Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Znaci definitivno Super kup ke ima i toa na 27 Septemvri...Samo ne mi e jasno koj ke bide protivnikot na Feni???
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Znaci definitivno Super kup ke ima i toa na 27 Septemvri...Samo ne mi e jasno koj ke bide protivnikot na Feni???

Со Карпош Соколи со кој може ѓоа :pos2::pos2::pos2::pos2: не бе се драпам од кај ваа информација а избаци сеа па дааа а:salut:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
eve sea ce vi ja kazam istorijata na lozari slusana od navivac koj e uste od samoto postoenje do den denes.

najprvo vo kavadarci se formira navivacka grupa ajduci 1989 god. prvo se komiti pa neli posle komiti -ajduci nekoja vrska za vostanicite.

a vo 1991 god e oformena navivackata grupa lozari koja postoi do den denes. a inau i ete sami uverete se soklipcinjata na you tube lozari 1993 kolku bile. a za vreme na orka iamlo 250-400 navivaci. potoa se navivase za rakometot vv tikves i eve sega se naviva za feni.
no vo narednite sezoni se ocekuva navivanje vo site sportovi : rakomet kosarka fudbal
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
eve sea ce vi ja kazam istorijata na lozari slusana od navivac koj e uste od samoto postoenje do den denes.

najprvo vo kavadarci se formira navivacka grupa ajduci 1989 god. prvo se komiti pa neli posle komiti -ajduci nekoja vrska za vostanicite.

a vo 1991 god e oformena navivackata grupa lozari koja postoi do den denes. a inau i ete sami uverete se soklipcinjata na you tube lozari 1993 kolku bile. a za vreme na orka iamlo 250-400 navivaci. potoa se navivase za rakometot vv tikves i eve sega se naviva za feni.
no vo narednite sezoni se ocekuva navivanje vo site sportovi : rakomet kosarka fudbal
Така и ми кажа воџата само не бев сигурен па ме страеше да не се избрукам:kesa:
А ти Монко имаш навивано?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
koga ke se znae dali ofcijalno strumica ke opstane?
Ти многу си засекиран за Струмица нешто гледам.. има тема за Струмица прашај таму што тука? Или си баниран или си ги згрешил апчињата :pos:.Фени со кој го игра првиот натпревар во Библ лигата со Работнички или грешка сум???:salut:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ти многу си засекиран за Струмица нешто гледам.. има тема за Струмица прашај таму што тука? Или си баниран или си ги згрешил апчињата :pos:.Фени со кој го игра првиот натпревар во Библ лигата со Работнички или грешка сум???:salut:
Фени Индустри првиот натпревар од Македонското првенство го игра на 4 Октомври на гости во Скопје на Работнички,а пак првото коло во БИБЛ лигата го игра на 8 Октомври на гости во Србија кај Раднички од Крагуевац.Такада кошарка во Кавадарци се очекува дури на 11 Октомври.Секако тоа се работи за официјален натпревар инаку Виденовиќ најави дека веќе наредните 10 дена Фени ке почне да одигрува пријателски утакмици и секако тој турнирот кон средината на Септември...Возбудувањата започнуваат
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Јако че биде у Србија ако отидам а и ќе го ослободиме делот шо ни го украдија Србите:toe:
А пасош за колку време се ваде?:nesvest:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
koga ke se znae dali ofcijalno strumica ke opstane?
ке се знае уште малце не се секирајте... знам дека ви е страв ако опстанеме да не го кркате 50 комада пак ама ај...
Јако че биде у Србија ако отидам а и ќе го ослободиме делот шо ни го украдија Србите:toe:
А пасош за колку време се ваде?:nesvest:
за 1 недела би требало да ти го дадат по нормална постапка на мене за толку стигна
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ке се знае уште малце не се секирајте... знам дека ви е страв ако опстанеме да не го кркате 50 комада пак ама ај...
Јас едвај чекам да дознаам дека сте останале во лига. Пред да играме ќе викнам од Diskovery да го видат најголемиот дебакл на еден тим. Не знам како уште имаш образ да збориш, ама ајде ќе те сватам и така што ќе правиш понатаму во животот, нема да имаш можност да си пишуваш во твојот Фан клуб пошо за некое време ќе има катанец ставено, па ќе замараш по другиве Фан клубови. Ај сеа гит
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас едвај чекам да дознаам дека сте останале во лига. Пред да играме ќе викнам од Diskovery да го видат најголемиот дебакл на еден тим. Не знам како уште имаш образ да збориш, ама ајде ќе те сватам и така што ќе правиш понатаму во животот, нема да имаш можност да си пишуваш во твојот Фан клуб пошо за некое време ќе има катанец ставено, па ќе замараш по другиве Фан клубови. Ај сеа гит
Ах,ах...Очигледно сте опседнати со нас...Незнам што е проблемот сварно,цело лето не можам да ве сватам...Ќе нема кој да ве победува?Во секој пост СТрумица,Струмица?Незнам што ви е сварно:pos2::pos2::pos2:
П.С Сигурно ја сонуваш 50ката секој ден.:(:)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Да да, како знаеше? Па ти си бил јасновидец.:tapp: Право да ти кажам и стварно ако погледнеш уназад кога најавуваше спонзори во Струмица и кога ќе видам кај е сега клубот, ќе ти кажам дека стварно знаеш да предвидиш. Браво!!!
П.С. Само те молам објасни ми што значи зборот "Сигруна"
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ах,ах...Очигледно сте опседнати со нас...Незнам што е проблемот сварно,цело лето не можам да ве сватам...Ќе нема кој да ве победува?Во секој пост СТрумица,Струмица?Незнам што ви е сварно:pos2::pos2::pos2:
П.С Сигруна ја сонуваш 50ката секој ден.:(:)
Ај да и го тртнам и на 50 ка и на традиција и се море што ви е вас ами даа ако сакате да се расправате си имате ваши фан клубови таму очи вадете си ова Фан клуб Фени Индустри ако имате да напишете нешто во врска со тоа арно ако не другите глупости пишете си ги на друго место ај малце бидете разумни.:kesa::baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom