивачите.

Реков ја еднаш у Македонија за навивачи ги признавам Комити, Чкембари, Мајмуни и уше 4-5 добро организирани навивачки групи... кои презимаат иницијативи за смени на управи, за да биде подобро за нивниот омилен клуб...

А навивачи кои барат маици, шалеви.... тоа неможе да се окарактеризират ни како доблесни луѓе а не пак навивачи...

Иначе „ФА997“ Не си го разбрал братот шо сакал да каже... со прости зборови неговиот пост „Ако више требе да се плате за навивање кога не сакат кавадарчани, тогаш нека плате амир од другите навивачки групи“ нема никаква контрадикторност и глупост... ова е чиста реалност у моментов...


BRAVO ZA POSTOT I NE TREBA POVECE MUABET SE IM KAZA .
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Тројанец не знам зашто само ти идеш контра на сите. Значи ако навивачка група одлучиле да прават бојкот тогаш нема навивање и крај. Или на крај краева нека идат нека навиваат против управа.
Баце ние ако одиме да навиваме против управата,верувај дека Амир ќе по брза постапка ќе го собере село секјурити од ФЕНИ и од салата и ќе не избацат како кучиња:toe:

Toa i jas sakam da im go kazam da se soberat na edno mesto i neka ja bojkotirat upravata i neka peat pesni protiv niv a ne da gi bojkotirat igracite i da se raduvaat koga FENI ce izgube posto oni ne navivale. Aj kazi mi ti kako navivac na MZT dali ce kazis da dade gospod da ne bidat sampioni oti nas upravata ne saka da ni dade eve na primer MOBILNI TELEFONI ili NE SAKA DA NI KUPE KOMPJUTER. Moe mislenje e deka nema takov navivac vo FA a na zalost kaj nas IMA.
Кој се радуе бе глупави?
Ни го сакаме ФЕНИ како и цело Кавадарци што го сака и на секоја утакмица сме присутни(барем 85% од Лозари)
Море ја ако треба ќе одам на лозјето ама Фени ви ги труе децата децата децатаааа.И мене и сите.
У дебата воа ќе се избаце:pop::pop:
:kesa:
Ne si ti momce ovlasten da odgovaras u ime na site navivaci na Feni pa i na Lozari.U sreda so Lajonsi salata ce bide polna i ima da se cudis deka nekoj moze da ode da naviva i bez pari.Ogledajte se site na Toni i na Dimeto Cejkata.Za drugi ne znam a sigurno ima uste mnogu dobri deca so go sakaat sportot i so ce dojdat na utakmica.A site da gi zaebava eden,so e mnogu mnogu e.I na krajot neka se odluce ,ce bide li berber ili navivac.Oti kaa so a pratam rabotata,mi se cine oti od mnogu pamet delenje i naredbi na mnogu lozari mu e preku glava,pa moze Zizi i na TV da ostane da gleda sport.
Ќе кажам уште еднаш

Лозари се присутни на секоа утакмица на домашен терен....

Eve kako rezonira pameten covek so saka sport.Dobredojdeni ste site so na srce vi leze MAKEDONIJAAA.Ja vcera na via kvazi navivaci mu pisev deka so taksi imam odeno u Danska ambasada u Sofija da zemam viza da go gledam Pelister u Danska rakomet.A ovia barat platen mobilen da se sobirale za utakmica.Tesko na tia klub so takvi navivaci.
P.S Partizan u Belgrad e u mala kriza.Grobari imaat otvoreno smetka za sobiranje na kesh da se pomogne klubot.A ovie sakat kesh za da vikale.Ja da sum na mestoto na Amir i upravata za tia pari ce si uvezam 100 ajduci,100 Ckembari,100 Majmuni i red drugi dobri momci i ima da treste u salata
И пак и пак и пак и пак ќе кажам дека....
Лозари се присутни на секоа утакмица на домашен терен....

Не знам зашто пишувате само глупости на форумов кога станува збор за навивање. Твојот пост беше најпарадоксниот што го имам прочитано некогаш. Прво викаш навивачите барале ПАРИ за да навиваат и тоа било срамота (и јас викам дека е срамота ако стварно било така), после викаш дека газдата треба да даде ПАРИ на навивачите за да навиваат.
Не знае што зборува тројанецот
Едноставно нели е преотпреретен со Лозари и ЗИЗИ:jaj::jaj:
Хммммм, јас колку што се разбирам од навивање, најдобрите навивачи немаат цена...љубовта нема цена...страста з анекој клуб нема цена...ако не е природно, тури му пепел, тогаш е срање, па ако сака нека се и навивачите на Ривер Плате, Бока Јуниорс или Сан Лоренцо. КОга некој навива за пари е вештачко, ебем ти и навивање и навивачи во тој случај

И уште нешто, пред некоја недела пред да ви биде инцидентот со управата, кој икрено не знам зашто бил, некој кажуваше дека во Кавадарци се сметало за срамота ако се идело да се навива. И сега кога никој не навива поради добро познати ваши причини (пак ќе кажам не сакам да се мешам зашто и како) сите викаат да се вратат Лозари молења, кукања итн. Јас колку што знам Лозари се 60 души, од верувале или не 2500 луѓе колку што собира цела сала!? Лесно е да седиш од страна и да кажуваш, убаво ви кажа Радикал навивањето од срце нема цена, нема пари кои што можат да ја купат страста према клубот. Џабе Амир ако даде пари ако тоа е без љубов
Браво за постот


Ние го сакаме ФЕНИ(неможам да тврдам дека сите го сакаме ама повеќето ДА)и ние би навивале и безпари(под пари мислам на средства за навивачката група:реквизити,бакљи,кореографии,...со што би се подобрила групата)но подобро би било со "пари" бидејќи групата би се развивала подобро,еве и СПБ си кажаа дека за нив биле одвоени парични средства со што би правеле кореографии,...и тн
Нема сомнение дека Комити имаат највеќе парични средства од сите навивачки групи,па и од тоа се тие кореографии,бакљи,
Верувам дека доколку имате можност и вие би земале "пари" од клубот ДА НЕ СЕ ЛАЖЕМЕ....:smir:



Другар, значи ти кажувам дека многу добро ја знам навивачката сцена во Македонија...Конкретно Мајмуни се платени навивачи, ќе ти кажам и зошто. Затоа што ни самите не знаат што прават со самите себе, еднаш се со Хари, па ќе им пушти некој денар вадат транспарент за него, па повторно со соопштенија се против него, па еве пред недела дена повторно со негова поддршка.

И уште еден многу битен момент, Комити, Мајмуни итн. дали знаеш за која екипа навиваат во кошарка? Да те потцетам темава е Баскет фан клуб, во фудбалот е друг муабетот
Доколку нас клубот ни даде некој денар со што би ја подобрите групата,дали тоа значи дека сме платени навивачи како случајот со Мајмуни?

:nenene::nenene:

Сакаш 5000 денара колку сте у Лозари ?
еве 100 души нека се по 100 денара месечна чланарина колку испаѓа, пресметај ти, ја у простите сум, до 10 знам да рачунам....


ФА брат ја зборев за НАВИВАЧКА група не за кошаркарски навивачи...
Комити не навиват за кошарка.. ама се страшно добро организирани, т.е најдобро... кога играе Македонија ако не се они на трибини сите видоме шо се дешава... знам дека има ривалитет ама да сме објективни нели?:pipi:
Јас тоа го викам,да се плаќа членарина со тоа би имале сопствени стредства

Братче Комити вртат десетици илјади евра:smir:
ne komentiram dali se Lozari u pravo so bojkotot ili ne,ama salata so e prazna ne e do niv.So nivnoto prisustvo oni bi ja animirale i zagreale publikata,a ne da ja napolnat salata(ta neli bile 50-tina).Ako Donald,Talik,Cemata i drustvo ne moze da ja napolnat,kako bi mozele Lozari.Pricinata e deka vo Kavadarci mnogu kosarkata ne e popularna i toa e
Како што кажав

ЛОЗАРИ СЕ ПРИСУТНИ НА СИТЕ УТАКМИЦИ НА ФЕНИ(БАРЕМ 85%)
Верувам дека и вас ви здосади ова да ви го кажувам ама очигледно дека trojanec не го сваќа тоа бидејќи 3 пати до сега го имам кажано.....:drk::drk::drk:



Очигледно е дека некои луѓе имаат цел повторно да ги уништат Лозари кои после толку години застанаа на здрави нозе и многу малце фалеше воџата да се откаже а со него би си заминале и сите постари членови а не верувам дека има некој друг кој што би можел да го замене а тоа значи и распад на Лозари па после ќе чекавме некој од помладите да потпорасне и да му текне да ја реобнове групата.
Некои едноставно сакаат да ја уништата традицијата која трае од 1989-та година кога сме биле под имате Ајдуци и сме биле многу помоќни од кога сме го смениле името во Лозари(1993-та година),тие времиња Лозари биле едни од најдобрите навивачки групи во Македонија ама не поради нивна вина биле сезонски навивачи а тоа значи дека имаат навивано околу 5 сезони.
Ве уверувам дека нема да не уништите без разлика колкава количина на гомна ќе изедите

Само не ми е јасно каде се тие луѓе што биле Лозари од 89-та да се вратат да навиват и да ни помогнат,каде ли се врсниците на нашиот воџа и некои постари членови кои тогаш биле 15-20 години а и дечките што потоа биле Лозари
Кај нас проблемот е што членовите на Лозари се мењат како гаќите(една сезона идат другата не идат)ВЕРУВАЈТЕ ДЕКА ПОЛА ГРАД БИЛ У ЛОЗАРИ АМА СЕА И НЕМА:uvo:
Кога можеле на почетокот да се собират по 2 000 од 25-6 000 илјаден град,што би требало сега да биде од 40 000 колку што има жители градот:nesum:

И јас забега од темата и не ни знам шо се изнапишав
:):)


Сите да си знаите дека у недела у 10:30 часот ќе одиме во Битола на Пелистер-Вардар,сите што че идат нека се пријават у штабот и нека дојдат у недела кај 10 саатот(сабајле да се разбереме):kesa:

Исто така во недела ќе одиме и на Тиквеш во 17:00 часот,ќе игра со Металург
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сите да си знаите дека у недела у 10:30 часот ќе одиме во Битола на Пелистер-Вардар,сите што че идат нека се пријават у штабот и нека дојдат у недела кај 10 саатот(сабајле да се разбереме):kesa:
Извини Феномен колку и да не сакам да се мешам али не ли е премногу ова да се оде да се навива за Пелистер а да не се навива за Фени.Мислам дека сами си барате да бидите предмет на исмејување.поздрав
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Извини Феномен колку и да не сакам да се мешам али не ли е премногу ова да се оде да се навива за Пелистер а да не се навива за Фени.Мислам дека сами си барате да бидите предмет на исмејување.поздрав
Барем тие не се фраери како вас што се правите големи фанови тука а ниеден нема на трибина таму цела БИТОЛА навива и не се срамат од тоа гинат за својот клуб тоа го ценам кај нив отколку кај нашето бедно Кавадарци што незнаат како се цени клуб и навивачка група наместо да не подржите вие не критикувате СРАМ да ви е на ВАС!! Ние нема што да се срамиме
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Барем тие не се фраери како вас што се правите големи фанови тука а ниеден нема на трибина таму цела БИТОЛА навива и не се срамат од тоа гинат за својот клуб тоа го ценам кај нив отколку кај нашето бедно Кавадарци што незнаат како се цени клуб и навивачка група наместо да не подржите вие не критикувате СРАМ да ви е на ВАС!! Ние нема што да се срамиме

хаха за шо бе другар.За да дојде некој главен и да ми рече дечко ти си Лозар и не смееш да навиваш за Фени пошто занас постое само Тиквеш.Јас си навивам за се што е кавадаречко и секогаш сум во сала и кинам нерви и викам ич не ми е срам од ама баш никој.Ама да дозволам некој без осмо одделение да ми наредува тоа НЕ.А кога ги спомна Чкембари дали знаеш што работат воџите на Чкембари?Адвокати,сопственици на шпедиции деца на директори и слично.Не сакам да критикувам никој пошто само вие си знаете шо се случува со управата на Фени ама баш ми е криво шо шотуку ги избркавте оние членови шо да речам а грдеа групата вие сакате пак да тоните...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
хаха за шо бе другар.За да дојде некој главен и да ми рече дечко ти си Лозар и не смееш да навиваш за Фени пошто занас постое само Тиквеш.Јас си навивам за се што е кавадаречко и секогаш сум во сала и кинам нерви и викам ич не ми е срам од ама баш никој.Ама да дозволам некој без осмо одделение да ми наредува тоа НЕ.А кога ги спомна Чкембари дали знаеш што работат воџите на Чкембари?Адвокати,сопственици на шпедиции деца на директори и слично.Не сакам да критикувам никој пошто само вие си знаете шо се случува со управата на Фени ама баш ми е криво шо шотуку ги избркавте оние членови шо да речам а грдеа групата вие сакате пак да тоните...
Епа ти не ја свакаш тифо културата тогаш ако си обичен фан тоа е друго а ако зборуваш како навивач нема кој што да ти наредува сега ти правиш за бојкотот муабет јас ти расправам друга работа и неможе да се пронајдиме а ние не тониме..... да ти кажам ние си пливкаме во плиткото
 

Kajgana Shop

На врв Bottom