Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе незнам зошто се мешате сите, коа сите шо сте напишале по нешто сте само обични гледачи и си тропате само, а да си во навивачите ке ја почуствуваш таа болка шо веке не се трпи, па на крај ако толку го сакате клубот оти не идете да навивате? Мислам дека е доста веке Лозари да го цицат само, пошто се они испагат од ебаната страна. Кој е тиа Амие бе? кој е тиа да брка некој и тоа од Лозари кои им испаднаа најверни во најтешките моменти, кои прават напори за проширување за зголемување на бројноста, кои едвај се собираат а тој некој си евреин најдил па дури да брка, за тоа што некој рекол уууууууу..и за тоа: сите за еден, еден за сите и доколку не попуште евреинот, да си гледаме театар :toe:
Потполно се сложувам со тебе ако нешто Амир не попуште ќе си гледаме театар нема проблем само каа ќе почниме сите да не пучат ќе му дое нагорнинка само ај нема врска јас давам подршка на Лозари.:salut:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Абе незнам зошто се мешате сите, коа сите шо сте напишале по нешто сте само обични гледачи и си тропате само, а да си во навивачите ке ја почуствуваш таа болка шо веке не се трпи, па на крај ако толку го сакате клубот оти не идете да навивате? Мислам дека е доста веке Лозари да го цицат само, пошто се они испагат од ебаната страна. Кој е тиа Амие бе? кој е тиа да брка некој и тоа од Лозари кои им испаднаа најверни во најтешките моменти, кои прават напори за проширување за зголемување на бројноста, кои едвај се собираат а тој некој си евреин најдил па дури да брка, за тоа што некој рекол уууууууу..и за тоа: сите за еден, еден за сите и доколку не попуште евреинот, да си гледаме театар :toe:
Жал ми е само за играчите, но и на нив му е јасно зошто е така...

Edno prasanje do tebe kaj bea lozari pred 2 godini ? Feni imase tim kaj bevte vie???
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Edno prasanje do tebe kaj bea lozari pred 2 godini ? Feni imase tim kaj bevte vie???
Кај беше Пирамида од основањето на МЗТ до крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите не знам точно:uvo:
Него ај муабетов шо ќе го почниме ќе биде:nesvest::nesvest:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
mubaetov mi e samo koga ima pari navivate... i posle vkate i vie ste bile vo najteskite momenti na feni
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Кај беше Пирамида од основањето на МЗТ до крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите не знам точно:uvo:
Него ај муабетов шо ќе го почниме ќе биде:nesvest::nesvest:
Е поради вакви ми е криво што воопште постои навивачката сцена во светов, што појма немаат. Па мора ли навивачка група да постои од кога е оформен клубот. НЕ! Никаде во светот не постојат навивачи кои се оформени пред клубот. Не е логично нели? Второ, Делије се формирани 1989 год. и што сега они не се верни...

Зоки убаво ве праша кај бевте пред две сезони кога Фени имаше екипа. Значи станува збор за потполно истата екипа, само играчите се сменети. иста сала, исти дресови (портокалови), ист град... значи се е исто, нема логика да не сте навивале за клубот. Туку видовте јак тим и ајде.

За верноста на Пирамида, подоцна Фемили, е смешно да се збори. 20 годинни без титула, од ден на ден се повеќе и повеќе членови.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
mubaetov mi e samo koga ima pari navivate... i posle vkate i vie ste bile vo najteskite momenti na feni
Абе човек Лозари ги немаше 2 години и тогаш имаше доста караници поради тоа што се поделивме на два дела ова е скоро нов состав на Лозари....и ајде испадна нов клуб одма и ќе се навива....
Ај сеа ти напрај си филм МЗТ не постое повеќе и се раѓа нов клуб во Аеродром(фудбал или ракомет нема врска)и вие одма ќе отидете да навивате така?:nesvest:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Е поради вакви ми е криво што воопште постои навивачката сцена во светов, што појма немаат. Па мора ли навивачка група да постои од кога е оформен клубот. НЕ! Никаде во светот не постојат навивачи кои се оформени пред клубот. Не е логично нели? Второ, Делије се формирани 1989 год. и што сега они не се верни...

Зоки убаво ве праша кај бевте пред две сезони кога Фени имаше екипа. Значи станува збор за потполно истата екипа, само играчите се сменети. иста сала, исти дресови (портокалови), ист град... значи се е исто, нема логика да не сте навивале за клубот. Туку видовте јак тим и ајде.

За верноста на Пирамида, подоцна Фемили, е смешно да се збори. 20 годинни без титула, од ден на ден се повеќе и повеќе членови.

Konstatirano e deka toa se narekuva Aerodromski fenomen... Do sega nema vakava druga pojava vo svetot :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Е поради вакви ми е криво што воопште постои навивачката сцена во светов, што појма немаат. Па мора ли навивачка група да постои од кога е оформен клубот. НЕ! Никаде во светот не постојат навивачи кои се оформени пред клубот. Не е логично нели? Второ, Делије се формирани 1989 год. и што сега они не се верни...

Зоки убаво ве праша кај бевте пред две сезони кога Фени имаше екипа. Значи станува збор за потполно истата екипа, само играчите се сменети. иста сала, исти дресови (портокалови), ист град... значи се е исто, нема логика да не сте навивале за клубот. Туку видовте јак тим и ајде.

За верноста на Пирамида, подоцна Фемили, е смешно да се збори. 20 годинни без титула, од ден на ден се повеќе и повеќе членови.
Знам дека сите навивачки групи се околу 90-тите немај мака ама не знам како да ти кажам еве во погорниот пост ти ја кажав поентата:helou:
Едит:А за се повеќе и повеќе членови тешко да сте...можеби на дерби со Фершпед
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
напрај си филм МЗТ не постое повеќе и се раѓа нов клуб во Аеродром(фудбал или ракомет нема врска)и вие одма ќе отидете да навивате така?:nesvest:
Па пред две сезони имаше тим, вие не бевте.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Знам дека сите навивачки групи се околу 90-тите немај мака ама не знам како да ти кажам еве во погорниот пост ти ја кажав поентата:helou:
Едит:А за се повеќе и повеќе членови тешко да сте...можеби на дерби со Фершпед
E od vakvi se nerviram se poveke i poveke... od kaj znaes ti be??? od tvoeto selo ne si izlegol ti znaes kolku sme, sto sme
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
E od vakvi se nerviram se poveke i poveke... od kaj znaes ti be??? od tvoeto selo ne si izlegol ti znaes kolku sme, sto sme
Се гледа по утакмиците....а и ме интересира од кое село имаш потекло ти....може ќе ми речиш сум роден во Скопје чист Аеродромец.....потекло се бара јас може да се родам и у Париз ама не сум Парижанец:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Се гледа по утакмиците....а и ме интересира од кое село имаш потекло ти....може ќе ми речиш сум роден во Скопје чист Аеродромец.....потекло се бара јас може да се родам и у Париз ама не сум Парижанец:toe:
Vo Skopje se rodeni majka mi i tatko mi !!! Ti od koe selo poteknuvas ??? I po koja utakmica vide deka sme pomalce ?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Знам дека сите навивачки групи се околу 90-тите немај мака ама не знам како да ти кажам еве во погорниот пост ти ја кажав поентата:helou:
Едит:А за се повеќе и повеќе членови тешко да сте...можеби на дерби со Фершпед
Дали го знаеш меѓусебниот скор помеѓу МЗТ и Работнички? Сигурен сум дека 1 : 2 (значи дупло) во корист на Работнички. А ние, на минатото дерби 700 луѓе во Градски Парк.

Ти кажав просек на послабите натпревари е 300, што е и случај насекаде во светот.

Лозари во финалето на плеј-оф беа максимум 80, нешто што го потврдија и некој членови тука
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Vo Skopje se rodeni majka mi i tatko mi !!! Ti od koe selo poteknuvas ??? I po koja utakmica vide deka sme pomalce ?
Баба ти дедо ти од кај се? :nesum:
Па со Фершпед бевте 500 души со нас околу 200 души(зборам за у Аеродром)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom