Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
и МЗТ ќе правиле добар тим догодина...
Да да, истото го знам и јас. Инаку најверојатно ќе имаме нов клуб во прва лига, Баскет Прилеп, сега е во трета лига, па бараат вајлд карта (10.000 евра) за директен влез во прва лига од сезоната која следува. Спонзор е Витаминка и имаат големи амбиции, очигледно се појачува лигата. одогодина според муабетите, Фершпед, Фени, МЗТ, Баскет Прилеп, Амак, Струмица? - ќе има голема конкуренција и интересни натпревари.

jas denes imam pricina za dvojno slavje.ednata ja znaete FENI SAMPIOOOON a drugata DENES MI E RODENDEN.
odlucuvaa nijansi-pa ne znam zosto strumicani ne treniraat slobodni frlanja.
Среќен Роденден.

П.С - одлучија нашите промашени слободни, тоа се нијансите.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ај не влегувајте во филм со роденденот има тема за тоа..на друг подфорум
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
Edno prasanje do "navivacite" na Feni

Dali cera vikavte Ostani Emil I kupi ni oste edna titula ?

Oti nekni mu vikavte Odi SI EMIL a od snosti nesto nogo go zasakavte:icon_roll:icon_roll:icon_roll
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Edno prasanje do "navivacite" na Feni

Dali cera vikavte Ostani Emil I kupi ni oste edna titula ?

Oti nekni mu vikavte Odi SI EMIL a od snosti nesto nogo go zasakavte:icon_roll:icon_roll:icon_roll

Моме оди сади китки у дворот ајде, немаш основни познавања од спорт за да се расправам со тебе.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
So mi raspravas....Kazi so ne ti e jasno jas se ke ti objasnam za kosarka...ne bidi tolku siguren MOMCE ahahhahahahah

a zosto ne sakas da mi odgovoris na prasanjeto bas sakav da mi objasnas ti kako "najpameten":pos2:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
So mi raspravas....Kazi so ne ti e jasno jas se ke ti objasnam za kosarka...ne bidi tolku siguren MOMCE ahahhahahahah

a zosto ne sakas da mi odgovoris na prasanjeto bas sakav da mi objasnas ti kako "najpameten":pos2:
Од вчера вечер се роди нова љубов помеѓу Лозари и Емил :) Нели ти кажаа? хехе
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И само би запрашал некој што повеќе се разбира (Радикал)зошто на крај ни беше одземена наша топка...Не ми е јасно ДЕЛЕГАТОТ одлучи дека топката треба да и припаѓа на ФЕНИ :pos2: А судиите покажуваа наша топка БРУКА не видена....
Еве ти го одговорот:

da odgovoram na prasanjeto na Hristov do Radical Boy.......

maliot(cvetkov) ja dade trojkata na 10 sekundi do kraj i odma posle toa rajkovic pobara time-out ama od zapisnicka masa ne stignaa na vreme da iskomuniciraat so sudiite koi ne vidoa deka e pobaran time-out...... prodolzi da se igra,strumica ja osvoi topkata ama posle po inicijativa na delegatot i na rajkovic koj skokase celo vreme bea konsultirani sudiite koi vidoa u sto e rabotata i ja dodelija topkata na feni ....
Абе незнам јас какви смешни судии ? Одлуката на судијата никој не може да ја смени ?Абе се знае судиш аут а после велеш дека не е аут ? Тоа ти е исто како да судиш пенал , играјачот дава гол и после вика згрешив не беше пенал ...:toe:
Одлука на судија никој неможе да смени, ама доколку е побаран тајм аут, нема игра, тоа што се одвивало на терен, неможе да се рачуна, затоашто Рајковиќ има право на тајм-аут и го користи тоа. Доколку судиите не го видат тоа, делегатот има право да ја прекине играта.

Да да, истото го знам и јас. Инаку најверојатно ќе имаме нов клуб во прва лига, Баскет Прилеп, сега е во трета лига, па бараат вајлд карта (10.000 евра) за директен влез во прва лига од сезоната која следува. Спонзор е Витаминка и имаат големи амбиции, очигледно се појачува лигата. одогодина според муабетите, Фершпед, Фени, МЗТ, Баскет Прилеп, Амак, Струмица? - ќе има голема конкуренција и интересни натпревари.
Од каде информација за јако МЗТ?

Брат судиите ебаа на некои моменти, ама сепак судењето беше изедначено !

Заслужено си освоивте титула, и еве овде пред сите ви ја честитам затоа што вашите изгинаа на теренот !

ЧЕСТИТО ТИТУЛА ЗАСЛУЖИВТЕ !
7 секунди пред крајот резултатот изедначен топка за фени, во тој момент досудени чекори за Попович. Богоев оди во напад, остануват уште 6 секунди и влегува на влез, а тројца играчи на Фени одат по него, а на линијата за 3 остануват сами Тасевски и Бошнак. И нашто Богојче наместо да предаде на Тасевски он сакаше слава за него и промаши.

Кој е крив тука ?
Точно и објективно. Не си ја барајте вината во судиите, капитено ваш е кривецот за све. Кај промаши 50 слободни, па уште и себично ја зема во свои раце сезоната.

Го избраа за Ендипи на натрепварот ?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Од каде информација за јако МЗТ?
од едни луѓе многу блиски до Грнчаров, кои и самите знаете дека го сака МЗТ. друѓи информации немам, и не кажувам за други клубови, освен за КК СТРУМИЦА.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
од едни луѓе многу блиски до Грнчаров, кои и самите знаете дека го сака МЗТ. друѓи информации немам, и не кажувам за други клубови, освен за КК СТРУМИЦА.
:wink:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Моме оди сади китки у дворот ајде, немаш основни познавања од спорт за да се расправам со тебе.

abe neli e tk u vtorniko site go pcujaate na forumo ,u salata mu vikavte ODI SI EMIL a vcera gazo mu go bacuvaate KAKVI NAVIVACI STE .... izgleda vii PORAZ ne moze da podnesete samo pobedaa sakate ....i posle lozari navivaci......:pos2::pos2::pos2:

vcera viidete koi se navivaci so oti izgubiime ama im aplaudiravme ... i ka imase use 1 min do krajta cela sala vikase STRUMICA poz.. navivacii....:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ako sakas da znaes lozari ne bea tie sto vikaa odi si emil.oni ne ni frlija ni edno sise.imat strasno dobar odnos so emil i so amir i upravata!za toa nema sto da mu go jadete niv g_ _ _ _t.titulata e vo nasata vitrina i e poveke od zasluzena.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
aaauuuu so mi raspravas...

A za sisina site majaate aj ne mi se pravi nogo nogo....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј се надевам дека ќе ни пишете на форумот што се слчува кај вас и кој ќе ви се новите играчи...И јас ќе ви вракам за Струмица како и што ќе се случува...Значи Чековски е ваш нов играч?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Еј се надевам дека ќе ни пишете на форумот што се слчува кај вас и кој ќе ви се новите играчи...И јас ќе ви вракам за Струмица како и што ќе се случува...Значи Чековски е ваш нов играч?
Не е официјално ама е многу блиску до Фени сепак најреално е да почекаме да се официјализира договорот и после да лафиме а се друго се празни шпекулации. Инаку да ти одговорам на едно прашање од вечра Донал КОл останува во Фени и наредната сезона ај сега ти да кажиш нешто што се дешава у Струмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom