Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Бравос бе Тројанец се знаеш ти бе за сите управи кој шо како колку пари земал колку дал браво браво за тебе сега почна и за фершпед да кажуваш колку дале колку зеле од штерио а да не знаиш некоа друга превара шо се има десено де кажи ни даа информирај не а кој снимал бе у роберто коа беа само АМИР ТОНИ ТРАЈЧЕТО И ЗИЗИ или ти од страна снимаше или пак имаше прислушкувач на масата нивна кога они правеа муабет дај немој се покажуваш само колку си глуп свести се малце жити се
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
ja edno naravoucenie.KK Strumica se raspadna.Zaev nema zort.Panajot zastedi 100 000 evra.Loceto dobija zastapnistvo za Spalding.Igracite si najdea drugi klubovi.Na nikoj nisto ne mu fale i drema im.A koj go izde krapo?Navivaceto i ljubitelite na kosarka u SR.Saa gledat kosarka na televizija i cat-pat trknuvat do Kavadarci i Skopje da vidat nesto u zivo. I aj koj e zaebanio u cela taa prikaska?
ps. za so Svislajon cuvajte desetina mesta,planirame da ideme drustvo pogolemo
Eve kako rezonira pameten covek so saka sport.Dobredojdeni ste site so na srce vi leze MAKEDONIJAAA.Ja vcera na via kvazi navivaci mu pisev deka so taksi imam odeno u Danska ambasada u Sofija da zemam viza da go gledam Pelister u Danska rakomet.A ovia barat platen mobilen da se sobirale za utakmica.Tesko na tia klub so takvi navivaci.
P.S Partizan u Belgrad e u mala kriza.Grobari imaat otvoreno smetka za sobiranje na kesh da se pomogne klubot.A ovie sakat kesh za da vikale.Ja da sum na mestoto na Amir i upravata za tia pari ce si uvezam 100 ajduci,100 Ckembari,100 Majmuni i red drugi dobri momci i ima da treste u salata
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Бравос бе Тројанец се знаеш ти бе за сите управи кој шо како колку пари земал колку дал браво браво за тебе сега почна и за фершпед да кажуваш колку дале колку зеле од штерио а да не знаиш некоа друга превара шо се има десено де кажи ни даа информирај не а кој снимал бе у роберто коа беа само АМИР ТОНИ ТРАЈЧЕТО И ЗИЗИ или ти од страна снимаше или пак имаше прислушкувач на масата нивна кога они правеа муабет дај немој се покажуваш само колку си глуп свести се малце жити се
Де бе остај го нели гледаш се глупира на мртво ме нервира виќе дааа само лаги пишат тука нели гледаш и ЗИзи нека не го напаѓат повеќе пошто он најмногу знае за навивање од сите таму што сме.На крај краева па кој е Амир да му се дере нив бе некња у Робертно а они да слушат каа мали деца не оде така таа а за 300 мајци со реклама за на Сашо Милков фирмата или хотелот може делеа на запад а на Лозари не му дадија никакви 300 мајци Лозари добија само 50 мајци со натпис Лозари и ништо повеќе никој да не ве залажува дека Фени дал 300 мајци леле како се нервирам вака како лажат бре да му се плукнам у народот абе кај ќе ви оде душата бе лопови едни срам ве било.:drk::tapp::pop:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ja da sum na mestoto na Amir i upravata za tia pari ce si uvezam 100 ajduci,100 Ckembari,100 Majmuni i red drugi dobri momci i ima da treste u salata
Не знам зашто пишувате само глупости на форумов кога станува збор за навивање. Твојот пост беше најпарадоксниот што го имам прочитано некогаш. Прво викаш навивачите барале ПАРИ за да навиваат и тоа било срамота (и јас викам дека е срамота ако стварно било така), после викаш дека газдата треба да даде ПАРИ на навивачите за да навиваат.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Не знае и он шо пишува веке де прашајте го може ке каже и за вашиот однос со управата нешто :tapp::tapp::uvo:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не знам зашто пишувате само глупости на форумов кога станува збор за навивање. Твојот пост беше најпарадоксниот што го имам прочитано некогаш. Прво викаш навивачите барале ПАРИ за да навиваат и тоа било срамота (и јас викам дека е срамота ако стварно било така), после викаш дека газдата треба да даде ПАРИ на навивачите за да навиваат.
Не ги слушај ништо се е лага до лага нели гледаш колку се плитки у умот прост народ си е прост народ неможиш да се разбериш со нив таа е:helou:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Не знам зашто пишувате само глупости на форумов кога станува збор за навивање. Твојот пост беше најпарадоксниот што го имам прочитано некогаш. Прво викаш навивачите барале ПАРИ за да навиваат и тоа било срамота (и јас викам дека е срамота ако стварно било така), после викаш дека газдата треба да даде ПАРИ на навивачите за да навиваат.
Izvini ako si me razbral pogresno.Muabetot mi bese ako treba da se placa za navivanje ,so nesto da se placa za nekoj so ne e ni priblizno do Vas Family,Ckembari,Ajduci i dr.Ce si platam za najdobrite navivaci kako so placat za najdobrite kosarkari.Prosto.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Не знам зашто пишувате само глупости на форумов кога станува збор за навивање. Твојот пост беше најпарадоксниот што го имам прочитано некогаш. Прво викаш навивачите барале ПАРИ за да навиваат и тоа било срамота (и јас викам дека е срамота ако стварно било така), после викаш дека газдата треба да даде ПАРИ на навивачите за да навиваат.
Море се си ваде од газот сигурен сум а и нели гледаш дека не знае што зборува.Првен лозари барале пари сеа па да дава пари за навивачи.:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::pop:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Море се си ваде од газот сигурен сум а и нели гледаш дека не знае што зборува.Првен лозари барале пари сеа па да дава пари за навивачи.:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::pop:
Ako mislis deka e taka,prasaj si go sefot Zizi ako saka cesno da ti kaze,so baral i kako.A ako e u red da baras pari za navivanje,togas so nesto da mu gi dadat niv.U Makedonija ima navivaci so oni voda mozat da mu nosat.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Izvini ako si me razbral pogresno.Muabetot mi bese ako treba da se placa za navivanje ,so nesto da se placa za nekoj so ne e ni priblizno do Vas Family,Ckembari,Ajduci i dr.Ce si platam za najdobrite navivaci kako so placat za najdobrite kosarkari.Prosto.
Хммммм, јас колку што се разбирам од навивање, најдобрите навивачи немаат цена...љубовта нема цена...страста з анекој клуб нема цена...ако не е природно, тури му пепел, тогаш е срање, па ако сака нека се и навивачите на Ривер Плате, Бока Јуниорс или Сан Лоренцо. КОга некој навива за пари е вештачко, ебем ти и навивање и навивачи во тој случај
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Значи тука дојдоме до простиот народ и паметните 4-5 души... браво бе паметни...

Паметни сте со тоа шо сакате (како шо ви викате) некој да ви направе здружение, да бидете права регистрирана навивачка група? хахахаха па здружение сами можите да си напрајте... можите да си плаќате по 100 денара месечно чланарина... да си се финансирате...

Какви се тоа барања до управата... управата си има задача да го финансира клубот БРЕ „ПАМЕТНИ“ а не навивачите.

Реков ја еднаш у Македонија за навивачи ги признавам Комити, Чкембари, Мајмуни и уше 4-5 добро организирани навивачки групи... кои презимаат иницијативи за смени на управи, за да биде подобро за нивниот омилен клуб...

А навивачи кои барат маици, шалеви.... тоа неможе да се окарактеризират ни како доблесни луѓе а не пак навивачи...

Иначе „ФА997“ Не си го разбрал братот шо сакал да каже... со прости зборови неговиот пост „Ако више требе да се плате за навивање кога не сакат кавадарчани, тогаш нека плате амир од другите навивачки групи“ нема никаква контрадикторност и глупост... ова е чиста реалност у моментов...
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Хммммм, јас колку што се разбирам од навивање, најдобрите навивачи немаат цена...љубовта нема цена...страста з анекој клуб нема цена...ако не е природно, тури му пепел, тогаш е срање, па ако сака нека се и навивачите на Ривер Плате, Бока Јуниорс или Сан Лоренцо. КОга некој навива за пари е вештачко, ебем ти и навивање и навивачи во тој случај

E pa toa i sakam be decko da mu go dokazam na ovie "navivacite".Daj mi platen mobilen da mozam da ja sobiram grupata koga ima utakmica.Koj e tuka za da mu se smees.Vas od MZT sigurno na site vi imat podeleno mobilni za da vi kazat koga e utakmicata inaku nema da znajte.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
И уште нешто, пред некоја недела пред да ви биде инцидентот со управата, кој икрено не знам зашто бил, некој кажуваше дека во Кавадарци се сметало за срамота ако се идело да се навива. И сега кога никој не навива поради добро познати ваши причини (пак ќе кажам не сакам да се мешам зашто и како) сите викаат да се вратат Лозари молења, кукања итн. Јас колку што знам Лозари се 60 души, од верувале или не 2500 луѓе колку што собира цела сала!? Лесно е да седиш од страна и да кажуваш, убаво ви кажа Радикал навивањето од срце нема цена, нема пари кои што можат да ја купат страста према клубот. Џабе Амир ако даде пари ако тоа е без љубов
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ako mislis deka e taka,prasaj si go sefot Zizi ako saka cesno da ti kaze,so baral i kako.A ako e u red da baras pari za navivanje,togas so nesto da mu gi dadat niv.U Makedonija ima navivaci so oni voda mozat da mu nosat.
Си чул за ретки билки? забележи на огрдата знамињата што пишува РЕТКИ БИЛКИ Е ПА ПРАШАЈ ЗА РЕТКИ БИЛКИ КОЈ СЕ У КАВ И КЕ ТИ СТАНЕ ЈАСНО и тоа било првиот македоснки куп аллооооо и дај со тиа парите ви кажав еднаш два пати ке кажам уште еднаш СО ТИЕ ПАРИ НИЕ БЕВМЕ НА ХАВАИТЕ УЖИВАМЕ ТАКА МАЛЦЕ ЦЕЛА ЕКИПА ЛОЗАРИ ЕЕЕЕЕЕЕ ЕТЕ ГИ ПАРИТЕ КАЈ СЕ
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Значи тука дојдоме до простиот народ и паметните 4-5 души... браво бе паметни...

Паметни сте со тоа шо сакате (како шо ви викате) некој да ви направе здружение, да бидете права регистрирана навивачка група? хахахаха па здружение сами можите да си напрајте... можите да си плаќате по 100 денара месечно чланарина... да си се финансирате...

Какви се тоа барања до управата... управата си има задача да го финансира клубот БРЕ „ПАМЕТНИ“ а не навивачите.

Реков ја еднаш у Македонија за навивачи ги признавам Комити, Чкембари, Мајмуни и уше 4-5 добро организирани навивачки групи... кои презимаат иницијативи за смени на управи, за да биде подобро за нивниот омилен клуб...

А навивачи кои барат маици, шалеви.... тоа неможе да се окарактеризират ни како доблесни луѓе а не пак навивачи...

Иначе „ФА997“ Не си го разбрал братот шо сакал да каже... со прости зборови неговиот пост „Ако више требе да се плате за навивање кога не сакат кавадарчани, тогаш нека плате амир од другите навивачки групи“ нема никаква контрадикторност и глупост... ова е чиста реалност у моментов...
Pomagajte site prosti ve molam,da mu objasnime na pametnite.
Oni ne ni znaeja lani deka ce dobijat maici,salevi,avtobusi,sendvici i red drugi raboti,da ne zborujme za originalnite dresovi koi kosarkarite so osvoija dupla kruna ne mozea da si gi zadrzat za niv za da mu gi dadat na ovie pametnite.Samo znajs kako nasiot narod vika:Videl malce urda na k**ot,pa aj sega bacilo ce prajme.Ce probame na via prostite uste nesto da mu iscicame.Inace oni imaa lani spisok na zelbi,koj do posledna tocka mu bese ispolnet,a za ovaa godina trebase da ima uste pogolemi i poubavi novini,ama brza kucka slepi radja neli.A i ne znaci deka ce nema,samo za kogo toa e vece znak prasanje.Moze upravata sega ce obrne povece vnimanie na vistinskite ludje od zapad,so mu e milo karta da platat za da go vidat Cemata,Stanko,Donald...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom