Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
системот со 1-0 предност е многу глупав но тоа е тоа.. позз
greska si...sto bi se slucili koga ne bi bilo taka?koj bi bil motivot dase odigra toa prvenstvo?dokolku se igrase bez nego poslednite 5-6 kola od prvenstvoto bi bile zaludni.za prvenstvo kakvo sto e makedonskoto so malku ekipi toa e idealen sistem
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
abe go boli k** za feni i za kav nego go interesiraat $$ aloooo luge.......a inaku 100% sum siguren deka nema da igra drugata sezona u feni bidejki nie do se site dzupci so sme gi imale si zaminuvat posle edna odigrana sezona........a sto vikate da go vratime carlos morban:nesum:
Не бре каков морбан не ни треба тиа, добро ќе биде само Кол да го задржиме ама се гледа дека играе без многу мотивција т.е. не се замара иако е еден од поквалитетните играчи у цела лига ама ако го прашаш него зошто играе он ќе ти рече It's all about the Benjamins така да тешко да го задржиме ако му понуде некој поголема плата.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не бре каков морбан не ни треба тиа, добро ќе биде само Кол да го задржиме ама се гледа дека играе без многу мотивција т.е. не се замара иако е еден од поквалитетните играчи у цела лига ама ако го прашаш него зошто играе он ќе ти рече It's all about the Benjamins така да тешко да го задржиме ако му понуде некој поголема плата.
abe site si gi stavat parite na prvo mesto.Zosto Gocevski zamina od Srumica?Zaradi 300e.Tasovski za 100e poveke otide vo Strumica.Samardziev ako tolku igrase od srce za svojot grad zosto ne dojde vo feni uste vo minata sezona koga bevme nekonkurentni?Vo sekoj slucaj jas sum zadovolen od kol iako i moj vpecatok e deka moze povece.i mislam deka koga go osvoivme kupot kol najmnogu slavese i se raduvase se frli vo tribina.na kraj karajava ako saka pobogat tim najprvo mora dase dokaze tuka.ako ne e dobar koj ce se zainteresira zanego.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Првиот дел од првенството стварно Кол играше без мотивација, не се замараше за ништо, ама дали нешто му ја покачија платата или шо е, во вториот дел игра како друг играч, од 12 поени просек отиде на 20 поени и за разлика од другите шо играат за исти пари игра далеку помотивирано. За задржување тешко кој црнец играл повеќе од една сезона во еден клуб, си праат екскурзии они по цел свет.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
abe site si gi stavat parite na prvo mesto.Zosto Gocevski zamina od Srumica?Zaradi 300e.Tasovski za 100e poveke otide vo Strumica.Samardziev ako tolku igrase od srce za svojot grad zosto ne dojde vo feni uste vo minata sezona koga bevme nekonkurentni?Vo sekoj slucaj jas sum zadovolen od kol iako i moj vpecatok e deka moze povece.i mislam deka koga go osvoivme kupot kol najmnogu slavese i se raduvase se frli vo tribina.na kraj karajava ako saka pobogat tim najprvo mora dase dokaze tuka.ako ne e dobar koj ce se zainteresira zanego.
од кај знаеш тасовски за колко повеке дојде во струмица? а? за гоцевски е точно и јас знам така за 300 евра повеке,ама тасовски дојде во тим со европски амбиции кои тогаш ги имавме во тим со шампиони бидејки не се знаеше што ке биде во фершпед.Позз!:helou:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
За какви 100 евра зборувате..Тасо е најплатен играч на Струмица...знам точно колку му е платата колку аванс зел и сл.Нема врска со ова што го пишувате..Сепак вакви работи не се за дискусија на форумот..има премногу деца.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Сепак Фени нема да одмара долго. Веќе од следната недела гостува во Бугарија каде што повторно ке се сретне со Лукоил Академик и сo Балкан.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
од кај знаеш тасовски за колко повеке дојде во струмица? а? за гоцевски е точно и јас знам така за 300 евра повеке,ама тасовски дојде во тим со европски амбиции кои тогаш ги имавме во тим со шампиони бидејки не се знаеше што ке биде во фершпед.Позз!:helou:
Tasovski bese recisi siguren igrac na feni no vo posleden moment a smeni odlukata i toa samo poradi parite.bese dva dena vo kavadarci zaedno so toni simic no nis ne bidna.Zatoa nekna na utakmicata bese najomrazeniot igrac.zatoa so siite go gledavme kako se setase po ulicite vo kavadarci minatoto leto so visoki funkcioneri na K.K Feni...i na kraj zaeba.ali i ne ni treba takov pe*er...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Тај пе.дер е втор играч на лигата според сите проценки...Звучиш како лисицата и киселото грозје...Исто како ние за Златко..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тај пе.дер е втор играч на лигата според сите проценки...Звучиш како лисицата и киселото грозје...Исто како ние за Златко..

vo nitu eden moment negi usporiv negovite kvaliteti.neni treba takvo prepotentno tipce.vidov nekna vo Kavadarci kako zestoko komuniciraa so bogoev.i grncarov isto taka tezok provokator.se pravat glavni.zatoa rekov deka neni treba nekoj so ce nia naruse atmosverata.igracite na feni se kako familija.non stop se zaedno ine im treba nekoe prepotentno bace za da ja rusi.moze da se kaze deka taa sloga sto vladee vo timot na feni e klucna sto sme prvi na tabelata
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Немој ни да помислиш дека тоа недостасува во Струмица..клуб без слога неможе да постигне 22 победи...Не ја нарушуваат атмосферата туку се бодрат, мора да се има одговорност за грешките.Плус секоја екипа има лидер кој вика по другите..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ехее,според новиот систем ќе се одморат Струмица и Фени ќе забрават да играт кошарка :pos:.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ехее,според новиот систем ќе се одморат Струмица и Фени ќе забрават да играт кошарка :pos:
Колку за твоја информација веќе овие денови Кк Фени патува за Бугарија каде што ќе одигра две пријателски средби со Лукоил Академик и со Балкан па така ни ци играјме а за Струмица незнам како ќе биде.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Немој ни да помислиш дека тоа недостасува во Струмица..клуб без слога неможе да постигне 22 победи...Не ја нарушуваат атмосферата туку се бодрат, мора да се има одговорност за грешките.Плус секоја екипа има лидер кој вика по другите..
pred eden mesec eden fan na strumica rece deka bogoev i tasovski ne se trpat 2%.I deka Bogoev ponekogas namerno ne mu podaval na Tasovski.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Да имаше некое недорабирање меѓу нив но тоа е минато..се изгладија работите..тоа е нормално во една екипа каде има ривалитет..немој да мислиш дека кај вас играат светци од црква...Составен дел на кошарката е и тоа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom