Фан Клуб : Фени Индустри

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
ozari se aktiviraa povtorno pred 5-6 meseci za razlika od vas koi ste 15 godina u mak basketot, ama edno da ti e jasno: SO CKEMBARI NEMATE SANSI. Vi ste samo grupa huligani koi znaat samo da vregaat.na srede skopje vi peeja SKOPSI PEDERI, ama toa vas ne ve vrege posto e vistina ok e
A зошто се активиравте пред 5-6 месеци а??

Ти најде да кажуваш дали имаме или немаме шанси со чкембари.Ти ако знаеш нешто за навивање ја сум најдобар лозар у македонија.Од кај заклучи за овие 3 месеци што следиш кошарка(не навивање)дека немаме шанси со чкембари?Или само колку да треснеш нешто?


Vi ste samo grupa huligani koi znaat samo da vregaat.na srede skopje vi peeja SKOPSI PEDERI, ama toa vas ne ve vrege posto e vistina ok e
После тоа што ви се случи надвор сакавте и внатре да го јадете значи а?Абе море неписмен еден на вас да ви враќаме?Вие за нас не постоите.На нас ни е срам и испод ниво да ви враќаме на вас на такви СЕЛСКИ песни со по 1 реченица.За жалење сте.Ја молевте надвор полицијата 3 саата да ве штити за да влезете.Незнаевте кај сте дошле.Па уште кога влеговте со 100 желки добивте и сила:pos::pos:
И ајде кажи зошто не го закачивте тоа едното знаме што го носевте?
А со тоа тапаните Yamaha и комуналец маиците со џебови на груда ко кисми сте:pos:.Убаво ви кажа вепар.Пријавете го тој со косицата и цвикерите кај драган вучич ќе го биде има фаца за у некоја народна група:pos::pos:Ја ќе гласам за него:pos:
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
abe vi ste seljaci nevideni be. celo aerodrom e naseleno od sela be aloo.se guzvate po 5 dusi u stan od 45 kvadrata i ti ke kazuis so i kako e.zosto pola skopje napravi vikendici na tikveskoto ezero be pederi edni skapani.i slucajno da ne te izlaze gospod da dojdis u kavadarci oti tesko tebe.nogu vi heroi izigravate pa i broevi ostavate.aj de dojdi ja ce te precekam i licno ke te udavam u ezeroto peder eden posran, klosar.i ke vidime kako ci pominite tuka.gospod nema da ve spase a ne zelkite mameto vase pedersko. i golem k*r ste skrsile eden gjam od avtobusot.seljaci edni,pederi gnasni , picki nevideni ste.
DA DADE GOSPOD,
PAK DA SE VRATI 1963,
I CELO SKOPJE PAK DA SE RUSI
I SEKOJ SKOPJANEC(AERODROMEC)
KUROT DA GO PUSI
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
abe vi ste seljaci nevideni be. celo aerodrom e naseleno od sela be aloo.se guzvate po 5 dusi u stan od 45 kvadrata i ti ke kazuis so i kako e.zosto pola skopje napravi vikendici na tikveskoto ezero be pederi edni skapani.i slucajno da ne te izlaze gospod da dojdis u kavadarci oti tesko tebe.nogu vi heroi izigravate pa i broevi ostavate.aj de dojdi ja ce te precekam i licno ke te udavam u ezeroto peder eden posran, klosar.i ke vidime kako ci pominite tuka.gospod nema da ve spase a ne zelkite mameto vase pedersko. i golem k*r ste skrsile eden gjam od avtobusot.seljaci edni,pederi gnasni , picki nevideni ste.
DA DADE GOSPOD,
PAK DA SE VRATI 1963,
I CELO SKOPJE PAK DA SE RUSI
I SEKOJ SKOPJANEC(AERODROMEC)
KUROT DA GO PUSI
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
decko,pa normalen li si ti??????????????
vaka odamna ne sum se smeel:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
a da te prasam nesto.ti udari li nekoj od lozarite?
i aj te molam opisimi so se se sluci nadvor i koj go natepale u wc
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
[
abe vi ste seljaci nevideni be. celo aerodrom e naseleno od sela be aloo.se guzvate po 5 dusi u stan od 45 kvadrata i ti ke kazuis so i kako
Ти најде да збориш за сељаци?Тој стан од 45 квадрата за да го купиш треба да ги продадеш сите ниви,куќата,да работиш едно 10 години и на крај да го продадеш фичото за со парите што ќе ги земеш да си купиш казанче за у вц па да сереш ко човек.

zosto pola skopje napravi vikendici na tikveskoto ezero be pederi edni skapani.i slucajno da ne te izlaze gospod da dojdis u kavadarci oti tesko tebe
Па зошто викендичка кај вас е 100 евра па им се може и купуваат.У кавадарци освен за МЗТ ако напраи тим за следната сезона (ако постоите уште)нема што да барам така да тешко дека ќе се видиме.Ако сакаш кога ќе доаѓаш на екскурзија во скопје ќе се најдеме.

DA DADE GOSPOD,
PAK DA SE VRATI 1963,
I CELO SKOPJE PAK DA SE RUSI
I SEKOJ SKOPJANEC(AERODROMEC)
KUROT DA GO PUSI
Гледаш колку си малоумен.Ако се сруши скопје кај ќе продаваш бостан и грозје?Роднините кај ќе ти учат факултет?
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe ee ajde dosta so prvokaci da mu ..... samo provocirate
ee lozari neli gledate oti samo vii provocirate tava ,taka ,onaka ,oti ,zaso
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
lelellelelele
so se desava na forumov
se se zboruva osven za kosarka ne
ali taaa e so e tuka e takvi sme nie Makedoncite ne site ama edno 50% sigurno
pa daj smirete se bre narode :smir: :smir: :smir:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
utre igrame so Vardar vo 19-00
daj zborite nes za ovaa utakmica
iako e sigurno oti 99% tepame jas imam nekoi soznanija oti Prekovic kako 5ti stranec nema da igra i oti Marjan Gurov nema da igra so pol intenzitet
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
ne e samo skopje so fakultet.
1.nemam lozje ni eden red a us po malce bostan
2.nemam fico tuku opel antara
3.nemoram nisto da prodadam za da kupam stan u skopje
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
Inace vidov oti vo prethodnite postovi se karate za Aleksandar Dimitrovski mozam samo edno da vi kazam a kolku sakate veruvajte Macka trenire vece 2 nedeli sam a za edno 2-3 nedeli se ocekuva da trenira so prviot tim no ne celosni treninzi nego polovina ali so ce ispadne ce vidime.
i da vi kazam us nesto ne veruvajte se sto pisuva vo Sport oti se vide deka i tia ponekogas davat lazni informaciiii kako na primer za Macka .
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
epa miksi mora nekoj da odmara.a na gjurov so mu e? vlado sekako ke igrae, kako i kol, jovovic i braun.prekovic odi na zasluzan odmor.ama kako i da e prognoziram naj malce 25 razlika
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
epa miksi mora nekoj da odmara.a na gjurov so mu e? vlado sekako ke igrae, kako i kol, jovovic i braun.prekovic odi na zasluzan odmor.ama kako i da e prognoziram naj malce 25 razlika
pa Gurov imal mala povreda na muskulot ce igra on ali malce ce igra dodeka da napravime prednos i nema mnogu da se opteretuva
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Дали мислиш дека јас го приметив Димитровски вчера? Пола утакмица не ја гледав пошто бев свртен кон навивачката група. А ако оди нормално, дали тоа значио дека тренира во сала како што кажа ти?

А како поминала неговата кола?



НЕ сме уплашени, дали мислиш мене ми прави разлика кој е шампион, дали Работнички, Соколи, Фени или Струмица, исти к*р ми е, џим не е Мзт. Јас за разлиак од вас не се палам за да биде тим надвор од Скопје, јас сакам и да има повеќе јаки тимови од наворешноста, затоашто лигата е така појака и поинтереска кошарка се гледа. Е сега тоа што ве мразам вас локал-патриотите, тоа е веќе друга тема за муабет.


Од кошаркарски аспект, од Марс сте паднати, пошто како што кажав до ноември оваа година вие немавте гледано кошарка 11 години. Сега дојдовте и почнавте да кажувате гачки тука. Еден од вас не извади пост поврзан со кошарката, па мене ми кажуваш зашто не сум пишувал за кошарка. Уште од како ќе се регистрирате, сите постови ви беа, „ние сме шампиони„ „Фени Шампион„ „Пуши Мзт„ „Пуши Струмица„ а незнаете бонус што е и чекори (види во постот погоре на твој пријатељ атанасе кога објаснува дали биле или не биле чекори во купот). Кога ке стигнете на ниво да созреете кошаркарски, тек тогаш ќе заслужите да ги делам моите информации и видувања за кошарката со вас....а до тогаш... ке ве учам како треба да изгледа една навивачка група, пошто не е интересно да немаш конкуренција и да викаат дека си најдобар а уствари си најдобар пошто нема со кој да бидеш спореден
Па не значи дека ако Фени во последните 2 сезони е конкурентен дека ние (јас) од тогаш сме почнале да следиме кошарка, Кавадарци отсекогаш претставувал еден од најкошаркарските градови во Македонија, ја имавме една Орка Спорт, Тиквеш Флорда(женска конкуренција) и двете успешни екипи ви своите времња.
Е сеа мислам дека и тебе ти е јасно колку е тешко да се најде добар спонзор и тоа во град од 40 000 жители ретко кој ќе се нафати да ја спонзорира локална екипа и тоа да ја спонзорира до тој степен што ќе ја направи конкурентна да освојува титули, токму тоа е се случи во Кавадарци и сеа со право можеме да викаме дека сме шампиони ама од куп страна во лигата додека не почне плеј офот јас ништо не прогнозирам оти знам дека има и други конкурентни екипи и имам почит за нив и никогаш не сум рекол Пуши МЗТ или струмица или за било кој клуб оти знам како е да те провоцират така, и не ми е мене убаво затоа и јас не викам ништо ама на некоја простачка провокација некогаш стварно не можам да не вратам ама најчесто се обидувам да игнорирам провокации оти од нив аир нема може само ногу мајки и сестри да паднат и ништо друго а добро е познато дека со нас Кавадарчани никој нема речник да се пцуе повеќе од 1 минута.
Како и да е се надевам дека некогаш ќе го достигнам нивото на знаење од кошарката кое се бара тука на форумот па да може да подискутираме малку за КОШАРКА и не мора да биде тоа Мак кошарка може и Евролига и НБА или било шо. позз
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Еве да не испадне дека се караме само да ве прашам нешто, шо мислите вие кој ни е најдобар кошаркар у моментот, мене лично омилен ми е Ѓуров стварно е ѕвер и според мене најдобар дефанзивец у нашата лига а плус и шутот за 3 ако му тргне нема спас тука, еден од покомплетните кошаркари во Македонија.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
DAMIR LATOVIC OD STRUMICA e megu najdobrite kosarkari vo MAKEDONIJA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom