Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
24 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
"Иако зад себе го имаме триумфот над Струмица, сепак, не смее да ги потцениме, имаат доста квалитетен тим" - вели Тасевски
По големата победа во Струмица, Амак СП нема ништо да го спречи добрата игра да ја повтори и вечерва.

Во "Билјанини извори" младите охриѓани ги пречекуваат "металците" преку кои сигурно ќе ја бараат шестата победа во серија, која за нив би значела останување на третата позиција.

Желбата за победа како и секогаш е голема, "езерџиите" и овој пат на своите миленици им гарантираат максимална борба на теренот.
"За нас ова е многу важен меч, особено за плеј-офот, каде доколку за противник го добиеме токму МЗТ ќе имаме предност од една победа. Иако зад себе го имаме триумфот над Струмица, сепак, не смее да ги потцениме, имаат доста квалитетен тим. Слободно можам да кажам дека од натпревар во натпревар сме с$ подобри, посебно во пристапот, без разлика со кого играме, секогаш го даваме максимумот. А сето ова досега се покажа доволно, борбеноста до последната секунда е нашата најдобра страна. Играме на домашен терен, а тоа е доволен мотив за нас за да ја продолжиме победничката серија" - вели капитенот на Амак СП, Ангел Тасевски, кој заедно со своите соиграчи оваа сезона дефинитивно се најголемото изненадување.

И на оваа средба охриѓани нема да настапат комплетни. Најверојатно Игор Гацов овој пат не ќе може да смета на Вања Цветниќ, кој на вчерашниот тренинг го повредил скочниот зглоб.

На листата на неизвесни е Дејан Вегов, кој поради грипот не ќе може 100% да одговори на барањата на младиот тренер.

Добра вест за Гацов е што еден од лидерите во првиот дел, Дамјан Стојановски почна со лесни тренинзи, резултатите од контролата му дозволија на младинскиот репрезентативец да се врати на спортските терени.
 
Член од
24 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
SE SE DOKAZA OTKAKO IZGUBIVTE OD AMAK SP.TOA E FAKT DEKA VIE NEMATE VRSKA OD KOSARKA.
 
Член од
24 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
NO NE SE ZAMARAM BIDEJKI TOA E TOA,FENI SHAMPION AND FOREVER IN ALL HEART IN THIS WORLD:eek:lee:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сакам кажам, незнам речам е ова..ама ајде..:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ЈАС МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ПОТРЕБА ДА ПИШУВАМ НА ОВОЈ ФАН КЛУБ ЗАТОА ШТО ОЧИГЛЕДНО Е ДЕКА СТАНА ДЕТСКА ГРАДИНКА И СОБИРАЛИШТЕ ЗА КАВАДАРЕЧКИТЕ ДЕЦА ШТО ПРВ ПАТ СЕДНУВААТ НА ИНТЕРНЕТ ПА НЕЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ ...

ok vo pravo si no toa se poedinci/ki koj ja narusuvaat atmosferata.ne im zameruvajte ednostavno ne im vrakaj te na postovite neka si pisuvaat sami.definitivno pri vleguvanjeto na ovoj forum trba dase ima test
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Шо убаво си лафеме вчера значи како ме нервирате вака не сте можни не само струмичани е нашите се за ебање туку ајде.
Апел до^princess^ : де ако сакаш доста викај дека Фени е шампион има уште доста за играње и Фени е далеку од шампион, може ќе ја подречиш работата па после ци го држиме, ти секако нема да се вратиш на форумот ако не биде Фени прв и кој ќе биде после мета на провокациите јас и и уште 3-4 а плус со играта шо ја покажа Фени вчера со Вардар не би се надевал на ништо посебно ако не се управиме, зборувам објективно е се надевам дека нема да навредам некој.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
ajduci zakon . lozari-kozari

hehe strumica 2005 100- 85 feni nov sampion e strumica 2005
 
Член од
16 март 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
da mi go jadat kuro lozarite kak ke odjdat tuka vo strumica
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Амир Абед – Претседател ( amir.a@feni.com.mk )

ццц овој и мејл си оставил на сајтот... ај покасно ќе му напишам две-три слатки речи :D:D:D:D:D
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
не не ... за до покасно дали ќе работи незнам ... Мамата ќе му ја ебам :nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom