Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
:pos2::pos2::pos2: Se smeam za slikata...Inace malku kako da mi obledea sekavanata za Morban pa gledav nekoi klipovi na net i da ti kazam me bendisuva deckoto.Vooedno imam i ogromni simpatii kon Talik bidejki pokaza deckoto zosto ima igrano vo Cibona i Lukoil.A inaku ne se slagam so tebe deka ni fali 3 dobar suter.Za tamu gi imame Gurov i Dimitrovski.Najveke od se placime za play.Popovik veke si zamina a dosta vrojatno i Brawn.Cemata i da e kvaliteten nemoze sam.Znaci fiksno ni treba play barem eden i plus po potreba uste eden koj sto ke moze da rotira na pozicija 1,2.Ako ostane Donald za podkosevi ke imame 4 no seedno ni treba vistinski klasicen centar kojsto e povisok od 2.10 bidejki so ovoj roster imame cetiri cetvorki(koj ponekogas ke bidat prinudeni da iigraat petki) od koj najvisokiot Gocevski ima 2.06cm...Vo BIBL brojot na strancite ne e ogranicen zatoa za ocekuvanje e i ovaa godina da igrame so 5 stranci.Zatoa pokraj Milan vo timot treba da se ocekuvaat uste cetiri stranski zasiluvanja...
Незнам што не ти се свиѓа кај Морбан,дечкото за наша лига е ....Ако дојде несомнено со Тимбата ќе бидат најбрзи играчи во лигата....Само што Морбан е и добар шутер,забива...Има добра прегледоност на играта....Го знам и кога играше за Фени,Вардар...Ако вие не го сакате може да дојде кај нас:kesa::back::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Незнам што не ти се свиѓа кај Морбан,дечкото за наша лига е ....Ако дојде несомнено со Тимбата ќе бидат најбрзи играчи во лигата....Само што Морбан е и добар шутер,забива...Има добра прегледоност на играта....Го знам и кога играше за Фени,Вардар...Ако вие не го сакате може да дојде кај нас:kesa::back::vozbud:
Pa da de.Toa i ja sakav da recam.Morban na kupot vo Bitola napravi lom.Pamtam Dokuzovski bese togas strucen komentator na finalniot natprevar Vardar-Strumica i rece deka Morban ima inzvonredni kvaliteti i deka za makedonski uslovi e super igrac.Rekov nemam nis protiv nego no nemam nis protiv i da ostane Talik...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Pa da de.Toa i ja sakav da recam.Morban na kupot vo Bitola napravi lom.Pamtam Dokuzovski bese togas strucen komentator na finalniot natprevar Vardar-Strumica i rece deka Morban ima inzvonredni kvaliteti i deka za makedonski uslovi e super igrac.Rekov nemam nis protiv nego no nemam nis protiv i da ostane Talik...
Нека ви остане Талик бе,ние ќе го земеме Карлос:back:Се зезам ние ќе имаме добар плеј.:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе каков Морбан, киксер е тиа, Талик е Кока-Кола за него :)

Изиграл 3 утакмици добри а цела сезона кај нас акција асална не склопи, може да се најде подобра плеј од него, уствари ни уште сеа имаме подобар плеј од него во Браун ама па тој не се знае да ли ќе остане.





 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Абе каков Морбан, киксер е тиа, Талик е Кока-Кола за него :)

Изиграл 3 утакмици добри а цела сезона кај нас акција асална не склопи, може да се најде подобра плеј од него, уствари ни уште сеа имаме подобар плеј од него во Браун ама па тој не се знае да ли ќе остане.





Тој си оди ... 100% кажабте кога заврши сезоната сега пак не се знае дали ке си оди ?:tapp:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тој си оди ... 100% кажабте кога заврши сезоната сега пак не се знае дали ке си оди ?:tapp:
I toj i Donald zaminaa za Amerika no dobija povratna karta od upravata na Feni.Sto znaci deka prasanje e koga ke se vratat vo Kavadarci za da pregovaraat sto avtomatski znaci deka moze i da ostanat...Toa bese i javno objaveno po vesnicite
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Тој си оди ... 100% кажабте кога заврши сезоната сега пак не се знае дали ке си оди ?:tapp:
Леле де бе не се губи, ако не ти е јасно нешто прашај си.

Он си замина од Кавадарци ама ќе се врате на преговори, у случај да не потпише нов договор ќе најдиме нов кичмокршач специјално за вас.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
slusam cekovski zaminal od feni,a dimitrovski razmisluva dali ke ostane,:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom