Фан Клуб : Фени Индустри

nzs

Член од
27 март 2008
Мислења
179
Поени од реакции
0
lozari_istok de be daaa galakticos mi verue,ti ne mi veruis be daaaaaa... ajt ne mozam da ti objasnuvam sega
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе знаеш како викаат, во секоја лага има пола вистина.
Ништо не ни преостанива освен да почекаме па да видиме можеби и вистина е кој знае а ако е вистина е тогаш дури ќе има сечење на мртво.:salut:
 

nzs

Член од
27 март 2008
Мислења
179
Поени од реакции
0
super boy ako ne pa na gecevski vaa godina mu istekue dogovorot
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Decki danese lazeme.Dokolku ovie igraci sakaat dagi vidat vo Feni togas ako ovaa godina nasiot buget bese okolu 600.000 odgodina treba da bide barem 3 milioni zatoa so eden gecevski otprilika kosta 20.000 mesecno.E sea kolku e toa vozmozno znae samo upravata a ne nie ovde.A za vrba nozebi e porealno zatoa so sigurno pred kraj na karierata bi sakal da zaigra tamu kaj so pocnal no i toa zavisi od negovoto sopstveno ubeduvanje.A za Antik i samiot lukoil priznava deka nema sansi da go zadrzi bidejci ima interes od najgolemite evvropski klubovi.Daj Boze barem eden od ovie da zaigra za Feni no toa e nekako tesko...Vo sekoj slucaj odgodina ocekuvam daleku podobar roster bidejci ne ocekuva Evropa:helou:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Друштво да не се лажиме ама ние можиме само да го сонујме Перо Антич, Врбето не ми се веруе да дојде оти сеа почна у Шпанија да играе у Менорка мислам дека е, а за Гечето има шанси да изиграе една сезона у Кавадарци пред се оти е ногу голем локал патриот па може за помала пара одколку шо зема сеа (250 000 евра годишно) да дојде у Фени ама сигурно после 2-3 години оти сеа најверојатно ќе оде у некој поголем клуб од Задар.
А инаку знајте ли дека Гечевски одбил понуда да оде у Индијана да игра за Пејсерс оти не сакал да биде толку далкеу од дома, а луѓето од Индијана му пратиле и слика од тимот со празно место за него оставено у му рекле “Toshe we are waiting for you„ ама кој знае он шо мислел тогаш и не отишол и Америка.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Јас само потврдувам дека Врба ќе оди во Фени.Според моите информации веќе летоска.Он има кажано дека својата кариера ќе ја завршува во Кавадарци а парите нема да му бидат важни.За Гечевски не верувам бидејќи тој сака кариера во Евролига.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас само потврдувам дека Врба ќе оди во Фени.Според моите информации веќе летоска.Он има кажано дека својата кариера ќе ја завршува во Кавадарци а парите нема да му бидат важни.За Гечевски не верувам бидејќи тој сака кариера во Евролига.
Вака за Врба е најреално да дојде пошто има договор од 6 месеци со Менорка и на крајот од сезона му истекува а и годинки си има човекот и на залезот на кариерата е и може да дојде во Фени.Тоше е најголем локал патриот од сите наведени ако не му требат повеќе пари можно е да се врати назад во Кавадарци,Ристето занего знам дека му истекува договорот со Лукоил оваа сезоа човекот си лапна 200 000 евра таму а ако немакој екипа заинтересира занего така добра што се вика и он е можно да си дојде тука назад ама колку и да лафиме виа муабет не е реален да си кажиме право но јебига може Амето планира нешто големо од кај знаиш ако даде ниа Шеикот пари можни се вакви засилувања.:salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ами Врбето ако дојде он ќе биде капитен, тогаш Чемата нема ни да играе прва постава, а кои само плејови ќе ги иаме, Чемата и Врба, тооооо :vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ами Врбето ако дојде он ќе биде капитен, тогаш Чемата нема ни да играе прва постава, а кои само плејови ќе ги иаме, Чемата и Врба, тооооо :vozbud:
Не верувам дека ќе го сменат Чемата пошто ќе се налуте и може да си замине он ако дојде Врба ќе си дојде ќе си изиграе и ќе си заврше на најдобар можен начин за капитен да го турат не го турат барем јас така мислам шо има врска кој ќе играе прва важно е дека ќе го имаме најдобриот плеј тандем у Македонија ќе а делат минутажата.:salut:Море ни ама фантазии си направиме со виа муабет уште пред време даа ама ај колку да биде интересно неш да се лафе.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom