Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ти велам оти тепаа на срека и оти судиите беа на нивна страна не ме нервири саа... одречувате оти не тепаате со помош на судиите
Ок де така беше :pos2::pos2:само ти не се нервирај да го ебам сета ќе а наредиме.. Инаку куп си земе и шо ни е гајле како и што не е ни битно..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Шо сакаш да кажаш? де размисли пак!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
kolku sto vidov jas ,sus naprai 4 cekori ,so ja pravi rabotota uste polosa......
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
kolku sto vidov jas ,sus naprai 4 cekori ,so ja pravi rabotota uste polosa......
Toa e toa site vidovme no bas tie sto trebase da vidat se napravija slepi namerno ne dosudija nisto a ako ja promasese samardziev 3 kata siguren sum deka ke dosudea faul nad samardizev i ke mavase 3 slobodni no toa e toa da go ostavaime kupot zad nas pomina dzabe e veke se nemozeme nisto da smenime samo ke bideme svedoci na golem broj nepravdi sto se slucuvaat pred nasi oci a nema da bidat registrirani.Inaku za porazot gi obvinuvam i igracite i trenerot na Strumica da ja zadrzavme prednosta od 12 kosa razlika vo posledna 4etvrtina ni sudiii nemase da gi spasat na Feni ni nikoj.No rekov pomina setoa toa i nema pricina da se karame megu sebe koga nema nisto da smenime toa e toa.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ок де така беше :pos2::pos2:само ти не се нервирај да го ебам сета ќе а наредиме.. Инаку куп си земе и шо ни е гајле како и што не е ни битно..
Не бе, нема врска како и зошто си го зедовте купот.
Рецептот е:
1. Пара
2. Фрлање на парата во КФМ и создавање на просечна екипа
3. Како последица на бр. 2 екипата МОРА да победува и да освојува Куп (можеби и првенство)

Едноставно, нели?
btw, колку вреди ФЕНИ кога не им оди шутот од 9 метри?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Toa e toa site vidovme no bas tie sto trebase da vidat se napravija slepi namerno ne dosudija nisto a ako ja promasese samardziev 3 kata siguren sum deka ke dosudea faul nad samardizev i ke mavase 3 slobodni no toa e toa da go ostavaime kupot zad nas pomina dzabe e veke se nemozeme nisto da smenime samo ke bideme svedoci na golem broj nepravdi sto se slucuvaat pred nasi oci a nema da bidat registrirani.Inaku za porazot gi obvinuvam i igracite i trenerot na Strumica da ja zadrzavme prednosta od 12 kosa razlika vo posledna 4etvrtina ni sudiii nemase da gi spasat na Feni ni nikoj.No rekov pomina setoa toa i nema pricina da se karame megu sebe koga nema nisto da smenime toa e toa.
Играчите не би ги окривил. Дел од вината му префрлам на Давитков, бидејќи не знаеше да скрои тактика и да одбрани скоро недостижна предност неколку минути, а поголемиот дел од вината оди кај судиите кои не досудија во последните 2-3 минути очигледни прекршоци врз наши играчи, и флагрантните чекори при постигнувањето на онаа фамозна победничка тројка.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Шо е крив давиток кога те сечат т.н од корен судиите со 3-4 недосудени лични.. нормално нервоза ке се напунаш знам како е не ми кажувај
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Шо е крив давиток кога те сечат т.н од корен судиите со 3-4 недосудени лични.. нормално нервоза ке се напунаш знам како е не ми кажувај
Мораше да најде тактика уште кога имавме водство од 14 поени на пр. да не ги прокоцкаме така лесно, мислам и на тактика против судиите, ако ме сфаќаш.
Мораше да викне многу порано тајм - аут, да ги пресече малце кавадарчани.
Да се разбереме:
Добар стратег не губи последни неколку минути, а води 14 разлика!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
е да ама јбг... и не требаше да игре зона кога на фени му тргна за 3 шутот... то је то јебига!
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
и јас не би ги кривел играчите си одиграја баш шампионски , нормално секоја екипа има падови , но како што кажа струмикс требаше давитков да скрои тактика за да се задржи предноста...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И после сите мене ме псуете кога викам оти Давитков не е тренер за таа екипа, која ја има моментално Струмица...искрено, за Купот само од тоа се плашев, и за жал, се случи!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
влаикидис мора да го вратат .. ама и кицулис да се врати незнам... не фени не судии не кфм сите лом ке станат:vozbud:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Се зборува оти екипата во Кипар кај што играше Кицурис банкротирала , и се распаднала , па постоела можност да се врати у Струмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom