Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Taмам кога ќе се вратиш ќе видиш што и како не мора да повторам сто пати дека немам што да кажам и крај на прича реков дека не ми е дозволено да изнесувам информации во јавност барем не сега за сега капираш.:salut:
ОК другарче:pos2::pos2:...Нема потреба за нервора...:wink:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
БЕКОТ НА ШАМПИОНОТ ОСТАНУВА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА ВО КАВАДАРЦИ

Радуловиќ продолжува во Фени Индустри

Дарко Радуловиќ ќе игра за екипата на Фени Индустри и во новата сезона.

Ова е резултатот на преговорите меѓу раководството на новиот македонски шампион и сега веќе искусниот бек-шутер.

По завршувањето на најдобрата сезона во својата историја, екипата на Фени Индустри ја отвори серијата на потписи во летниот преоден рок токму со оној кој го обврзува Радуловиќ да биде дел од екипата и во наредната.

"На Радуловиќ сметаме и за следната сезона, затоа и ја обновивме верноста за уште една сезона" - потврдуваат од раководството на носителот на двојната круна.

Овој 28-годишник во минатата сезона одигра на 26 натпревари во бело-портокаловиот дрес на Фени Индустри. Притоа дојде од ефект од 4.3 поени, 1.3 скока и 1.2 асистенции по натпревар.

Засега нема официјална потврда за продолжување на соработката со останатите "слободни агенти" во Кавадарци.

Се очекува и реализација, односно позитивен резултат во преговорите, пред с$ со центарскиот тандем Доналд Кол-Златко Гоцевски.

Б. Радуловиќ
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
БЕКОТ НА ШАМПИОНОТ ОСТАНУВА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА ВО КАВАДАРЦИ

Радуловиќ продолжува во Фени Индустри

Дарко Радуловиќ ќе игра за екипата на Фени Индустри и во новата сезона.

Ова е резултатот на преговорите меѓу раководството на новиот македонски шампион и сега веќе искусниот бек-шутер.

По завршувањето на најдобрата сезона во својата историја, екипата на Фени Индустри ја отвори серијата на потписи во летниот преоден рок токму со оној кој го обврзува Радуловиќ да биде дел од екипата и во наредната.

"На Радуловиќ сметаме и за следната сезона, затоа и ја обновивме верноста за уште една сезона" - потврдуваат од раководството на носителот на двојната круна.

Овој 28-годишник во минатата сезона одигра на 26 натпревари во бело-портокаловиот дрес на Фени Индустри. Притоа дојде од ефект од 4.3 поени, 1.3 скока и 1.2 асистенции по натпревар.

Засега нема официјална потврда за продолжување на соработката со останатите "слободни агенти" во Кавадарци.

Се очекува и реализација, односно позитивен резултат во преговорите, пред с$ со центарскиот тандем Доналд Кол-Златко Гоцевски.

Б. Радуловиќ
Posle ovaa vest so a procitav vo sport ama bas ic ne mi e jasno zosto Radulovik ne zaigra vo finalnata serija so Strumica.Ako veke ne bil potreben aj da svanam ama pa sega potpisuvaat nov dogovor so nego.Seta e okej Radulovik ima meka raka i znae da mavne trojka vo klucen moment.I ke bide dobredojden vo rotacijata kako 8-9 igrac...
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
i mene ne mi e jasno najozbilno zosto ne go pustija covekot da igrae,ima dobra igra a i vo odbrana moze da se kaze deka e dobat,aj cim ostanuva i vaa sezona ke bide podobar:salut:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
aj ako ima nekoj poupaten vo ova neka prenese informacii,koi kosarkari ostanuvaat i ovaa sezona,a koj si odat :salut:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
aj ako ima nekoj poupaten vo ova neka prenese informacii,koi kosarkari ostanuvaat i ovaa sezona,a koj si odat :salut:
Стрписе уште само 5 дена и се ќе се знае околу домашните играчи инаку некои имаат потпишано договори само што не е објавено уште незнам каква е оваа тактика на управата но работата околу овој преоден рок се врши многу тајно а и тиа што знаат информации му е забрането да ги шират затоа ми се врзани рацете и неможам ништо да ви кажам поздрав ќе биде работата не се секирајте инаку поголем дел од играчите ќе останат еве ако тоа нешто ви значи.:salut:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Posle ovaa vest so a procitav vo sport ama bas ic ne mi e jasno zosto Radulovik ne zaigra vo finalnata serija so Strumica.Ako veke ne bil potreben aj da svanam ama pa sega potpisuvaat nov dogovor so nego.Seta e okej Radulovik ima meka raka i znae da mavne trojka vo klucen moment.I ke bide dobredojden vo rotacijata kako 8-9 igrac...

mnogu blizok prijatel e na emil i zaradi toa i ostanuva vo feni
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
mnogu blizok prijatel e na emil i zaradi toa i ostanuva vo feni
Можно е и тоа а сепак Радуле добар играч е со мека рака и многу добра контрола на топката сепак добро би ни дошол во ротацијата на играчите.:salut:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
mnogu blizok prijatel e na emil i zaradi toa i ostanuva vo feni
Toa bese jasno uste lani koga dojdi.No vikam mene me zbuni toa so Radulovik ne zaigra vo pleyoffot nitu edna cela minuta i site pomislivme deka ili ima nekoa kavga ili pa veke ne e potreben.I eve naednas izleze deka potpisal nov dogovor.Super e deteto de.Za 8-9 igrac soliden e...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ke vidate do ponedelnik strpejte se
Abe sea ni se najubavo vi pozeluvame a ti vaka nas ni se zakanuis.Ne si fer i ti.A kaj vas ne e sigurno ali kaj nas nogu raboti se sigurni.Taka da ti ke bidis iznenaden vo ponedelnik koga ke gi cuis zasiluvanjata na Feni.Zatoa ne se pravi nekoj oti seuste nemate ni spononzor.Zatoa bidi po skromen i spusti se na zemja da ne se tratis posle.pozzz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom