Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ајде сеа ќе ги видиме КФМ шо ќе прават. Сеа ќе се посере цела лига. А Мики ли го рекол тоа? Кога? Пишите
Miko Videnovik go kaza uste pred edna nedela ama sega mi tekna da kazam.Nadopolni deka KFM go pismanele ama on bil ubeden vo toa so go pravi...Neznam so ke se sluci ponatamu
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Абед Амир се повлекува од УО на КФМ?
Првиот човек на македонскиот шампион, Фени Индустри, г.Абед Амир во иднина најверојатно повеќе нема да биде член на Управниот Одбор на КФМ.

Иако сеуште во фазата на неофицијалното, еден од најголемите спонзори на нашата федерација, соочен со сериозни обвинувања од страна на повеќе прволигашки екипи, одлучил да се повлече од функцијата односно членството во УО на КФМ.

Една ваква можност г. Абед најавил уште на последната седница на Здружението на прволигашите, одржана пред неколку дена во Охрид.

Во таа прилика тој истакнал дека повеќе не може да ги издржи притисоците кои поради неговото членство во УО на КФМ, ги трпел клубот од каде доаѓа, Фени Индустри, а во меѓувреме се подготвувал тоа да го образложи во писмената оставка до УО на КФМ.

Според него, таа функција била крајно "иритирачка" за повеќе клубови, и била интерпретирана, најчесто во негативна конотација.

Тоа, според Абед, било особено изразено во финишот на сезоната, односно за време на финалната серија на плеј-офот и дуелите против Струмица преку кои Фени Индустри ја освои шампионската титула.

Со оглед на паузата која следува во сите сфери на македонската кошарка, особено состаноците на УО на КФМ, за верување е дека сето ова ќе биде официјализирано дури пред почетокот на следната натпреварувачка сезона.

Засега останува непознато и тоа дали Фени Индустри ќе продолжи со спонзорските активности во нашата федерација, насочени кон сениорската репрезентација на Македонија која, како што е познато, ја чека тежок квалификациски циклус за пласман на ЕП 2009 година во Полска. еве ви сега конечно ке немате причина да ја нарекувате КФЕ.ај да видиме дали и овој пат ке судат судиите за фени индустри.знаат тие кои што викаа КФЕ кои се.ова е од бројот на македонски спорт на 8 јули :nenene:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
во нашава дрзава и да сакаме некои работи да бидат ,нема да се случат само заради една работа;ние македонците си патиме од самите себе.а не е ни чудно од кфм да сакале да го разубедат затоа што знаат колку ке изгуби мак.кошарката пред се за сениорската репрезентација.:nesvest:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
друже го имаше ова на форумот пред една недела ама нема везе
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
друже го имаше ова на форумот пред една недела ама нема везе
знам дека го имаше-ама муабетот е друг;атанасе напиша што слушнал на нашата локална телевизија па јас го ставив текстот.и пишува таму дека е од пред некое време.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
знам дека го имаше-ама муабетот е друг;атанасе напиша што слушнал на нашата локална телевизија па јас го ставив текстот.и пишува таму дека е од пред некое време.
Decki ja se izvinuam.Bev na odmor minatata nedela i ne bev na forumot.A toa za Amir go slusnav pred 3 nedeli na lokalnata televizija i duri sega mi tekna da kazam.Me mrzese da gi citam site novonapisani strani togas pa za toa ne vidov deka veke e postirano:smir:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Decki ja se izvinuam.Bev na odmor minatata nedela i ne bev na forumot.A toa za Amir go slusnav pred 3 nedeli na lokalnata televizija i duri sega mi tekna da kazam.Me mrzese da gi citam site novonapisani strani togas pa za toa ne vidov deka veke e postirano:smir:
izvinuvanjeto se prifaka-a nie kako dobri drugari i obozavaci na feni treba da go izvestime clenot sto dodeka bil na odmor sto pisuvalo vo vesnicite
:helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
izvinuvanjeto se prifaka-a nie kako dobri drugari i obozavaci na feni treba da go izvestime clenot sto dodeka bil na odmor sto pisuvalo vo vesnicite
:helou:
Е сега сакам секој пост да ми кажете пошто утре и јас одам на одмор како нај стар член со Годхеад треба да ни кажите се ај поздрав се читаме за десет дена а можеби и порано ако најдам некое интернет кафе таму па да пишам.:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Е сега сакам секој пост да ми кажете пошто утре и јас одам на одмор како нај стар член со Годхеад треба да ни кажите се ај поздрав се читаме за десет дена а можеби и порано ако најдам некое интернет кафе таму па да пишам.:salut:
Де бе ти шо се секираш, како така ке најме спорт таму негде, колку толку ке бидеме во тек со информации :smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Кавадарчани потпишавте со Морбан?

Сеа за сеа не, и се надевам дека нема да потпише за нас, не е ништо посебно, играше тука кога имавме просечна екипа и не отскокнуваше којзнае колку од другите.

Морбан може да игра и 1 и 2, слично како и Поповиќ, кога веќе Поповиќ не го оставија не гледам причина зошто би го вратиле Морбан, барем ја лично сметам дека Владо беше подобар од Морбан, сеа сите очекуваме нешто посебно, сама си го направи управата тоа, ние не баравме ништо повеќе од ланската екипа, ама ако веќе се планира подобрување, бујрум.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сеа за сеа не, и се надевам дека нема да потпише за нас, не е ништо посебно, играше тука кога имавме просечна екипа и не отскокнуваше којзнае колку од другите.

Морбан може да игра и 1 и 2, слично како и Поповиќ, кога веќе Поповиќ не го оставија не гледам причина зошто би го вратиле Морбан, барем ја лично сметам дека Владо беше подобар од Морбан, сеа сите очекуваме нешто посебно, сама си го направи управата тоа, ние не баравме ништо повеќе од ланската екипа, ама ако веќе се планира подобрување, бујрум.
Morban svojata afirmacija ja dozivea na kupot vo Bitola vo dresot na Vardar.Bese najdobar igrac na toj kup.Na stranata na negovata agencija so go zastapuva pisuva najdobriot pley so igral vo Makedonija.Toa so toj go pokaza vo Feni ne bese ni polovina od toa sto pokaza vo Vardar.A od cemata sigurno e podobar ima brzina i eksplozivnost...Bese vo Kavadarci na eden natprevar protiv Strumica i se pozdravuvase so site kosarkari pa mozebi i toa da znaci nesto.Se spekulira takvo nesto no seuste ne e oficijalizirano
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Morban svojata afirmacija ja dozivea na kupot vo Bitola vo dresot na Vardar.Bese najdobar igrac na toj kup.Na stranata na negovata agencija so go zastapuva pisuva najdobriot pley so igral vo Makedonija.Toa so toj go pokaza vo Feni ne bese ni polovina od toa sto pokaza vo Vardar.A od cemata sigurno e podobar ima brzina i eksplozivnost...Bese vo Kavadarci na eden natprevar protiv Strumica i se pozdravuvase so site kosarkari pa mozebi i toa da znaci nesto.Se spekulira takvo nesto no seuste ne e oficijalizirano

Абе он има брзина и експлозивност ама тие таквите кај нас се сколни кон грешки (сети се како го тепавме Вардар у Кавадарци, баш Морбан а заеба), за мене лично Браун е подобар он него, ја има неговата брзина ама е многу поинтелегентен играч, има подобар преглед на играта и подобра игра на влез, е сеа шутот малку го ваде Морбан ама сеа имаме повеќе добри шутери така да не зависиме од шутот на само еден играч.
Ја сепак сум за останување на Браун и уште еден квалитетен играч на позиција 3, добар шутер секако.

------------------------------------------------------------------------------

Инаку моментот на сликата е во носевите :back: :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе он има брзина и експлозивност ама тие таквите кај нас се сколни кон грешки (сети се како го тепавме Вардар у Кавадарци, баш Морбан а заеба), за мене лично Браун е подобар он него, ја има неговата брзина ама е многу поинтелегентен играч, има подобар преглед на играта и подобра игра на влез, е сеа шутот малку го ваде Морбан ама сеа имаме повеќе добри шутери така да не зависиме од шутот на само еден играч.
Ја сепак сум за останување на Браун и уште еден квалитетен играч на позиција 3, добар шутер секако.

------------------------------------------------------------------------------

Инаку моментот на сликата е во носевите :back: :pos2:
Опасен е носот....Само да се издепилираше немаше да биде лошо :pos2::pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе он има брзина и експлозивност ама тие таквите кај нас се сколни кон грешки (сети се како го тепавме Вардар у Кавадарци, баш Морбан а заеба), за мене лично Браун е подобар он него, ја има неговата брзина ама е многу поинтелегентен играч, има подобар преглед на играта и подобра игра на влез, е сеа шутот малку го ваде Морбан ама сеа имаме повеќе добри шутери така да не зависиме од шутот на само еден играч.
Ја сепак сум за останување на Браун и уште еден квалитетен играч на позиција 3, добар шутер секако.

------------------------------------------------------------------------------

Инаку моментот на сликата е во носевите :back: :pos2:


:pos2::pos2::pos2: Se smeam za slikata...Inace malku kako da mi obledea sekavanata za Morban pa gledav nekoi klipovi na net i da ti kazam me bendisuva deckoto.Vooedno imam i ogromni simpatii kon Talik bidejki pokaza deckoto zosto ima igrano vo Cibona i Lukoil.A inaku ne se slagam so tebe deka ni fali 3 dobar suter.Za tamu gi imame Gurov i Dimitrovski.Najveke od se placime za play.Popovik veke si zamina a dosta vrojatno i Brawn.Cemata i da e kvaliteten nemoze sam.Znaci fiksno ni treba play barem eden i plus po potreba uste eden koj sto ke moze da rotira na pozicija 1,2.Ako ostane Donald za podkosevi ke imame 4 no seedno ni treba vistinski klasicen centar kojsto e povisok od 2.10 bidejki so ovoj roster imame cetiri cetvorki(koj ponekogas ke bidat prinudeni da iigraat petki) od koj najvisokiot Gocevski ima 2.06cm...Vo BIBL brojot na strancite ne e ogranicen zatoa za ocekuvanje e i ovaa godina da igrame so 5 stranci.Zatoa pokraj Milan vo timot treba da se ocekuvaat uste cetiri stranski zasiluvanja...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom